A második blokkban - immár Baráth Etele, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság tagja, volt Európa-ügyi miniszter, az MKT Fejlesztéspolitikai Szakosztályának elnöke vezetésével - az európai stratégiai kormányzásról, a fenntartható növekedésről, a tagállami gazdaságpolitikák koordinációjnak szükségességéről és a kohéziós politikáról, az uniós források felhasználásának tapasztalatairól szólnak majd az előadók: Halm Tamás, a Közgazdasági Szemle főszerkesztője, a Budapesti Gazdasági Egyetem oktatója, az MKT elnökségi tagja; Halmai Péter akadémikus, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára; Heil Péter fejlesztéspolitikai szakértő, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség volt elnökhelyettese, az MKT Fejlesztéspolitikai Szakosztlályának titkára; Köves Alexandra ökológiai közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi adjunktusa; valamint Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke és Czelleng Ádám, a GKI kutatásvezetője.
Kora délután Felkészülés a technológiai váltásra az Európai Unióban címmel Trautmann László, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense, az MKT Fejlődésgazdaságtani Szakosztályának elnöke moderál egy szakmai kerekasztal-beszélgetést, amelynek résztvevői: Baranyi Márton, az Európai Számvevőszék munkatársa; Csath Magdolna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi tanára, a Versenyképességi Tanács tagja; Vajda István, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára és Zsabka Zsolt, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Ipari Tagozatának elnöke lesznek.
A fenntarthatóság és a klímaváltozás okozta gazdasági, nemzetgazdasági és társadalmi kihívások adják a központi témáját az idén 125 éves Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) legnagyobb éves konferenciájának.
Az 57. Közgazdász-vándorgyűlésre 800-900 szakembert vár 2019. szeptember 5. és 7. között a Nyíregyházi Egyetemre a Kárpát-medencéből és a visegrádi országokból az MKT. A háromnapos tanácskozás előadói között ott lesz Áder János köztársasági elnök, Matolcsy György jegybankelnök és Varga Mihály pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes is. A konferencia két plenáris és hét tematikus szekcióülésének mintegy 130 előadója a pénz- és tőkepiacok mellett olyan témákat jár majd körbe, mint a munkaerőhiány vagy éppen a klímaváltozás várható hatásai az agrárágazatban, de szó esik majd az Európai Unió aktualitásairól, az innovációról, a mesterséges intelligenciáról, a robotizációról, a startupok számára kedvező üzleti környezet feltételeiről, a sportgazdaságról vagy éppen a színházak fenntartható finanszírozásáról is.Az 57. Közgazdász-vándorgyűlés részletes programja ide kattintva megtalálható.