Üzlet

Sosem késő elkezdeni mozogni!

Portfolio
Egy kardiológus professzor legfontosabb egészségvédő tanácsa így hangzik: mindennap vidd le a kutyát sétálni. Akkor is, ha nincs kutyád. A mozgás lételemünk, fontos szerepet játszik számos betegség, közöttük a mozgásszervi panaszok megelőzésében és kezelésében is.

Bármilyen mozgásforma hasznos lehet, amiben az embert örömét leli, erőfeszítést igényel tőle, és a teljesítmény sikerélményt ad.

Helyes testtartás

"A megfelelő testi-lelki egyensúly megteremtéséhez elengedhetetlen a mozgás beépítése a mindennapi életünkbe. Javasolt heti 2-3 alkalommal sportolni, és olyan mozgásformát választani, amit szívesen végez az ember, ami feltölti a testet energiával" - tanácsolja Orosz Krisztina az Alfa Egészségközpont gyógytornásza.

Az ülőmunkát végzőknek nem csak a rendszeres testmozgásra ajánlott odafigyelni, hanem arra is, hogy a munka közben helyes testtartást vegyenek fel, hasznos, ha a munkakörnyezetet ergonomikusan alakítják ki. Ezek megvalósításában is segíthet szakszerű tanácsokkal a gyógytornász.

Egyénre szabott terápia

Hát- és derékfájás, illetve más mozgásszervi panaszok esetén javasolt orvoshoz, vagy gyógytornászhoz fordulni.

"Nagyon fontos az első találkozás, a precízen felállított fizioterápiás diagnózis, mivel csak így lehet egyénre szabottan megtalálni a legeredményesebb módszert és a terápiás gyakorlatokat" - mondja a gyógytornász.

Orosz Krisztina specialitása a gerincbetegségek fizioterápiás vizsgálata és kezelése, ezen belül a lumbágó eredetének feltérképezése. Tartáshibák korrigálása, gerincferdülés és a porckorongsérv kezelése. Szakszerű segítséget nyújt a műtét utáni rehabilitációban is.

Sokféle technikát alkalmaz: a manuálterápia mellett a porckorongsérv kezelésére alkalmas McKenzie terápiát, különböző lágyrész mobilizációs technikákat, nyirokkeringést javító Földi-féle lymphdrenage-t és az inkontinencia kiegészítő kezelésében hasznos intimtornát.

"Ezeket a technikákat, módszereket a japán fejlesztésű, kinesiotape elnevezésű, rugalmas szalag segítségével tudjuk kiegészíteni" - teszi hozzá a gyógytornász.

A mozgásszervi panaszok, sportsérülések esetén használt színes tapaszok elősegítik az izom- és ízületi sérülések mielőbbi gyógyulását.

Gyógyító gyakorlatok

Az Alfa Egészségközpont szakgyógytornásza holisztikusan közelíti meg az adott problémát, nemcsak a tünetet, hanem a pácienst, a teljes embert figyelembe véve oldja meg a panaszokat ízületi, izom és kötőszöveti szinten. Az aktív mozgásterápia a páciens által önállóan végezhető gyakorlatokra építve megtanítja a beteget arra, hogyan képes önmaga befolyásolni és megelőzni a fájdalmat.

Funkcionális tréning

A test karbantartására, sérülések elkerülésére vagy éppen az abból való felépülésre a funkcionális edzések a legmegfelelőbbek, tanácsolja Orosz Krisztina. A funkcionális tréning felkészíti a szervezetet, az izomzatot a mindennapi igénybevételre, mindennapi mozgásokra. A csoportos edzések színes eszközhasználata, a gyakorlatok változatossága lehetőséget ad arra, hogy a törzsizmokat, a hát- és hasizmokat megerősítse, valamint az állóképességet fejlessze.
Kiszámoló

Jövedelmező a vállalkozásod?

A mai tanácsadáson szintén szóba került, hogy sok vállalkozó elfelejti beárazni a saját tulajdonában lévő eszközök úgynevezett alternatíva költségét (kiadhatnám másnak is a saját üzl

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio AgroFood 2025
2025. május 20.
Portfolio AgroFuture 2025
2025. május 21.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Díjmentes online előadás

Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?

Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.

Ez is érdekelhet