Az MNB kockázatelemző munkakör betöltésére munkatársat keres (x)

Portfolio

' title='
Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet az Integrált kockázatkezelés szervezeti egységében

KOCKÁZATELEMZÕ

munkakör betöltésére egy éves határozott időtartamra.
Feladatok:
  • A Bank által a devizatartalék-kezelés során alkalmazni kívánt új ügylettípusok, kereskedési stratégiák üzleti előkészítésében, értékelésében történő részvétel.
  • Részvétel a felső vezetés számára készülő riportok előállításában és módszertani fejlesztésében.
  • Közreműködés a piaci és hitelkockázatnak kitett eszközök és források teljes körére kiterjedő kockázatmérési- és jelentési rendszer működtetésében.
  • Közreműködés a Bank tartalékkezelési, valamint devizapiaci tevékenységének üzleti szempontból történő értékelésében, a kockázati politikának megfelelő referencia-portfóliók meghatározásában (benchmarking).
  • Részvétel a monetáris eszköztár működtetésével kapcsolatos kockázatkezelési feladatok ellátásában, a jegybank által elfogadható fedezetek körének meghatározásában, javaslattétel a felmerülő piaci kockázatok kezelésére.
  • Közreműködés a hitelkockázatok korlátozása céljából részvétel a limitrendszer működtetésében.
  • A szükséges riportok előállítása érdekében a kockázati limitrendszerek fejlesztési és adminisztrációs feladatainak ellátásában való közreműködés.

Elvárások:
  • Már meglévő vagy legkésőbb 2009 nyarán megszerzendő közgazdasági egyetemen szerzett pénzügyi szakirányú végzettség.
  • Magas szintű pénzügyi, matematikai és statisztikai ismeretek, elemzési tapasztalat.
  • Minimum középszintű angol nyelvismeret.
  • Jó elemzési és problémamegoldó készség.
  • Hatékony kommunikációs és együttműködési készség.

A pályázatok elbírálásánál előnyt jelenthet:
  • A pénz- és tőkepiaci ügyletekkel kapcsolatos piaci szokványok és üzletkötési technikák ismerete.
  • Pénzügyi kockázatelemzési, vagy ahhoz kapcsolódó területen szerzett szakmai tapasztalat.
  • Ökonometriai ismeretek.
  • Bloomberg, Reuters információs rendszerek ismerete.

Amit kínálunk:
  • Felelősségteljes, változatos munkakör.
  • Szakmai képzési lehetőségek.
  • Fiatal, jó hangulatú csapat.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.karrier.mnb.hu) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2009. augusztus 23.-ig ! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
Ricardo

Könyvet Orbánnak

Ruchir Sharma A sikeres nemzetek tíz szabálya című kötete tanulságos olvasmány. A valuta- és adósságválságról szóló fejezetek teljesen jók, de a további részek is megfontolásra érdemese

Kiszámoló

Ez történt a héten 07.28

A megkérdezett amerikaiak közel 60%-a úgy vélekedett, hogy az amerikai gazdaság recesszióban van, ami messze nincs így, de az emberek ezt gondolják, ráadásul szerintük átlagosan már 2023 márc

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Összes friss hír
Itt a leleplezés: 100 ultragazdag ember él Magyarországon

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!