Álláshirdetések

A Magyar Nemzeti Bank jogász munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet az Engedélyezési és jogérvényesítési igazgatóság Biztosítási és pénztári engedélyezési és jogérvényesítési főosztályán
JOGÁSZ
pozíció betöltésére.

A Magyar Nemzeti Bank jogász munkatársat keres
Főbb feladatok:
  • biztosítóknál, biztosításközvetítőknél, önkéntes kölcsönös biztosító pénztáraknál és magánnyugdíj-pénztáraknál folytatott prudenciális ellenőrzési eljárásokban jogi konzulensként történő részvétel
  • a hatósági eljárások során kiadandó végzések és határozatok, valamint az ellenőrzési eljárásokat lezáró döntések tervezetének elkészítése
  • az MNB felügyelete alá tartozó intézményeket érintő prudenciális kérdéseket felvető jogi állásfoglalások kialakítása
  • az Európai Unió szakbizottságaiban, szakértői munkacsoportjaiban kijelölés esetén az MNB képviseletének ellátása
  • jogi tartalmú beadványok, hatósági megkeresések megválaszolása
  • jogszabály-módosítási javaslatok véleményezése
  • egyéb jogi és hatósági feladatok elvégzése

Munkakör betöltésének feltételei:
  • állam- és jogtudományi doktori képesítés
  • irodai számítógépes alkalmazások (Word, Excel és PowerPoint) felhasználói szintű ismerete
  • középfokú szakmai angol nyelvismeret
  • felelősségteljes munkavégzés, megbízhatóság
  • önálló munkavégzésre való alkalmasság
  • proaktivitás, kezdeményezőkészség, elhivatottság
  • jó probléma felismerési és megoldási képesség
  • nagy munkabírás, terhelhetőség

Munkakör betöltése során előnyt jelent:
  • jogi szakvizsga
  • közgazdasági, pénzügyi, számviteli végzettség
  • biztosítási jogi területen szerzett munkatapasztalat
  • a pénzügyi ágazati törvények hatálya alá tartozó intézmények vonatkozásában jogi vagy egyéb területen szerzett tapasztalat

Amit ajánlunk:
  • változatos, érdemi jogi munka
  • versenyképes fizetés

Pályázathoz benyújtandó:
  • fényképes önéletrajz
  • szükséges végzettséget, szakképesítést igazoló dokumentumok másolata
  • motivációs levél

Pályázati anyagát benyújthatja 2016. március 2. napjáig az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

(x)
GDPR

Nagy nyelvi modellek és adatvédelem

Az elmúlt bő másfél évben, mióta a ChatGPT széles körben elérhetővé vált, a nagy nyelvi modelleken (Large Language Model, LLM) alapuló megoldások hihetetlen tempóban váltak mind a munkahely

Holdblog

Mi az értelmetlen befektetés?

Értelmetlen befektetés az, ami a dráguláson kívül semmire sem képes? Vagy önmagában a drágulás tényétől máris nem lehet az? Egyik olvasónk vendégcikkben elmélkedik arról, lehet-e... The

Holdblog

Egyre kevesebb emberre számítanak

Azt sem tudjuk pontosan, hány ember él a Földön, pláne nehéz megbecsülni, hányan fognak száz év múlva. Az ENSZ azért pár évente megteszi, a jelen... The post Egyre kevesebb emberre számítan

Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.