Egyre szélesebb körben terjed a fejlett világban a koronavírus új variánsa, az XEC, az IFL Science cikket közölt arról, hogy mit érdemes tudni az új típusú koronavírus-törzs tüneteiről.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése szerint a jelenleg fejlesztés alatt álló vakcinák évente akár 543 ezer antimikrobiális rezisztenciához (AMR) kapcsolódó halálesetet is megelőzhetnek. Az AMR, amikor a baktériumok, vírusok, gombák és paraziták nem reagálnak a gyógyszerekre, a globális egészségügy egyik legnagyobb fenyegetése, ami világszerte közel öt millió halálesetet okoz, különösen a gyermekek, az idősek és a délkelet-ázsiai, afrikai országok lakói körében. A WHO ezért új oltási kampányok elindítását szorgalmazza, az EU pedig támogatja a kötelező vakcinázások kiterjesztését – írja az Euractiv.
Az Egyészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön bejelentette, hogy 97 beteget, köztük több tucat gyereket szállított át a Gázai övezetből az Egyesült Arab Emirátusokba.
A Covid-19 világjárványt okozó SARS-CoV-2 és a majomhimlő mellett a rég elfeledettnek gondolt fekete himlő és a pestis is szerepel már a világ legveszélyesebb kórokozóinak listáján. A WHO közelmúltban frissített jegyzékében több mint 30 vírus, baktérium szerepel, valamint "X-betegség" néven olyan kórokozók is, amelyeket még nem is ismerünk, de a többihez hasonlóan potenciális kirobbantói lehetnek egy világjárványnak. A listán az Egészségügyi Világszervezet felkérésére több mint 200 tudós dolgozott, köztük Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Virológia Nemzeti Laboratórium vezetője, aki azt mondja: az egyre gyakoribb járványok elsődleges oka maga az ember.
Amikor légszennyezettségről beszélünk, általában a városokra ködszerűen telepedő szmogra gondolunk. Azonban, a levegőminőség romlása egyáltalán nem csak a világ metropoliszaiban jelent égető problémát. A WHO 2022-es elemzése szerint a Föld lakosságának 99%-a él olyan régióban, ahol szennyezett a levegő, ezért aligha kerülhetjük el, hogy hatással legyenek szervezetünkre a légkörbe kerülő káros anyagok. Világszerte az országok fejlettségük és földrajzi fekvésük szempontjából is különböző mértékű szennyezésnek vannak kitéve. Amíg a fejlett országok levegőjének szennyezettsége az ipari forradalom idején tetőzött, majd az elmúlt évtizedek kormányzati beavatkozásai miatt csökkent, addig Afrika és Ázsia fejlődő országaiban jelenleg okoz óriási problémákat. Brit kutatók egy nagyszabású projekt keretében látványos ábrákkal szemléltették, hogyan változott a történelem során világszerte az egyik legveszélyesebb légszennyező tényezőnek tartott finomszemcsés anyagok koncentrációja a nagyvárosokban.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO vezetője pénteken bejelentette, hogy a Kongói Demokratikus Köztársaság (KDK) várhatóan "a következő napokban" megkapja az első szállítmányt az majomhimlő (mpox) elleni vakcinákból. A WHO augusztus 14-én globális egészségügyi vészhelyzetet hirdetett, miután felismerte az mpox-fertőzések új hullámát, különös tekintettel a KDK-ban és a környező országokban terjedő Clade 1b törzsre - számolt be a Deutsche Welle.
Egyre többen aggódnak a majomhimlő (mpox) terjedése miatt, azonban kutatók úgy vélik, hogy nem lehet olyan súlyos globális hatása, mint amekkora a Covid-19-nek volt.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése szerint a világ felnőtt lakosságának közel egyharmada, mintegy 1,8 milliárd ember nem érte el 2022-ben az ajánlott fizikai aktivitási szintet. A WHO előírásai alapján a felnőttek számára heti 150 perc mérsékelt intenzitású vagy 75 perc erőteljes intenzitású tesztmozgás ajánlott - írta a Cnbc.
A majomhimlő terjedése miatt nincs ok pánikra az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint annak ellenére sem, hogy a múlt héten Svédországból bejelentették az mpox néven is ismert betegség Klade Ib vírusváltozatának első megerősített felbukkanását Afrikán kívül.
Az Egészségügyi Világszervezet egyik vezetője kedden hangsúlyozta: a majomhimlő nem az új Covid, függetlenül attól, hogy az új vagy a régi törzsről beszélünk. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy kritikus próbatétel előtt állunk a járvány miatt.
Kínában megkezdik az országba érkezők majomhimlő-szűrését - jelentették be pénteken a kínai vámhatóságok.
A WHO globális egészségügyi vészhelyzetet hirdetett Afrikában a gyorsan terjedő mpox-járvány miatt, mivel a szervezet igyekszik megfékezni a potenciálisan halálos vírus terjedését.
Járványszerűen terjed az egyre halálosabbá váló mpox-járvány. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői szerdán dönthetnek arról, hogy globális közegészségügyi vészhelyzetet hirdetnek. A fertőzések száma növekszik és az Afrikai Járványbetegségek Elleni és Megelőzési Központok (Africa CDC) sürgős nemzetközi segítséget kér a szükséges oltóanyagok biztosítására.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) figyelmeztetést adott ki az utazók, különösen a terhes nők számára az Oropouche-vírus (OROV) megfertőződésének kockázatára, amikor olyan területekre látogatnak, ahol magas az esetek száma. Már összesen 19 behurcolt esetet jelentettek Európában.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb jelentésében több mint 30 olyan kórokozót azonosítottak, amelyek potenciálisan egy következő világjárványt okozhatnak. A listán szereplő vírusok és baktériumok közé tartozik az influenza A vírus, a dengue vírus és a majomhimlő vírus is - írta meg a Scientific American.
Egyre több haláleset tudható be a folyamatosan megdőlő hőmérsékleti rekordoknak és a tomboló nyári hőségnek Európa-szerte. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön közzétett jelentése szerint a kontinensen évente átlagosan 176 ezer ember hal meg a kánikula miatt.
Átértékelődnek a mesterséges intelligencia befektetéseik.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Folytatódik a légierő szisztematikus leépülése.
Nem voltak nagy elmozdulások a magyar tőzsdén.
Tanultunk egyáltalán valamit 2008-ból?
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.