FONTOS Majd 40 éves mélypontról fordult vissza jen: ez a részvényeidet sem kíméli!
Álláshirdetések

A MOL Nyrt. kockázatkezelési szakértő munkatársat keres (x)

Portfolio

' title='
A MOL Nyrt. Közép-Európa vezető, integrált olaj- és gázipari csoportja, egyúttal Magyarország legnagyobb vállalata. A több mint 40 országban jelen lévő MOL-csoport stratégiájának középpontjában a növekedés áll.
A térség leggyorsabban fejlődő és terjeszkedő vállalataként fontosnak tartjuk, hogy kiváló és elkötelezett szakemberekkel dolgozhassunk a mindennapokban.
Kompenzációs rendszerünk a versenyképes alapbéren kívül bónuszt, a cafeteria rendszer juttatásait, valamint egyénre szabott fejlesztési lehetőségeket tartalmaz.
Pénzügy szervezetünk
kockázatkezelési szakértő munkatársat keres
A munkakör célja:
Szakértői támogatás nyújtása a MOL-csoport kockázati faktorainak feltérképezéséhez, modellezéséhez, valamint a kockázatcsökkentő akciók kidolgozásának és végrehajtásának biztosítása

Feladatok:
  • A vállalatcsoport szintjén felmerülő pénzügyi, operációs, stratégiai kockázati faktorok feltérképezése, modellezése, számszerűsítése és a csoportszintű kockázatkezelési politika és stratégia kidolgozása
  • A felsővezetői döntéshozatal támogatása az egyedi beruházások és akvizíciók lehetséges kockázatainak értékelésével
  • Az Enterprise Risk Management modell által meghatározott főbb kockázatok csökkentő akciók megvalósítása, ellenőrzése és elemzése
  • A csoport és az üzleti szegmensek várható eredményének és devizakitettségének modellezése és előrejelzése, illetve a tömegáru-, deviza és kamatlábpiaci események elemzése, fedezeti ügyletek kezdeményezése
  • A súlyozott átlagos tőkeköltség, az országkockázati prémiumok rendszerének metodológiai támogatása, azok felügyelete, aktualizálása
  • Az iparági kutatóintézetek, pénzügyi és energiaipari intézmények tevékenységének figyelemmel kísérése
  • A Kockázatkezelés belső és külső, hazai és nemzetközi kommunikációjának alakítása és koordinálása, valamint a MOL-csoport képviselete a nemzetközi bank-, biztosítási és egyéb szolgáltatások piacán, illetve a nemzetközi kutatási és szakmai együttműködési fórumokon

Elvárások:
  • felsőfokú, szakirányú (egyetemi-főiskolai) gazdasági iskolai végzettség
  • hasonló munkakörben illetve tanácsadásban szerzett 2- 3 éves szakmai gyakorlat
  • kiemelkedő analitikai képességek, rendszerszemlélet
  • vállalati és üzleti folyamatok ismerete
  • jártasság az elméleti pénzügyi modellezésben és a mitigációs kockázatelemzésben
  • a derivatív ügyletek működésének ismerete
  • jó kommunikációs készség, magas fokú prezentációs technikai ismeretek
  • optimalizációs eljárások és szoftverek magas szintű ismerete
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás

Előnyként értékeljük:
  • SAP ismeret és tapasztalat
  • multinacionális környezetben szerzett tapasztalat

Munkavégzés helye : Budapest

Amennyiben ez az állásajánlat felkeltette az érdeklődését, várjuk jelentkezését a http://mol.hu/ honlapon. Kérjük, regisztráljon a Karrier címszó alatt!

E-mail: KKover@mol.hu
Jelentkezési határidő: 2008.november 5.

' title='
Összes friss hír
Itt a leleplezés: 100 ultragazdag ember él Magyarországon

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.