A politikai centrumhoz tartozó parlamenti frakciók közül egyedül az Európai Néppárt jár jól a brit kilépés miatt szükségessé vált mandátum-újraelosztással. Az EP belső kutatóintézete kiszámolta, hogy az egyes frakciókra milyen hatással lesz a 73 brit képviselő távozása és 27 mandátum újraelosztása 14 tagállam között. (A fennmaradó 46 képviselői helyet a későbbi bővítésekre tartalékolja az EP, amelynek így a létszáma átmenetileg 705-re csökken). Az aktualizált számokat Jaume Duch, az Európai Parlament szóvivője tette közzé Twitter-oldalán.
After , the will be composed of 705 elected MEPs. This is how the hemicycle could look like.The final EP composition awaits confirmation of the names of the elected MEPs by the 14 Member States concerned and confirmation of the political Groups for affiliation. #Brexit
— Jaume (Duch) January 16, 2020
Az EPP lesz a legnagyobb nyertes, mivel a britek lelépésével nem veszít helyet, viszont öt új mandátumot jelent majd számára a bővülés. A néppárti frakció létszáma így 182-ről 187 főre nő majd. A legnagyobb frakción kívül csak a szélsőjobboldali, radikálisan eurószkeptikus Igazság és Demokrácia (ID) tesz majd szert az eddiginél több képviselőre, 73-ról 76-ra nő a létszám.
A legnagyobb veszteséget a függetleneknek kell majd elkönyvelniük, akik nem alkotnak önálló frakciót, viszont a Nigel Farage-féle Brexit-pártiak eddig a függetlenek között foglaltak helyet. A Brexit után az előrejelzés szerint 26 fővel, 27-re csökken majd a függetlenek létszáma a Parlamentben.
- A második legnagyobb pártcsoport, a Szocialisták és Demokraták létszáma 154 főről 148-ra olvad. Érdekesség, hogy az EP-n belüli relatív arányuk a hatfős veszteség ellenére még javulni is fog (20 és félről 21 százalékra).
- A centrumpártok közül a liberálisokat (Renew) éri majd a legnagyobb veszteség: 11-gyel lesznek kevesebben, int jelenleg (108 helyett 97 tag).
- Az európai zöldek is buknak 7 képviselőt (74-ről lemennek 67 főre).
- A brit konzervatívokat is sorai között tudó Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) csak három helyet veszítenek (65 helyett 62 fős frakció),
- míg az Egyesült Baloldal egy mandátumnak lesz kénytelen búcsút mondani.
A korábbi megállapodás értelmében a brit kilépés után Franciaország és Spanyolország plusz 5, Olaszország és Hollandia (3-3), Írország plusz 2, Svédország, Ausztria, Dánia, Finnország, Szlovákia, Horvátoszág, Észtország, Lengyelország és Románia 1-1 további képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe.
Magyarországot nem érinti a kiigazítás, így továbbra is 21 képviselője lesz.