Az Europol, páneurópai rendőri szervezet figyelmeztetést adott ki az OpenAI ChatGPT-jével kapcsolatban, mivel a szakértők szerint egyre nehezebb különbséget tenni a mesterséges intelligencia és az ember által írt szövegek között – írja a Cybernews.
Mi tesz vajon egy műkedvelőt gyűjtővé? Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni és milyen tudást érdemes elsajátítani mielőtt belevágunk a műgyűjtésbe?
2022. december 9-én került megrendezésre a hazai kkv-k ESG módszertanára fókuszáló, zártkörű szakmai workshop. A rendezvényen Bókay Márton nemzeti fejlesztés-finanszírozásért felelős helyettes államtitkár, Lukács Ákos, az EY Klímaváltozási és Fenntarthatósági Szolgáltatások területért felelős partnere, illetve Máté-Tóth István, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgató-helyettese is előadást tartott. A program során a résztvevők számára bemutatásra került a BÉT és az EY által kidolgozott kkv-minősítési eljárás, valamint a hozzá kapcsolódó ESG-szolgáltatások - áll a BÉT közleményében.
A pozitív élményszerzés fontossága számos területen válik egyre hangsúlyosabbá, lassan már az élményalapú munkahely fogalma sem tűnik teljesen idegen kifejezésnek. Magonyi Andreas Zsolt kommunikációs és gazdaságpszichológiai szakemberrel, az „Üzlet, kultúra és tudomány” társaság egyik alapítójával beszélgettünk a kulturális értékteremtésről és a művészeti élmények multifunkciós hatásairól.
2022. szeptember 26-án a műtárgy.com és az Art Advisory Budapest folytatja úttörő workshopját, amelyet műtárgyvásárlóknak, műgyűjtőknek és a gyűjtés iránt érdeklődőknek indít immár ötödik alkalommal. Az öt részes Art Collector Workshop exkluzív, limitált létszámú és interaktív képzést kínál azoknak, akik érdeklődnek a műgyűjtés iránt és gyakorlati tudást kívánnak szerezni. A képzés interaktív, amely lehetőséget biztosít a számtalan kérdés megválaszolására, ami egy műtárgyvásárlóban megfordul és a legjobb platform egy egyedülálló networking kialakítására a gyűjtők és a szakma kiválóságai között. Az előadássorozaton élőben és online is részt lehet venni.
A Design Terminal startup ösztöndíjprogramjának aktuális szemeszterében négy csapatnak van lehetősége nagyvállalatokkal üzleti kapcsolatot építeni, ezáltal pedig a visegrádi országok felé terjeszkedni vállalkozásukkal.
A Kék Bolygó Alapítvány és a Design Terminal ismét összefogott, hogy startupokkal és nagyvállalatokkal karöltve tegyen lépéseket az élhetőbb bolygóért. A tavalyi, nagysikerű, globális vízválság problémájára megoldásokat hozó Aquathon innovációs ötletverseny után a Planet Bootcamp a körforgásos gazdaság kihívásaira keresi a legjobb válaszokat.
December közepén bejárta a hír a magyar sajtót, hogy cukorbeteg gyerekeket segítő eszközzel nyert nemzetközi innovációs díjat a Pécsi Tudományegyetem csapata. Az izgalmas fejlesztés mögött jelentős, több éve hatékonyan működő, az egészségügyi ötletek megvalósítását segítő rendszer áll. Az egyetemen tanuló négy brazil diákból álló csapat az Általános Orvostudományi Karon (ÁOK) működő Transzdiszciplináris Kutatások Intézete (Institute of Transdisciplinary Discoveries, továbbiakban ITD) és az EIT (Europen Institute of Innovation and Technology) Health által szervezett verseny nemzetközi döntőjében értek el dobogós helyet a cukorbeteg tamagotchi koncepciójával. De hogy működik pontosan a rendszer, és milyen esélyei vannak a magyar egészségügyi startupoknak a nemzetközi piacokon?
Szeretne műtárgyat vásárolni, de nem tudja, hogyan fogjon hozzá? Már meglévő gyűjteményét gyarapítaná, és kíváncsi a lehetőségeire? Elmélyítené műtárgypiaci ismereteit, esetleg szélesítené kapcsolati hálóját? Ha az előbbi kérdések bármelyikére igennel felelt, akkor Önnek is ajánljuk a műtárgy.com és az Art Advisory Budapest által szervezett ART Collector Workshopot, amelyen a szakma legjobbjai lesznek a segítségére a valóban hasznosítható, gyakorlati tudás megszerzésében. Az immár harmadjára megrendezésre kerülő képzés során a műtárgyvásárlók, gyűjtők olyan gyakorlati központú tudásra tehetnek szert, amely segít nekik eligazodni gyűjteményük gyarapítása és kezelése során. Megtudhatják például, hogy milyen előkészületek szükségesek az aukción és a galériában történő vásárláshoz, vagy hogy hogyan tudják nyilvántartani és megőrizni a gyűjteményüket. Természetesen szó lesz arról is, hogy hogyan lehet kiszűrni a hamisítványokat, hogyan állapítható meg egy adott mű kvalitása, illetve hogy milyen befektetési szempontokat érdemes szem előtt tartani a vásárlás során. A képzés különlegessége, hogy az egyes, 100 perces alkalmak első felében neves műtárgypiaci szakértők, műgyűjtők, közgazdászok által vezetett interaktív előadáson mélyülhetnek el az adott témában a résztvevők, a második felében pedig az előre megkapott gyakorlati felkészítő feladatok közös megbeszélésére kerül sor. A szünetekben véleménycserére, networkingre nyílik lehetőség. A második foglalkozás során szakmai vezetéssel járjuk be az Art Market Budapest nemzetközi kortárs képzőművészeti vásárt. Az eseményeken élőben korlátozott létszámban, valamint online is részt lehet venni.
Nálunk idén nyáron mutatták be Nathaniel Kahn The Price of Everything / Senki többet című 2018-as dokumentumfilmjét, amely a művészeti piac különböző szereplőinek bemutatásával a műkereskedelem világát hozza közelebb a nézőhöz. A filmből is kiderül, hogy az alkotók, a szakértők és a kereskedők mellett kulcsfontosságú a gyűjtők jelenléte is. A Senki többetben betekintést nyerünk a műgyűjtő házaspár, Stefan Edlis és Gael Neeson New York-i lakásába, ahol többek között Damien Hirst, Jeff Koons, Maurizio Cattelan és Andy Warhol művei sorjáznak. Edlis hol érdekességeket árul el a gyűjteménye egyes darabjairól, hol a digitalizált nyilvántartásában néz utána adatoknak. Amellett, hogy személyes történetek fűződnek a tulajdonában lévő műtárgyakhoz, természetesen tisztában van az árukkal is, készségesen sorolja, mi mennyibe került, amikor megvette, és ehhez képest mennyit érne most a piacon. Amikor a tulajdonában lévő Koons - Nyúlról beszél, emlékeztetnünk kell magunkat, hogy a film nem idei, ezért lehetséges az, hogy Edlis azt mondja, a 945 ezer dollárért vásárolt szobor most 65 millió dollárt ér. Idén májusban ugyanis láthattuk, hogy a négy példányban létező Nyúl egyike jutalékokkal együtt több mint 91 millió dollárért kelt el a Christie's-nél.
Az elmúlt napokban az MNB és a KSH adatai is megerősítették azt, amit nap mint nap a bőrünkön érezhetünk: a lakásárak nem álltak meg, sőt, új lendületet kapva emelkednek. De kitartó a növekedés a kereskedelmi ingatlanok piacán is, ahol egymás után adják át az irodaházakat, logisztikai és ipari központokat, megújuló és új bevásárlóközpontokat, és a pénzüket ingatlanba fektetni vágyó, avagy kényszerülő befektetők is komoly versenyt vívnak az elérhető eszközökért. Mi lesz ennek a vége?
Annyira gyors léptékben terjed és fejlődik a digitális technológia, hogy nehéz tartani azzal a tempót. Pedig a korszerű technológia alkalmazása elengedhetetlen, a kisvállalkozások számára is, ha versenyképesek akarnak maradni, vagy új piacokat akarnak felfedezni, esetleg külföldön szeretnének terjeszkedni. A Pénzcentrum szervezésében a Google Magyarország támogatásával neves szakértők segítségével adunk hasznos tippeket a hazai kkv-k digitális képességinek fejlesztéséhez, az internet adta lehetőségek kiaknázásához, illetve ahhoz, hogy legmodernebb technológiák alkalmazásával hogyan készíthetik elő, támogathatják, tehetik még hatékonyabbá külföldi piacra lépésüket.
Több mint másfél milliárd eurónyi tőkével a tavalyi volt az egyik legerősebb év a hazai befektetési ingatlanpiac történetében. Az első félév alapján azonban az idei még erősebb év lehet, ami jól mutatja, hogy Magyarország és a kelet-közép-európai régió több országa is egyre vonzóbb célpont a befektetők körében. Hogy az ingatlan milyen szerepet tölt be az egyes befektetési eszközök között, miért fontos az ingatlanértékelés a hozamok szempontjából és hol áll a régió a globális ingatlanbefektetők térképén arról az RICS július 11-i workshopján hallhatunk előadást a piac egyik legnagyobb szakértőjétől. A workshop sorozat ezen első állomásán Nassos Manginas a frankfurti, londoni és zürichi ingatlanpiaci tapasztalatai mellett a független teljesítménymérési rendszer előnyeiről is beszélni fog.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
20%-kal ugrott a forgalom az előző hétvégéhez képest.
A vállalat több mint 280 ezer akkumulátorrendszert is gyártott.
A a London School of Economics szakértőjének cikke.
Varsó a GDP 4,1 százalékát költi a védelemre és fegyverkezésre.
Még keresik a helyszínt, egy harmadik országban lesz.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.