Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 411.55174757
Előző záró ár: 411.6787234
Napi átlagár: 411.44040661744
180 napos átlagár: 396.96842316057
360 napos átlagár: 392.395817572
Napi minimum: 410.99997609
Napi maximum: 414.11547849
Éves minimum: 376.76709404 2023-11-29
Éves maximum: 412.47525393 2024-11-25
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: 2.2638603614333%
Árfolyamváltozás 6 hó: 6.7810060107757%
Árfolyamváltozás 12 hó: 8.3141004170973%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Befűtött a tőzsdéknek Trump legújabb húzása

Többnyire emelkedéssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, és Európában feljebb kerültek a vezető indexek, ezzel folytatódik az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés. A hangulatot támogatja, hogy Donald Trump a hedge fundos háttérrel rendelkező ismert befektetőt, Scott Bessentet tervezi pénzügyminiszternek kinevezni, amit a befektetők látszólag pozitívan értékelnek a piaci kilátások szempontjából.

A hét fókuszában a német és amerikai gazdasági adatok, valamint az inflációs mutatók állnak, amelyek meghatározóak lehetnek a monetáris politikai döntések szempontjából. Magyar szempontból a Moody's pénteki hitelminősítői döntése lesz lényeges, a hétvégén pedig az OPEC-döntése vihet be mélyütést a piacoknak.

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

Begyújtotta a rakétákat az OTP és a Richter

Nagy esést láthattunk tegnap az európai tőzsdéken és Amerikában is bizonytalan volt a hangulat, miután a piaci szereplőket aggasztotta, hogy Oroszországban jóváhagyták a nukleáris elrettentésre vonatkozó változtatásokat. Ma reggel Ázsiában bizonytalan mozgásokat láthattunk, Európában estek a tőzsdék, Amerikában vegyes zárást láttunk. A magyar tőzsde kiemelkedően teljesített, elsősorban az OTP és a Richter emelkedésének köszönhetően.

A tech papírok húzták az amerikai tőzsdéket, ralizott az Nvidia

Felemás mozgásokat láthattunk kedd reggel az ázsiai piacokon, ezt követően Európában jó hangulatban indult a kereskedés, de hamar elfogyott a lendület. Gazdasági események szempontjából idehaza az MNB kamatdöntése volt izgalmas, Amerikában pedig a friss lakáspiaci adatokra ajánlott ma figyelni.

Az európai tőzsdéken egyre nagyobb mínuszok voltak megfigyelhetők, miután a piaci szereplőket aggasztja, hogy Oroszországban jóváhagyták a nukleáris elrettentésre vonatkozó változtatásokat. A magyar piac ebben a miliőben is alulteljesített, az esést az OTP részvénye vezette. A tengerentúlon a technológiai részvények teljesítettek jól a mai kereskedésben, élen az Nvidiával.

Nagy forgalommal emelkedett az OTP

Mérsékelt elmozdulások jellemzik a kereskedést az európai és az amerikai tőzsdéket hétfőn, az irányadó indexek vegyesen állnak a magyar tőzsde zárása időpontjában. A hazai piacon közben jelentős rali látható, a hazai blue chipek rákapcsoltak ma, az emelkedést a magyar parketten az OTP vezette, miután a Morgan Stanley felminősítette a bankrészvényt, de nagyot ment a Telekom is.

Estek az amerikai tőzsdék, kilőtt a félelemindex

Látványosan mérséklődött a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci turbulencia, a befektetők új impulzusokra vártak a tőzsdéken. Sokat azért nem kellett várni, ugyanis tegnap este megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után, a jegybankelnök kijelentette, hogy a Federal Reserve-nek nem kell sietnie a kamatcsökkentéssel, mindezt a folyamatos gazdasági növekedéssel, a stabil munkaerőpiaccal és a még mindig 2 százalék feletti inflációval indokolta.

A korábban árazottnál mérsékeltebb ütemű kamatcsökkenést várva estek tegnap az amerikai tőzsdék, pénteken Ázsiában felemás volt a hangulat, Európában kisebb esést láthattunk és a pénteki nyitást követően az amerikai indexek ismét lefordultak, különösen a Nadsaq esik. A nap további részében mindez már jelentős eséssé fokozódott, emiatt a tőzsdei félelemindex kilőtt, közben az olajár is esik.

Történelmi rekord az OTP-nél - Közben Amerikában egyre nagyobb az esés

Új impulzusokra várnak a befektetők a tőzsdéken, a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci lendület lelassult, szerdán a vezető amerikai és európai részvényindexekben csak mérsékelt elmozdulások voltak, és csütörtökön is kis pluszokkal indult a nap, a kereskedés folyamán viszont egyre magasabbra kúsztak a vezető európai részvényindexek. Közben az OTP új történelmi csúcsra emelkedett. Piaci összefoglalónkban folyamatosan követjük a tőzsdei eseményeket csütörtökön is.

Történelmi csúcson járt a bitcoin

Felemás mozgásokat láthattunk ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig Európában hiába indult óvatos emelkedéssel a nap, délutánra ismét lefordultak a piacok. A magyar tőzsdén eközben ma is jó volt a hangulat, különösen a Magyar Telekom emelkedett a negyedéves gyorsjelentést megelőzően. Délután fontos inflációs adat jött Amerikából: a várakozásoknak megfelelően 2,4%-ról 2,6%-ra emelkedett az amerikai infláció októberben, míg a maginfláció maradt 3,3%-on, de ez nem okozot nagyobb mozgásokat a tőzsdéken, megpihentek az amerikai indexek a választási ralit követően. A bitcoin viszont történelmi csúcsot döntött ma, 93 ezer dollár fölött járt a legnagyobb kriptodeviza árfolyama.

Meneteltek a tőzsdék, történelmi csúcsot döntött az OTP

Tovább dübörög a Trump-trade a tőzsdéken: ismét új csúcson a bitcoin, emellett pedig a tőzsdéken is folytatódott az emelkedés hétfőn Európában, illetve Amerikában is. A magyar piacon is nagy izgalmak voltak, a Masterplast kilőtt az MBH Bank friss elemzése után, míg az OTP a múlt heti nagy ralit követően történelmi csúcsot döntött. 

Gazdasági események szempontjából csendesen indul a hét, a héten azonban fontos inflációs adatok jönnek Magyarországról és Amerikából is majd.

Újabb ütéseket kapott a forint, már 411 felett is járt az euró

Már 411 felett a forint az euróval szemben, de a dollár ereje miatt már 1,8%-ot gyengült a magyar fizetőeszköz a zöldhasúval szemben. Egyelőre nem mutat erőt a forint a fordításra, miközben az amerikai és európai tőzsdéken jó a hangulat, a kötvénypiacok nyugodtak.

Nincs megállás az Egyesült Államokban

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedett, míg a Mol esett. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában estek a tőzsdék, az USA-ban azonban emelkedést láttunk.

Megszólalt az elemző a forint árfolyamáról

Átmenetileg erősödhet a forint a CIB Bank vezető közgazdásza szerint, így arra is van esély, hogy újra 400 alá kerüljön az EUR/HUF. Jövőre azonban folytatódhat a lassú leértékelődés.

Gyenge marad-e a forint Trump győzelme után?

Az, hogy Donald Trump győzött az amerikai elnökválasztáson, az egész régió gazdaságaira, és devizáira kockázatokat jelent, amelyek mértéke attól függ, hogy a leendő elnök milyen mértékben valósítja meg például a vámemelésekkel kapcsolatos választási ígéreteit – mutatnak rá friss helyzetértékelésükben az Erste Group elemzői. A „gyenge marad-e a forint?” című szerdai anyagban azt vázolták, hogy igen, gyenge maradhat, mert azt valószínűsítik, hogy rövid távon a 400-410 közötti sávban ingadozhat a forint az euróval szemben, aztán közép távon folytatódhat a lassú forintgyengülés. Arra is rámutatnak, hogy a régiós devizák közül a forint a legsérülékenyebb a külpiaci környezet változásaira.

410 forint környékén ragadt az euró

Nagyot ütöttek hajnalban a forinton a vezető devizákkal szemben amiatt, hogy már akkor megnőtt az esély Donald Trump győzelmére az amerikai elnökválasztáson (ami később ténnyé vált), és így az Európával szemben megemelkedő vámokra is. Mivel a dollár komoly erősödést mutatott, így vele szemben csaknem tíz egységgel zuhant a forint hajnalban, átmenetileg 385-nél is járt az árfolyam, aztán a napközbeni kereskedésben 380-384 körül hullámzott. Az euró reggel 412 felett is járt, aztán kétszer is erőre kapott a forint, de ezek kifulladtak 410-nél, és így késő délután megint gyengülni kezdett a forint. Összességében tehát egyelőre nem sikerült tartósan és érdemben szépítenie a forintnak a szerda reggel kialakult 23 havi mélyponthoz képest egyik vezető devizával szemben sem, ami miatt a határidős kamatpiacon elkezdtek a befektetők kis kamatemelést beárazni az MNB-től.

Kilőtt a bitcoin, új történelmi csúcson az arany - Mi történik a piacokon?

Éjszaka a bitcoin árfolyama áttörte a 70 000 dolláros szintet, július óta először. Nagyobb mozgásokat hoztak a nap első órái az arany piacán is, melynek árfolyama végül a délután is emelkedik, sőt, az amerikai nyitást követően már új történelmi csúcsra is emelkedett a nemesfém árfolyama. Mindeközben az ázsiai piacokon többnyire pozitív volt a hangulat, Európában pedig szintén emelkedtek a tőzsdék a nap első felében, délutánra azonban elfogyott a lendület, az amerikai tőzsdék pedig vegyesen teljesítettek.

Robban a Trump-féle mémrészvény, szakad az olajár

Izgalmas napunk volt a tőzsdéken: Európában alulteljesítettek az autógyártók, miután a Volkswagen konszern szakszervezeti vezetője arról beszélt, hogy akár három német gyárat is bezárhat a vállalat, és több tízezer munkahelyet is megszüntethetnek. Eközben a tengerentúlon nagyot ralizott a Donald Trump győzelmi esélyeivel együtt mozgó részvény, a DJT. Ázsiában jó hangulatban zajlott a kereskedés, Európában és a tengerentúlon pedig határozott emelkedést láthattunk, miközben jelentősen beesett az olaj ára.

Nagyot ugrottak a forint kamatok, mégis hanyatlik a forint - Ez meg hogyan lehetséges?

Az elmúlt hetekben jelentősen emelkedtek a magyar határidős kamatláb-megállapodások, de a forint mégis tovább esett, az euróval szemben 22 hónapos mélypontról beszélhetünk. A jelek szerint három főbb mozgatórugó lehet a furcsa mozgás mögött: egyrészt az amerikai Fed kamatcsökkentési mozgástere beszűkült, másrészt a befektetők elkezdték beárazni az amerikai elnökválasztás utáni potenciális költségvetési költekezés és vámháború következményeit, harmadrészt a dinamikus magyar béremelési tervek potenciális inflációs és költségvetési következményeit is elkezdték árazni.

Kilőtt Trump mémrészvénye, nagy pillanat közeleg az Nvidiánál

Ma Európában nem láthattunk érdemi elmozdulást a tőzsdéken, a hazai piac azonban az OTP emelkedése miatt jócskán felülteljesítő volt a nemzetközi átlaghoz képest. Amerikában folytatódik a tegnapi emelkedés: a Tesla részvénye a brutális ralit követően ma is jól szerepel, de szintén kilőtt a Trump-féle mémrészvénynek az árfolyama is, emellett csúcsközelben van az Nvidia részvénye, akár a világ legértékesebb tőzsdei cégévé is válhat a chipgyártó, letaszítva az Applet a trónról.

Gazdasági események szempontjából nagyon fontos nap a mai, ugyanis este az S&P közzéteszi a magyar hitelbesorolási döntését, egy kedvezőtlen ítélet komoly hatással lehet a piacokra, elsősorban a forintra lesz érdemes odafigyelni.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum