Feloldották a zárlatot a szicíliai amerikai haditengerészeti légi támaszponton, miután egy biztonsági incidens miatt órákra lezárták a létesítményt. A pontos részletek egyelőre nem ismertek - tudósít a Newsweek.
Az Europevszka Pravda hozta nyilvánosságra az Egyesült Királyság és Ukrajna közötti 100 évre szóló megállapodás részleteit. Ennek részeként brit katonák érkezhetnek a kelet-európai országba, valamint támaszpontok létesülhetnek.
A szíriai Tartúsz kikötőjében kialakult helyzet komoly kihívás elé állítja az orosz haditengerészetet. Az új szíriai vezetés nem engedi be az orosz hajókat egyetlen tengerentúli támaszpontjukra, így a Kreml nem tudja evakuálni csapatait és felszerelését - jelentette a Kyiv Post.
A mauritiusi kormány újratárgyalná a Diego Garcia-i katonai támaszpont jövőjét érintő brit megállapodást. Az új vezetés ellenjavaslatokat tett Londonnak, ami komoly kihívást jelent Keir Starmer brit miniszterelnök számára. Az ügy hátterében az Egyesült Államok és Kína rivalizálása, valamint a csagosi őslakosok jogai állnak.
Miközben a Kreml állítja, folyamatosan zajlanak a tárgyalások a hatalmat villámgyorsan megszerző szíriai lázadókkal a két kulcsfontosságú orosz bázis megtartásáról, friss felvételek inkább azok kiürítésére vonatkozó döntésekről tanúskodnak.
Szíria új kormánya jelenleg latolgatja, mi legyen azzal a két orosz támaszponttal, melyet teljesen bekerítettek a szír ellenzéki felkelők az országban – írta meg a TASZSZ hírügynökség.
November 27-én a szíriai Hajjat Tahrir as-Sham (HTS) váratlanul nagyszabású támadást indított Aleppó ellen. A kormányerők védelmi vonalai pillanatok alatt összeomlottak, immár egyre inkább a damaszkuszi vezetés is veszélyben érezheti magát.
A Foreign Affairs hozott nyilvánosságra egy jelentést, amely szerint a körülbelül 5580 robbanófejből álló orosz nukleáris arzenál mintegy 30 százalékára képesek lennének az ukrán drónok lecsapni.
Két ENSZ-békefenntartó megsebesült egy izraeli csapás következtében Dél-Libanonban, miközben az izraeli erők és a Hezbollah közötti harcok intenzívebbé váltak. Az incidensek nyomán több ország is elítélte az ENSZ-személyzet elleni támadásokat, és az ENSZ főtitkára is felszólalt az ügyben.
Rakétatámadás érte kedden az iraki főváros nemzetközi repülőterén található amerikai katonai bázist. Az AFP-nek nyilatkozó biztonsági források szerint három rakétát lőttek ki a Victory bázisra, amelyek közül kettőt sikerült elhárítani a védelmi rendszernek.
2023 ősze óta világos, hogy Oroszország egy haditengerészeti támaszpontot kezdett építeni a „független” Abháziában. Ez a terület hivatalosan Grúziához / Georgiához tartozik, ám Moszkva befolyása megkérdőjelezhetetlen.
Ismét jelentést tett közzé a brit védelmi minisztérium, amelyben az oroszországi Marinovka légibázis elleni támadásról írtak.
Kijev az elmúlt időszakban megkapta az első pár amerikai gyártmányú F-16-os vadászgépeket, ezeket már be is vetették éles helyzetben, igaz, egy jármű már a veszteséglistán is szerepel Kijevnél. Az Army Recognition jelentése szerint az oroszok továbbra is meg szeretnék őrizni a légifölényüket.
Az Egyesült Államok úgy érzékeli, hogy a növekvő kínai befolyás egyre nagyobb fenyegetést jelent az amerikai érdekekre, ezért az eddigieknél is nagyobb figyelmet fog fordítani az indo-csendes-óceáni bázisokon állomásozó fegyverekre – írja a Newsweek.
Támadást hajtott végre az amerikai légierő Irak fővárosa mellett, az ország legnagyobb fegyveres milíciája, a Népi Mozgósítási Erők (PMF) bázisa ellen – írja a Reuters.
Hatalmas robbanások rengették meg pénteken a Krím félszigetet, miután ukrán indítású ATACMS ballisztikus rakéták állítólagos csapásai orosz légi bázisokat értek, a helyi média és a közösségi média beszámolói szerint áldozatokat, tüzeket és jelentős katonai károkat okozva – írja a Kyiv Post. A rakétacsapást egyelőre más források hivatalosan még nem erősítették meg.
Kurali Zoltánt az Országgyűlés gazdasági bizottsága hallgatja meg.
Mozgalmas hétkezdet után újabb eseménydús napra van kilátás.
Egy friss dokumentum listázza, hogy a világ mely részeibe kerülhetnek az Európába érkező menekültek.
Friss számok jöttek a népességről.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.