FONTOS Majd 40 éves mélypontról fordult vissza jen: ez a részvényeidet sem kíméli!

AZ MNB statisztikai elemző vagy elemző gyakornok munkatársat keres (x)

Portfolio

' title='
Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Statisztika szakterület, Minőségbiztosítási és koordinációs osztályán
STATISZTIKAI ELEMZŐ VAGY STATISZTIKAI ELEMZŐ GYAKORNOK
munkakör betöltésére.

(a Statisztikai elemző gyakornok pozíció esetén 1 év határozott időtartamra)

A Statisztikai elemző gyakornok pozíció a közgazdasági egyetemek utolsó éves, illetve végzett pályakezdő hallgatói számára nyitott. Az egy évet követően a munkakört betöltő tehetséges és a szakterületén jó teljesítményt nyújtó fiatal szakember számára az MNB határozatlan idejű munkaszerződést ajánl.

Az MNB - mint a hivatalos statisztikai szolgálathoz tartozó intézmény - Statisztika szakterülete felel a monetáris-, fizetésimérleg-, értékpapír-statisztikák, valamint a pénzügyi számlák összeállításáért és publikálásáért. Feladata, hogy statisztikai tevékenységével hozzájáruljon az MNB monetáris politikai döntéshozatali és a pénzügyi stabilitási funkciók támogatásához, a kutatási tevékenységhez, illetve segíti az általános pénzügyi kultúra fejlődését.

Feladata:
  • Részvétel a Statisztika szakterület koordinációs munkájában.
  • Az új munkatárs a szakterület minőségbiztosítási tevékenységébe kapcsolódik be, részt vesz a különböző becslési eljárások kidolgozásában és dokumentálásában ehhez a tevékenységhez kapcsolódó hazai és nemzetközi együttműködési munkában, projektekben.
  • Részvétel a szakterület által készített termékek fejlesztésében a statisztikák, közlemények minőségének, megalapozottságának növelésének érdekében.
  • Részvétel a különböző felhasználói csoportokkal való kapcsolattartásban az MNB-n belül, a partnerintézményeknél (pl. PSZÁF, PM, KSH) és nemzetközi szervezetekben (EKB).

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi (MSc) végzettség (a gyakornoki pozíció esetén befejezett vagy 2010.-ben megszerzendő diploma),
  • Elemző munkakör esetén 1-2 éves szakirányú tapasztalat,
  • Makrogazdasági és makro-számviteli ismeretek,
  • Matematikai statisztikai ismeretek,
  • Idősorelemzés és szezonális igazítás módszereinek ismerte,
  • A nemzetközi és a magyar számviteli előírások áttekintő szintű ismerete,
  • Magas szintű számítógépes felhasználói ismeretek,
  • Középszintű, aktív angol nyelvtudás,
  • Önálló koncepcióalkotási készség,
  • Magabiztos kommunikációs készség,
  • Jó konfliktuskezelő és együttműködési készség.

Előnyt jelent:
  • Szakirányú posztgraduális képzettség,
  • Tudományos diákköri tevékenység,
  • Felsőfokú angol nyelvismeret.

Amit ajánlunk:
  • Felelősségteljes, változatos munkakör,
  • Hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel lehetősége,
  • Publikálási lehetőségek,
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (http://www.karrier.mnb.hu ) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk, legkésőbb 2010. április 11-ig ! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Kiszámoló

Ez történt a héten 07.28

A megkérdezett amerikaiak közel 60%-a úgy vélekedett, hogy az amerikai gazdaság recesszióban van, ami messze nincs így, de az emberek ezt gondolják, ráadásul szerintük átlagosan már 2023 márc

Holdblog

Egyre nagyobbak az olimpikonok

Ahogy egyre több az olimpiai sport, úgy lesznek egyre nehezebbek és magasabbak az olimpikonok. Különösen a férfi sportolóknál látványos a növekedés, az Olympedia szerint például... The post

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Összes friss hír
Itt a leleplezés: 100 ultragazdag ember él Magyarországon

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.