Emilie az influencer szegmens meghatározó szakértőjeként nagy hatású beszédet tartott többek között a Forbes Under 30 eseményen és a Cannes-i Reklámfesztiválon is. Előkelő helyen áll a "The Drum 50" listán, amely olyan 30 év alatti hölgyeket rangsorol, akik a digitális világban alkottak maradandót. A Diesel, a Nivea, a Mini, a Starbucks, a Samsung, a Tommy Hilfiger, az Under Armour-nak is dolgozó full-service influencer ügynöksége nemcsak a véleményvezérek számában, hanem a rajtuk keresztül elérhető követők tekintetében is piacvezető. Az amszterdami székhelyű ügynökség 35 ezer regisztrált influencer-rel rendelkezik a divat, lifestyle, utazás, étkezés, autó, technológia területén, a potenciális reach szám pedig megközelíti a 10 milliárdot.
Az üzleti modell legnagyobb előnye hogy a náluk regisztrált influencereket és a közreműködésüket igénylő brandeket egy digitális platformon, automatizált módon kötik össze, így a márkák hatékonyan tudják a profiljuknak megfelelő (mikro)influencereket kiválasztani. Az adatvezérelt rendszerükön keresztül futott kampányok közül kiemelkedik a Tommy Hilfiger SS16 szemüveg globális bevezető microinfluencer aktivitása. Emilie Tabor az előadásában olyan kérdésekre ad majd választ, hogy az influencer marketing hogyan multiplikálja a klasszikus média hatékonyságát; hogyan mérhető az influencer kampányok sikere; melyek az influencer képviselet és a márka-influencer együttműködés legújabb lehetőségei; miként tudják a márkák a leghatékonyabb módon, a profiljuknak megfelelő influencereket kiválasztani?
Benjamin "Benni" Raich, kétszeres olimpiai bajnok, az élsport egyik legsokoldalúbb influencere is ellátogat az idei BrandFestival-ra. Raich 2006-ban a torinói olimpián műlesiklásban és óriás-műlesiklásban győzött. A világklasszis sportoló három világbajnoki aranyérmet is nyert, pályafutása 18 szezonja alatt pedig 36 világkupa-győzelmet aratott.
Szabó Gergő, a több mint 100 prémium YouTube-csatornát - köztük Dancsó Péter Videómánia - fejlesztő és menedzselő Special Effects Media ügyvezetője szerint a figyelmünk korlátosságával magyarázható, hogy miért terelődik a marketing kommunikáció iránya az influencer marketing felé:
A nézők egyre kevésbe fogyasztják a klasszikus reklámokat. Átlépik őket, a telefonjukkal babrálnak amíg a reklám lemegy a TV-ben. A márkáknak az üzenetüket olyan tartalmakban kell elhelyezni, amire valóban odafigyelnek. A kulcsszó: a Figyelem. Erre a kihívásra kínál válaszokat az influencerekkel való együttműködés, az ő nézőiket, rajtuk keresztül hatékonyan meg lehet szólítani abban a világban, ahol hagyományos marketing eszközökkel ez egyre nehezebb.
A SuperNow generáció megszólítására új utakat kell találniuk a márkáknak. Az utóbbi években a véleményvezérekkel való együttműködés területe akkorára nőtt, hogy a Forbes tematikusan rangsorolja - pl. divat, szépség, szórakozás, utazás, gaming, fitness, tech&business, ételek - a legnépszerűbb influencereket.Hernádi Gábor, az egyik legnagyobb eléréssel rendelkező influencer ügynökség, a Starnetwork ügyvezetője úgy véli, hogy a szegmens dinamikus felfutásában több tényező játszik meghatározó szerepet:
Az elmúlt évek kutatásai és kampány-tapasztalatai jól alátámasztják, hogy az influencerek hatalmas hatást gyakorolnak a követőikre ezzel számos olyan előnyt képesek biztosítani, ami a cégek, márkák számára manapság minden eddiginél fontosabb. Ezek az előnyök az új megjelenési felületek, kreativitás, hatalmas, mérési rendszerekkel jól alátámasztott és targetált elérés valamint, hogy a fogyasztók mindezt egy számukra hiteles személytől kapják, baráti ajánlásként.
Kizárólag mikro-influencerek-kel dolgozik a Creatinsta. Megítélésük szerint azért nő az influencer-ek ereje, mert a felhasználók olyan személyektől kapnak pozitív információt egy adott termékről/szolgáltatásról, akiben megbíznak, akinek életstílusát és ízlését a magukénak érzik, így szinte azonnali befogadói az ilyen "személyességen" alapuló reklámmegoldásnak.(x)