Átalakul a legnépszerűbb egyetemi szak: erre készülhetnek a felvételizők
Gazdaság

Átalakul a legnépszerűbb egyetemi szak: erre készülhetnek a felvételizők

Portfolio
2020-ban a Felvi.hu adatai szerint a gazdálkodási és menedzsment szak volt a legnépszerűbb az egyetemre készülő felvételizők között, nem meglepő, hogy viszonylag magasak voltak a ponthatárok is. A Budapesti Corvinus Egyetemen 427 pontot kellett elérni ahhoz, hogy valaki bekerüljön az ösztöndíjas nappali képzésre. Aranyossy Mártával, a szak felelősével többek között arról beszélgettünk, milyen ismeretekre tehetnek szert a hallgatók, a végzés után milyen kezdő fizetésre számíthatnak és miért volt szükség az intézményben a szak megújítására.

A gazdálkodási és menedzsment szak évek óta a legnépszerűbb a felvételizők körében, 2020-ban 8908-an jelentkeztek, közülük 7388-an állami ösztöndíjas képzésre. Nem meglepő tehát, hogy a bekerüléshez viszonylag magas pontszámra van szükség.

A Budapesti Corvinus Egyetem 435 főt vett fel a budapesti, nappali, magyar nyelvű képzésre, ezzel az ország egyik legnagyobb létszámú képzése indult el, a támogatott helyekre való felvételhez 427 pontra volt szükség ezen a szakon.

Az intézmény megújulásáról már többször beszámoltunk, ez a folyamat azonban érinti a gazdálkodási és menedzsment alapszakot is.

Ez a képzés korábban is sikertörténet volt, azonban úgy gondoltuk, a korábbi erősségek és jó gyakorlatok megtartása mellett érdemes fejleszteni a szakot a Corvinus-szal kapcsolatban álló vállalatok, alumnik és hallgatók visszajelzései alapján

– mondta a Portfolio-nak Aranyossy Márta egyetemi docens, a gazdálkodási és menedzsment szak szakfelelős oktatója.

Kitért arra is, hogy a szak fejlesztésében több mint 100 ember vett részt, amelynek eredményét először a 2021 szeptemberében tanulmányukat kezdő egyetemisták tapasztalhatják meg. A cél az volt, hogy a képzés gyakorlatorientáltabb tudást nyújtson, nagyobb hangsúlyt fektessenek a diákok soft skilljeinek fejlesztésére.

Az első két évben egy módszertani, közgazdaságtani és üzleti megalapozás történik, míg a harmadik évben a hallgatók akár két specializációt is választhatnak a tizenhat közül. Vagyis nem kell 18 évesen eldönteni, ki mit szeretne tanulni, milyen területen szeretne a későbbiekben elhelyezkedni, hanem az alapozó képzés után ráér a specializáció” – mondta a szakember. Vagyis a most integrált szakterületek oktatása nem szűnik meg, továbbra is lehet tanulni a Corvinuson marketinget, turizmust, emberi erőforrás menedzsmentet vagy agrobizniszt, csak épp a gazdálkodási és menedzsment alapszakon, ahol a hallgatóknak később kell választaniuk a szakterületek közül, amikor már biztosabbak a gazdasági tudományokban és egy élesebb kép él bennük a jövőjüket illetően.

A specializációk kialakítása során törekedtek arra, hogy a magyar és a régiós kínálatban egyedi értékkel bíró szakterületek közül választhassanak a hallgatók: ilyen például a közcélú és nonprofit szervezetek menedzsmentje, üzleti digitalizáció, értékteremtő folyamatok menedzsmentje vagy a székesfehérvári kampuszon sportgazdaságtani specializáció.

Aranyossy Márta hangsúlyozta, hogy ahhoz, hogy valóban gyakorlati, a munka során is hasznos tudásra tegyenek szert a hallgatók, a második évben három projekttárgyat fognak tanulni (stratégiai és üzleti tervezés, vállalkozásindítás, projektmenedzsment témákban), amelyek elősegítik a komplex problémamegoldási készségek fejlődését.

Miért éri meg a szakra jelentkezni?

A Felvi.hu felsőoktatási portálon az Oktatási Hivatal által közzétett Diplomás Pályakövetési Rendszerének adatai alapján a 2015/'16-ban gazdálkodási és menedzsment szakon végzettek átlagos kezdő fizetése bruttó 288 ezer forint, azonban ez a legjobb egyetemek esetén akár bruttó 393 ezer forint is lehet. Vagyis nem csak a szak, hanem az intézmény is számít az elhelyezkedés során. Épp ezért érdemes alaposan megfontolni, hová is adják be a jelentkezéseket februárban a felvételizők.

A cikk megjelenését a Budapesti Corvinus Egyetem támogatta.

Címlapkép: Stiller Ákos

Kiszámoló

Ez történt a héten 02.23

Olyan viharos időket élünk az elmúlt egy hónapban, hogy csak a fejünket kapkodjuk. Azt lehetett sejteni, hogy Trump visszatérése nem lesz jó a világnak, hogy ennyire nem, azt talán kevesen gondo

Kasza Elliott-tal

Alibaba - kereskedés

Tavaly októberben volt egy kitörése a BABA-nak, akkor azt hittem, véget ér a végtelen várakozás, és eladhatom a 2021-es vételeimet. Akkor nem jött össze, de talán majd most. A 2024 Q4 jel

Holdblog

Senki ne vegyen Beat alapot!

Cser Tamással a (nem)olcsó európai részvényekről, Sándorfi Balázzsal a (nem)olcsó magyar ingatlanpiacról beszélgetünk és aztán kitárgyaljuk, hogy senki ne vegyen a nemolcsó Beat alapból. J

KonyhaKontrolling

Mibe fektessek most?

Coachingok során rendszeres kérdés, hogy mit tegyünk a mai kilátások mellett. Erre mindig egy válaszom van: honnan tudod, hogy milyenek a kilátások? A bejegyzés hallgatható verzióját itt talá

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Green Transition & ESG 2025
2025. március 6.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Biztosítás 2025
2025. március 4.
Portfolio-MAGE Automotive Industry 2025
2025. március 26.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!

Ez is érdekelhet
GettyImages-2185876454-energiatermelés-fenntartható-fotovoltaikus-környezetvédelem-megújuló-energia-mezőgazdaság-napelem-napelempark-napenergia-zöldenergia