Yettel: erős a verseny a három nagy szereplő között a magyar távközlési piacon

Yettel: erős a verseny a három nagy szereplő között a magyar távközlési piacon

Jó évet zárt tavaly a Yettel Magyarország: a távközlési szolgáltató árbevétele a nemzetközi számviteli sztenderdek szerint kétszámjegyű mértékben, 615 millió euróra nőtt, adózott nyeresége enyhe csökkenéssel 6 millió euró lett - ismertette Takács József, a Yettel Magyarország pénzügyi vezérigazgató-helyettese az MTI tudósítása szerint.

Tényleges tulajdonosi nyilvántartás: melyik országban hogyan tudnak elbújni a tulajdonosok?

Tényleges tulajdonosi nyilvántartás: melyik országban hogyan tudnak elbújni a tulajdonosok?

Az Európai Unió számottevő szabályozással lép fel a határokon átnyúló szervezett gazdasági bűnözés ellen. Az ilyen bűncselekmények elkövetőinek leleplezése nehézségekbe ütközik, mivel sokszor áttekinthetetlen céghálók és bábszemélyek, azaz strómanok mögé rejtőzve, a háttérből irányítják a szálakat. Az uniós szabályozás fő célja a szövevényes vállalati struktúrák (céghálók) átláthatóvá tétele, hogy visszaszoríthatók legyenek az olyan gazdasági bűncselekmények mint a pénzmosás, a terrorizmus finanszírozása, az adócsalás vagy a korrupció. Cikkünkben feltérképezzük, hogy az uniós tagállamok – köztük Magyarország - milyen működési mechanizmus alapján hozták létre a cégek átláthatóságát elősegítő tényleges tulajdonosi nyilvántartásokat, és milyen szankciók alkalmazhatók, ha egy cégnél ”kihullanak a csontvázak a szekrényből”, azaz kiderül, hogy a cég nem valós adatokat szolgáltatott. Kitérünk arra is, hogy melyik fázisban tart az uniós tényleges tulajdonosi regiszter, azaz a BORIS felállítása, működése. Bognár Alexandra és Suller Noémi, a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda kollégáinak szakértői írását közöljük.

"Nem arról szól egy fesztivál, hogy egy év alatt, két év alatt befut, és meggazdagodunk"

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szombati bónuszepizódja. A mai adásban Kardos Józsefet, a két év Covid miatti leállás után visszatért Sziget Fesztivál programigazgatóját kérdeztük egyebek mellett a kétéves kényszerszünetről, a szervezőcsapat újjáépítéséről, az új amerikai tulajdonosról, az idei rendezvény szervezési sajátosságairól, valamint arról is, hogy szerinte minek köszönhető, hogy a Szigetből igazi nemzetközi megabrand lett.

Tulajdonost vált az MKB Bank, de még véletlenül sem a tőzsdén keresztül

Június 17-én indult el a kereskedés a BÉT-en az MKB Bank részvényeivel, de csak elméletben. A gyakorlatban egyetlenegy részvény sem cserélt gazdát azóta, egészen máig. Bár ma délután bejelentették, hogy Szíjj László közvetett, 32,9%-os érdekeltsége egy ismeretlen befektetőkhöz kötődő magántőkealaphoz kerül, a tőzsdén továbbra sincs kötés.

Új tulajdonos a PannErgynél

A Cashline Holding tőzsdén kívüli ügylettel 8,79%-os részesedést szerzett a PannErgyben, miközben a korábban még 8,31%-os részesedéssel bíró ONP Holdings minden törzsrészvényét eladta a cégben - derül ki a BÉT közleményeiből.

Még jobban bevásárolt a nagytulajdonos a BIF-ben

A PIÓ-21 Vagyonkezelő és Szolgáltató Kft. megszerezte a BFIN Asset Management AG 100 százalékos tulajdonrészét, ezzel 71,55 százalékra nőtt a részesedése a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt-ben (BIF) - közölte a cég a tőzsde honlapján.

Megváltozott a CIB Bank tulajdonosi szerkezete

A CIB működése szempontjából és pláne ügyfelei számára valószínűleg nincs nagy jelentősége, mindenesetre az olasz Intesa Sanpaolo S.p.A. nemcsak egy köztes cégen keresztül, de most már közvetlenül is 100%-os tulajdonosa lett a banknak - derült ki ma este.

Két ábra arról, kiknek a kezében van a világ adóssága

A világ kormányainak adóssága lassan a 60 ezer milliárd dollárt közelíti, ez a befektetők kezében van kötvények formájában. A Deutsche Bank most készített két érdekes ábrát arról, milyen típusú befektetők birtokolják ezt az adósságot - írja a Business Insider.

Máris új tulajdonosokat kap az MKB Bank

Még meg sem száradt a tinta az MKB adásvételi szerződésén, máris új tulajdonosokat kap a hitelintézet: 15 százalékos tulajdonrészt szereznek a bank munkavállalói, akik a tőzsdei bevezetés után részesedhetnek a részvények hozamából. Egyelőre nem árulta el az MKB, ki az eladó a három új tulajdonos közül, de valószínűleg a Blue Robin az, amelynek így 30%-ra csökkenhetett a tulajdonrésze.

Eladják az MKB-t - Veszélyben Orbán álma?

Sokszor hallottuk az elmúlt 5 évben, hogy a kormány többségi magyar tulajdont szeretne a bankszektorban. Megnéztük, hogy állunk most, és miként befolyásolhatja ezt az MKB Bank idén lezajló eladása.

Egy ábra, amely mindent elárul Orbán Viktor nagy álmáról

Az MKB megvásárlásával 50%, a Budapest Bankéval pedig 53% fölé került a magyar irányítás alatt álló hitelintézetek részaránya a teljes hazai hitelintézeti szektoron belül - számította ki a Portfolio. Az Európai Központi Bank adataiból az is kiderül, ezekkel az arányokkal hol állunk Európában.

Kik tartanak magyar állampapírokat?

Az általános nemzetközi tapasztalatok szerint a magas külföldi részarány kiélezett helyzetekben növelheti az adott ország állampapírpiacának sérülékenységét, míg a hazai szereplők jelenléte inkább a stabilitás irányába hat. Magyarországon a külföldiek állományának a válság során látott gyors leépülése is rámutatott a magas nem rezidens állományban rejlő kockázatokra. Az elmúlt időszakban a javuló fundamentumok mérsékelhették az ehhez kapcsolódó kockázatokat. Emellett az utóbbi években a korábbiaknál valamivel stabilabb befektetői bázis épülhetett ki, ami a magas külföldi állomány jelentette kockázatokat szintén tompíthatja. Nemzetközi összehasonlítás alapján hazánkban a bankrendszer részarányának növekedésére van tér. Az alábbiakban Horváth Dánielnek, a Magyar Nemzeti Bank munkatársának elemzését közöljük.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.