Bánhidi Bálint

Bánhidi Bálint 2018-ban végzett az ELTE szociológia alapszakán. A Digitális Szociológia Kutatóközpont korábbi tagja, majd az Első Pesti Egyetemi Rádió műsorkészítője, ahol több podcastben is közreműködött, mint műsorvezető, technikus és szerkesztő. Egyetem mellett M&A elemzőként dolgozott. Jelenleg a Portfolio podcast szerkesztője és tartalomkészítője.
Cikkeinek a száma: 3
Új stratégia alapján építenék újra a magyar bor nemzetközi hírnevét

Új stratégia alapján építenék újra a magyar bor nemzetközi hírnevét

2022 nyarán nevezték ki nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztosnak Rókusfalvy Pál borászt, kommunikációs szakembert, korábbi rádiós és televíziós műsorvezetőt. A hazai borágazat ismerői szerint a feladat könnyűnek semmiképp sem nevezhető: az elmúlt évtizedekben több próbálkozással találkozhattunk már, stratégiák születtek és tűntek el szinte nyomtalanul, miközben sokszor még borrégiókon belül sincs egységes marketing, a pincészetek jóval kisebb kérdésekben sem jutnak egységes álláspontra.

Tankcsapda: 30 milliós gázsi? Ha ez így lenne, te most nekünk dolgoznál

Tankcsapda: 30 milliós gázsi? Ha ez így lenne, te most nekünk dolgoznál

A szerdán megjelent Portfolio podcastben ismét a kultúra üzleti hátterével foglalkoztunk. Vendégünk volt a stúdióban a Tankcsapda: Lukács Lacit, Sidlovits Gábort és Fejes Tamást kérdeztük a koncertszervezés szépségeiről és nehézségeiről, a nagyszínpadok átalkulásáról, arról, hogy lehet meghatározni 2023-ban a belépők árszínvonalát, és hogy mennyire idegen közeg számukra a céges fellépések világa, amikor sokan öltönyben, nyakkendőben éneklik velük együtt azt, hogy "Az élet a legjobb méreg".

Úttörő okosváros, vagy a szaúdi koronaherceg modern piramisa?

Úttörő okosváros, vagy a szaúdi koronaherceg modern piramisa?

Neom néven futurisztikus megaprojekt épül Szaúd-Arábiában, a Vörös-tenger északi partján. A 2017-ben bejelentett projekt részeként felépülne többek között egy félig vízen úszó kikötőváros, az Arab-félsziget első kültéri síkomplexuma, valamint a The Line néven elhíresült 170 kilométer hosszúra, és 200 méter szélesre tervezett okosváros is. A projekt kapcsán a modern városok létrejöttéről, tervezettségéről, valamint a bennük élő emberekre gyakorolt különböző hatásokról kérdeztük Balázs Bálint építészt, a Kortárs Építészeti Központ és a BME UFLab munkatársát. Az adásban az is szóba került, hogy egyáltalán miért akar valaki a sivatag közepén egy ilyen adottságokkal rendelkező várost felépíteni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Kiszámoló

Lehet bérelni is

Nagyon gyakori eset, hogy valakinek van egy lakása, ami már szűkös a két kamasszal, de ami ingatlant szeretnének helyette...

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.