A Gázai övezet déli részén található Rafah városából adott interjút a Portfolio-nak James Elder, az ENSZ gyermekvédelmi szervezete, a UNICEF szóvivője. A városban jelenleg több mint 1,2 millió ember, köztük 600 ezer gyerek zsúfolódott össze, köztük rengetegen megsérültek a légicsapásokban. Bár az orvosok és a nemzetközi szervezetek gyakorlatilag éjt nappallá téve igyekeznek segíteni nekik, a helyzet kifejezetten súlyos: az Izrael által erőteljesen korlátozott segélyszállítmányok nélkül nincs elegendő orvosság, víz és élelem. A szóvivő szerint minden képzeletet felülmúlóan katasztrofális helyzet alakult ki Gázában, a megoldást pedig a tűzszünet és a segélyeknek biztosított szabad út jelentené.
Izrael nem engedte belépni a Gázai övezetbe az ENSZ palesztin menekülteket segélyező ügynökségének (UNWRA) vezetőjét - közölte az UNRWA. Az egyiptomi külügyminiszter példátlannak nevezte a lépést a térség masszív humanitárius szükségletei közepette. Közben az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben azt mondta hétfőn az Európai Humanitárius Fórumon: Izrael éhínséget idéz elő a Gázai övezetben, a lakosság kiéheztetését háborús fegyverként használja.
Legalább 15 gyermek halt meg alultápláltságban, illetve kiszáradásban az utóbbi napokban a gázai övezeti Kamal Adván kórházban - közölte vasárnap a radikális iszlamista Hamász irányította helyi egészségügyi hatóság.
A világ gazdag felének túl sok politikusa és klímavédelmi aktivistája elfelejti, hogy a bolygó nagy részét továbbra is szegénység és éhínség sújtja. Mégis a gazdag országok egyre nagyobb mértékben költenek fejlesztési segélyek helyett klímavédelemre. A Világbank, amelynek elsődleges célja a szegénység felszámolása, most bejelentette, hogy forrásainak nem kevesebb, mint 45 százalékát klímavédelemre fordítja, ami évente mintegy 40 milliárd dollárt von el a szegénység és az éhínség felszámolását célzó erőfeszítésektől.
Sindy McCain, a Világélelmezési Program (World Food Programme - WFP) ügyvezető igazgatója adott interjút a Nikkei Asia portálnak. A vezető a világ legnagyobb ellátási problémáiról beszélt és kiemelte, hogy az oroszok kilépése a gabonaegyezményből összesen 345 millió embert sodort veszélybe.
A fekete-tengeri gabonaegyezmény esetleges megszűnése súlyos következményekkel járhat Afrika szarvának (Északkelet-Afrika) élelmezésére - figyelmeztetett ismét az ENSZ nem sokkal a július 18-án lejáró megállapodás előtt.
Több tízmillió ember napi élelmezése van súlyos veszélyben a Kongói Demokratikus Köztársaságban, és a tendencia megfordításához szükséges eszközök nem állnak rendelkezésre - figyelmeztetett keddi sajtótájékoztatóján az ENSZ Világélelmezési Programjának (WFP) szóvivője.
Az észak-koreai élelmiszerválság egyre súlyosabb méreteket ölt, ennek jele, hogy az ország két évtized óta először csökkentette a katonáinak járó fejadagokat is – közölte a dél-koreai országegyesítési minisztérium szerdán.
Tizenkét évvel a szíriai polgárháború kezdete után soha nem látott éhínségre figyelmeztetett pénteken az ENSZ.
A német parlament szerdán megszavazta, hogy népirtássá nyilvánítsák az 1932–1933-as ukrajnai nagy éhínséget, a holodomort – írja a Tagesschau.de.
A német kormánypárt, valamint több ellenzéki párt egyetértésében jövő héten kerülhet a Bundestag alsóháza elé az a törvényjavaslat, melyben Berlin népirtásként ismerné el a Holodomort – írja a Reuters.
Továbbra is globális egészségügyi vészhelyzetet jelent a majomhimlő, ami az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfőbb riasztási fokozatának felel meg - közölte kedden a WHO vészhelyzeti bizottsága.
Az orosz-ukrán háború eddigi egyetlen békés sikere a Törökország, ENSZ és a háborús felek által aláírt, elsősorban az ukrán gabonaexportot lehetővé tevő megállapodás, amit a Közös Koordináció Központ felügyel. Amir Abdulla, a hivatalos nevén "fekete-tengeri gabonakezdeményezés" ENSZ által kinevezett koordinátora lapunknak adott exkluzív interjújában a kukorica szerepéről, a megállapodást mozgató piaci folyamatokról, az orosz érdekekről, illetve azok esetleges hiányáról, a műtrágyaexport problémáinak a jelentőségéről, és az afrikai éhínségről is beszélt.
Az ENSZ szerint a világ a 24. óra utolsó percében van, hogy megmentse a szomáliai életeket. Az afrikai országban az év végén olyan mértékű éhínség várható, ami utoljára 2010-ben volt, amiben 250 ezer ember vesztette életét – írja a The Guardian.
A globális elit világa és a való világ realitása közötti szakadék egyre nagyobb. A legtöbb ember megszenvedi a koronavírus-járványt, az élelmiszer- és energiaárak növekedését, az általános inflációt, és aggódik a recesszió miatt. Mégis, az elit tagjai Davosban vagy Aspenben tartott konferenciákon azt hangoztatják, hogy a legnagyobb, közvetlen veszélyt a klímaváltozás, a környezeti katasztrófák és a biodiverzitás csökkenése jelenti. Ez semmibe veszi a minket leginkább fenyegető kihívásokat. Idén közel egymilliárd embert fenyeget az éhezés, amit a fosszilis energiaforrások használata mellett gyártott műtrágyák – klímavédelmi alapon történő – ellenzése csak súlyosbít.
Ötmilliárd ember meghalna egy orosz-amerikai nukleáris háború következményei miatt – számolták ki a Rutgers University tudósai a Bloomberg beszámolója szerint.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Ez bizony kevesebb eladáshoz fog vezetni, és munkahelyek kerülhetnek veszélybe.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?