A Mol novemberben átáll a téli dízel forgalmazására: november 15-től már mindenhol a hideg időjárás negatív motorikus hatásait kiküszöbölő gázolajjal találkoznak az autósok a hazai töltőállomásokon, olvasható a vonatkozó közleményben.
Az ukrajnai háború harmadik telének közeledtével az ország energiaellátása kritikus helyzetbe került. Az orosz támadások súlyos károkat okoztak az energetikai infrastruktúrában, ami arra kényszerítette az ukrán szakembereket, hogy rendkívüli megoldásokat alkalmazzanak az áramellátás fenntartása érdekében. A helyzet súlyosságát jól mutatja, hogy egyes erőműveket alkatrészforrásként használnak fel más létesítmények működőképességének megőrzése érdekében, például a Kurahove-i erőművet is darabjaira szedték, mielőtt elfoglalják az orosz csapatok - közölte a Wall Street Journal.
Beköszöntött a tél az ukrán frontvonal egyes részein, így ez egyben azt is jelenti, hogy a hagyományos alapszíntől eltérő álcázással érdemes ellátni a katonai járműveket. Ukrajna ezt egy végtelenül egyszerű, még a második világháborúban is ismert módszerrel oldotta meg.
Az ősz közepén járunk, Szibériában viszont már beköszöntött a tél. Kelet-Szibériát hó borítja, a hőmérséklet pedig egyre mélyebbre zuhan. Csütörtök hajnalban -33 fokot mértek Verhojanszkban - írja az Időkép.
Az európai időjárás-előrejelzők szerint az idei tél várhatóan hidegebb lesz a tavalyinál, de még mindig melegebb marad a hosszú távú, 30 éves átlagnál. A szakértők a La Niña jelenség hatásaival számolnak, amely általában hűvösebb időjárást eredményez a kontinensen - foglalta össze a helyzetet a Bloomberg.
Kénytelen lesz nélkülözni a gázszolgáltatást több ezer háztartás és vállalat az észak-morvaországi Jeseník kisvárosban és további nyolc környező településen a téli időszakban, mert az árvíz megrongált mintegy 210 kilométernyi gázvezetéket a régióban, s ezeket rövid idő alatt nem lehet újjáépíteni – jelentette ki csütörtökön Belá pod Pradedem településen Petr Hladík környezetvédelmi miniszter, aki személyesen kereste fel a katasztrófa sújtotta településeket.
Ahogy minden évszaknak megvan a saját szépsége, ugyanúgy a nyárnak és a télnek is megvan a saját energia-ipari érdekessége. Az idei nyár volt 1901 óta a legmelegebb, sok napsütéssel, és sok érdekességgel. Ebből adódik a kérdés: milyen energia meglepetés vár ránk ezen a télen?
Az osztrák határ túloldalán kifehéredett az Alpok - számolt be az Időkép. Ausztria középső részét a hegyekben szintén jelentős hótakoró borította be.
A 2023/2024-es tél volt a legenyhébb a mérések kezdete, 1901 óta, az évszak középhőmérséklete országos átlagban 3,7 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti évek átlagát - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján szerdán.
Megdőlt a hajnali melegrekord pénteken: Sellyén nem csökkent 11,1 Celsius-fok alá a hőmérséklet - közölte a HungaroMet.
Bár a hazai telek egyre enyhébbek, az idei tél eddig eltelt részében több olyan időszak is akadt, amely a szokásosnál hidegebb időjárást hozott Magyarországon; ilyen volt december első harmada, de januárban is több hideghullám érte el az országot. Ilyenkor a földgáz- és a villamosenergia-felhasználás is megemelkedik, így számos háztartás magasabb rezsiszámlákat kaphat.
A téli vakáció alatt 6 százalékkal többen indultak pihenni, mint ilyenkor egy évvel korábban. A főváros után a Balaton, valamint a Mátra-Bükk térsége volt a legnépszerűbb úticél a vendégek körében december 22. és január 7. között - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-vel kedden.
Közép- és Dél-Németországban a fagyos eső miatt szerdán több száz repülőjáratot kellett törölni és a vonatforgalmat korlátozni - számolt be a Reuters. A meteorológiai szolgálat csúszós utakra és heves havazásra figyelmeztetett.
A Sziklás-hegység, az észak-amerikai síkság és a középnyugat nagy részén kedden is veszélyesen hideg volt az időjárás, az USA középső részén sokfelé mínusz 30 fok alatti hőmérsékletet mértek - számolt be a Marketwatch.
Különleges természeti jelenség alakult ki a Balaton partjain: az erős szél, a fagy és a víz együttesen egyfajta jégvilágot hozott létre bizonyos részeken.
A dél-koreai fővárosban, Szöulban több mint 40 éve nem látott havazás volt szombaton. Az időjárással összefüggésben azonban nem érkezett hír halálesetekről vagy sérülésekről - írja az ABC News.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége építi fel az első gyárát a régióban.
Most vakarhatja csak igazán a fejét az EKB.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.