VOSZ: a teljes kkv-szektornak a tudásra kell alapoznia
Gazdaság

VOSZ: a teljes kkv-szektornak a tudásra kell alapoznia

Portfolio
Új, a korábbiaknál innovatívabb és a tudásra jobban építő kkv-szektort segítene megteremteni a VOSZ, amely ennek érdekében nemrégiben az ország egyetemi városait érintő rendezvénysorozatba kezdett. A közelmúltban Győrben megrendezett VOSZFESZT és az ez alkalomból a Széchenyi István Egyetemmel kötött együttműködési megállapodás csak az első állomása egy olyan folyamatnak, amelynek eredményeképp a közösen dolgoznának az egyetemi élet és a vállalkozói szféra képviselői egy, a tudásra jobban építő gazdasági modell kialakításán. A kezdeményezés szerves része a VOSZ stratégiai megújulásának is, amelyet az érdekképviselet 35 éves fennállásának alkalmával hirdetett meg a szövetség.

Az innovatív kkv-szektor megteremtésében vállalna szerepet a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), amely idén ünnepli fennállásának 35. évfordulóját. A szervezet munkája régóta túlmutat a klasszikus érdekképviseleti tevékenységen, hiszen több mint három évtizede szakmai tanácsadással, az állami kamattámogatással működő Széchenyi Kártya Program hiteleinek forgalmazásával, képzéssel és más szolgáltatásokkal is segíti a magyar vállalkozókat.

Ezt a munkát szeretnék az érdekképviselet vezetői továbbfejleszteni azzal, hogy az innováció, a tudásalapú gazdaság irányába fordítják a hazai kis- és középvállalkozói szektort.

A VOSZ közelmúltban elindult VOSZFESZT programsorozatának keretében vezető hazai egyetemekkel együttműködésben egyetemi városokban konferenciákat szervez a fiatal és gyakorló vállalkozói réteg számára. A koncepció lényege, hogy a korábbiaknál is kiemeltebb figyelmet fordítanak a fiatal vállalkozókra, az innovatív ötletek gazdasági jelentőségére, a tudás, sőt, a tudomány üzleti hasznosítására. A rendezvénysorozat keretében az innovációra fókuszáló, informatív előadásokat és kerekasztal-beszélgetéseket tartanak a vállalkozóknak, a program azonban ennél többről is szól:

a VOSZ együttműködési megállapodásokat alakít ki az ország legjobb egyetemeivel, amely elérhetőbbé teszi a korszerű tudást a kkv-k számára.

Összehozzák az egyetemeket a vállalkozókkal

A VOSZ álláspontja szerint Magyarországon mind az akadémiai világban, mind pedig a kkv-szektorban megvan az innováció, az újszerű stratégiai gondolkodás képessége, ám szükség van arra is, hogy ez a két világ közeledjen egymáshoz. A kezdeményezés keretében ezért a VOSZ együttműködési megállapodásokat köt az ország felsőoktatásának legfontosabb szereplőivel – mondta el Eppel János, a VOSZ elnöke. Ennek a folyamatnak első állomása volt az, amikor a közelmúltban Győrben, a Széchenyi István Egyetemmel erősítette meg kapcsolatait a vállalkozói érdekképviselet.

Hozzátette: napjainkban a gazdasági szereplők alkalmazkodásában a legfontosabb tényező a tudás lett. Míg a korábbi évszázadokban a nyersanyag, a népesség és más, hasonló tényezők adták a gazdasági siker alapját, manapság leginkább az dönt, hogy milyen hatékonysággal tudjuk integrálni működésünkbe a tudomány eredményeit.

Kiemelt fontosságú, hogy ez a tudásmegosztás demokratizálódjon, és amellett, hogy a legnagyobb globális vállalatok építenek a tudomány eredményeire, hasonlóan tegyenek a kis- és középvállalkozások is

– tette hozzá.

Alkalmazható tudásra törekszenek

Egy egyetem attól jó, hogy az oktató- és kutatómunkán túl élő, és eredményes kapcsolatot tart fenn a vállalkozásokkal, a gazdasági élet szereplőivel is.

A kutatás sikerének fokmérője az alkalmazhatóság

– mondta el a rendezvényen Dr. Filep Bálint a Széchenyi István Egyetem elnöke.

A tudás és az üzlet kéz a kézben jár

– fogalmazott. Hozzátette: a most létrejött együttműködés eredményeképpen a hazai és nemzetközi vállalkozások fizikai közelségbe kerülnek a felsőoktatási intézmény oktatóival és hallgatóival, hiszen a Széchenyi István Egyetem Science Parkjában a jövőben VOSZ-Iroda működik majd, amelyre jelenleg nincs más példa az országban. Ennél jobban semmi sem jelezheti, hogy az oktatók, hallgatók és vállalkozók közös együttműködése a mai naptól új korszakba lépett – tette hozzá.

VOSZFESZT VOSZ Széchenyi István Egyetem, együttműködési megállapodás
A megállapodás ünnepélyes aláírására a közelmúltban Győrben került sor a VOSZFESZT rendezvényen

Nem véletlen, hogy a vállalkozások és a felsőoktatás ilyen együttműködése elsőként Győrben jön létre – mondta el beszédében Palkovics László, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Az egyetemek számára a jövőt jelenti az, hogy a vállalkozásokkal szoros kapcsolatokat ápolnak, a huszonegyedik századi korszerű felsőoktatás a gazdasági életben is aktív, munkája révén pedig újabb innovációkat generál

– jelentette ki.

Stratégiai megújulás zajlik

Az innováció nem csupán a rendezvények tematikájában, hanem a VOSZ saját működésében is megjelenik, hiszen az érdekképviselet jelenleg megújuláson esik át.

Az idén jubileumi fennállását ünneplő szervezet a klasszikus, és régóta jól működő szerepvállalásán túl egyre inkább a tudásmegosztásra, az ezen a téren való közvetítésre is törekszik.

A VOSZ célja 35 éve az, hogy szerte az országban megismerje a vállalkozások problémáit és céljait és hatékonyan képviselje érdekeiket a szakpolitikai és társadalmi egyeztetéseken. Fontos, állandó program az is, hogy a vállalkozások részére információt szolgáltasson, aktívan segítse működésüket, döntéseik meghozatalát azzal, hogy értékeli az üzleti környezetet, felhívja a figyelmet a lehetőségekre és veszélyekre, és különböző fórumok keretében tanácsadást, valamint képzéseket is biztosít a tagságnak.

A tavaly elfogadott ötéves stratégiánk keretében a VOSZ egy olyan növekedési pályára állt, amelynek során a meglévő értékeinket, a szakértelmet, a tudást és a vállalkozási pálya ismeretét igyekszünk még inkább láthatóvá tenni

– mondta el Eppel János, az érdekképviseleti szervezet elnöke. Hozzátette: a stratégia szerves része az is, hogy a kkv-szektor innovációs folyamatát segítse azzal, hogy a vállalkozókat és a kutató-oktató felsőoktatási intézményeket, a hazai egyetemeket aktívan bevonja ebbe a folyamatba.

A cikk megjelenését a VOSZ támogatta.

Fotó: Shutterstock / VOSZ

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Green Transition & ESG 2025
2025. március 6.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Biztosítás 2025
2025. március 4.
Portfolio-MAGE Automotive Industry 2025
2025. március 26.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet
felhő-időjárás-fagy-hőmérséklet-előrejelzés-köd-szél-csapadék-ősz-napsütés