Ezentúl az exportáló orosz vállalatok kötelesek lesznek devizabevételeik egy részét a belföldi piacon rubelre váltani – jelentették be az orosz hatóságok szerda este. Ez gyakorlatilag a korábbi tőkekorlátozások egy részének visszatérését jelenti, melynek célja a rubel erősítése.
Az orosz vezetés szeretne gátat szabni a tőkekivitelnek az országból, azonban egyelőre nincs egyetértés abban, hogy ezt még szigorúbb tőkekorlátozásokkal tudják-e elérni – írja a Bloomberg. A kérdés azért lett megint fontos Moszkvának, mert a rubel érezhetően gyengült az utóbbi időszakban.
Mark Mobius milliárdos befektető a FOX Businessnek beszélt arról, hogy Kína tőkekontrollja miatt nem tudja kivonni a pénzét az országból – számol be a hírről a Reuters.
Az utóbbi hónapokban időről időre felbukkant a magyar sajtóban az a vélemény, mely szerint még az orosz rubel és az ukrán hrivnya is jobban teljesít a forintnál a háború alatt. Látszólag ez lehet, hogy így is van, azonban ezzel almát hasonlítanánk a körtéhez. A két deviza esetében ugyanis a háború kitörése óta nagyon komoly tőkekorlátozások vannak érvényben, melyek korlátozzák a devizaforgalmat. Vagyis jelen pillanatban sem az orosz, sem az ukrán fizetőeszköz aktuális árfolyama nem tekinthető piacinak.
Az argentin jegybank felajánlotta, hogy a befektetői pánik enyhítése érdekében megvásárolja a helyi alapokban lévő államkötvényeket, ezzel likviditást teremtve az alapoknak arra, hogy teljesíteni tudják a kisbefektetők tőkekivonási kérelmeit - írja a Bloomberg.
A görög kormány tovább enyhít a három éve elrendelt tőkekorlátozásokon októbertől.
Az AMNA görög hírügynökség azt közölte csütörtökön, hogy a lakosság a jövőben havi 5000 eurót vehet ki számláiról az eddigi 1800 helyett.
Szeptembertől tovább enyhítik a 2015-ben bevezetett tőkekorlátozásokat Görögországban, ezentúl több pénzt lehet majd felvenni a bankból és új bankszámlát is lehet majd nyitni - számol be a hírről a Reuters.
A bázeli Pénzügyi Stabilitási Testület (FSB) egy 14 oldalas javaslatcsomagot tett közzé az alapkezelői szektorra vonatkozóan. A javaslat értelmében a pénzügyi felügyeleti hatóságok akár kötelezhetik is az alapkezelőket arra, hogy ne adják oda azonnal a befektetők pénzét - írja a Financial Times.
Idén január 1-jével tovább lazított Izland a 2008-as válság csúcspontján bevezetett szigorú tőkekorlátozásokon, így rövid időn belül teljesen lezárulhat az ország történelmének egyik legsötétebb fejezete. A válságból való kilábalás története így nyolc év távlatából visszanézve kisebb csoda, amiben a hagyományos válságkezelési intézkedések mellett szokatlan döntések is szerepet játszottak. A nagyobb bankokat hagyták csődbe menni, a vezetőket elszámoltatták, lakáshitel-elengedési programot hirdettek, vagy éppen egy 40%-os adósságelengedést nyomtak le néhány külföldi nagybefektető torkán anélkül, hogy a piac részleges csődként értékelte volna az esetet. A módszer nem volt mindennapi, az eredmények viszont őket igazolják.
Újabb kísérletet tesznek a görög bankok arra, hogy a tavaly óta a betétekből folyamatosan kiáramló pénzeket visszacsábítsák: a tervek szerint tovább lazítanak a fennálló tőkekorlátozásokon és az újonnan elhelyezett betétekre már nem vonatkoznának a pénzkivételi szabályok - írja a Financial Times.
Görögország az év végéig feloldhatja a tavaly bevezetett tőkekorlátozások döntő részét - vélte a balkáni ország bankszövetségének a vezetője. Mint mondta: várakozása szerint a korlátozásokat ősztől fokozatosan oldják majd fel, és csak néhány intézkedés marad érvényben jövőre.
Haruhiko Kuroda japán jegybankelnök szerint Kínának szigorúbb tőkekorlátozásokat kellene bevezetnie, ami segítene megfékezni a masszív tőkekiáramlást az országból és stabilizálná a jüan árfolyamát is - írja a CNBC. A Világgazdasági Fórum panelbeszélgetésén ott volt Christine Lagarde, az IMF vezérigazgatója is, aki úgy vélte, a devizatartalékok növelésével is támogatni lehetne az árfolyamot.
Argentína szerdán bejelentette: a csütörtöki piacnyitástól kezdve felfüggeszti a tőkekorlátozásokat és lebegő árfolyamrendszert vezet be, utat engedve ezzel a peso jelentős leértékelődésének - írja a Reuters.
A görög bankokat először fel kell tőkésíteni, a tőkekorlátozást csak ezután lehet kivezetni - nyilatkozta a Reuters beszámolója szerint az egyik görög nagybank, az Eurobank elnöke.
Hét módosítással enyhítette a görög kormány a már jó ideje érvényben lévő pénzkorlátozásokat. Ezentúl a görögök külföldre is utalhatnak, igaz, havonta csak 500 eurót - írja az ekathimerini.com.
Új komplexumot hoz létre a SAAB.
Neki kellene tárgyalnia az USA kereskedelmi kapcsolatairól.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Az ALTEO szakértőivel beszélgettünk.
A cégek számára ez most a legfontosabb írás. A Jalsovszky elemzése.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.