FONTOS Majd 40 éves mélypontról fordult vissza jen: ez a részvényeidet sem kíméli!

Az MNB Pénzügyi elemzések alkalmazott kutatói csoportjába elemző/elemző gyakornokot keres (x)

Portfolio

' title='
Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Pénzügyi elemzések terület

alkalmazott kutatói csoportjában

ELEMZÕ/ELEMZÕ GYAKORNOK

munkakör betöltésére
(az elemző gyakornok pozíció esetén 1 év határozott időtartamra)
A Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi elemzések területe elemző és döntés-előkészítő munkát végez a nemzetközi és hazai pénz- és tőkepiaci folyamatokkal, a makrogazdaság finanszírozási folyamataival, fenntarthatósággal, illetve a jegybank monetáris politikai eszköztárával kapcsolatban. Az új munkatárs bekapcsolódik a szakterületen készített elemzések módszertanát megalapozó és fejlesztő alkalmazott kutatási tevékenységbe, esetenként részt vesz a monetáris politikai döntések előkészítésében és egyéb operatív feladatok végrehajtásában.

Az elemző gyakornok pozíció esetén az egy évet követően a munkakört betöltő tehetséges és megfelelő teljesítményt nyújtó szakember számára az MNB határozatlan idejű pozíciót ajánl.

Elvárások:
  • egyetemi végzettség, amely lehet közgazdasági, vagy matematikus/fizikus megfelelő gazdasági ismeretekkel (makroökonómia, mikroökonómia, pénzügyek),
  • magas szintű módszertani ismeretek (általános ökonometria, idősorelemzés, pénzügyi ökonometria),
  • az alábbiak közül legalább egy program/nyelv haladó szintű ismerete: MATLAB, STATA, Eviews, Visual Basic,
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás,
  • kreativitás és proaktív szemlélet.

Előnyt jelent:
  • posztgraduális végzettség,
  • fejlett módszertant alkalmazó elemzések írásában, azok nem szakértő közönségnek való bemutatásában szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk:
  • szakmai fejlődési lehetőségek, posztgraduális képzés támogatása,
  • rendszeres publikálási lehetőség, belföldi/külföldi konferenciákon és képzési programokon való részvétel,
  • banki szektorban versenyképes jövedelem,
  • felelősségteljes, változatos munkakör,
  • barátságos munkahelyi légkör.

Amennyiben pályázni kíván, kérjük, hogy önéletrajza és motivációs levele mellé a jelentkezéshez legalább egy, relevánsnak tekintett, magyar vagy angol nyelvű szakmai anyagot (tanulmányt, publikációt, diplomamunka) is csatoljon!

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.karrier.mnb.hu) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2009 október 5-ig ! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
Összes friss hír
Itt a leleplezés: 100 ultragazdag ember él Magyarországon

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!