Változások történtek az Uniqa Biztosító vezetőségében

Változások történtek az Uniqa Biztosító vezetőségében

Jelentős változások történtek az Uniqa Biztosító vezetőségében: júliustól új igazgatósági terület jött létre Thomas Dockal irányításával, Malicskó Gábor felel a Lakossági Üzletágért, Pavel Kopylov pedig a Pénzügyi és Kockázatkezelési Igazgatóságot vezeti. A szakemberek az ügyfélközpontú termékstratégia megvalósításában támogatják a vezérigazgatót, Kurtisz Krisztiánt.

Már a legnagyobb multiktól is el tudják hozni a magasan képzett munkaerőt a magyar cégek

Már a legnagyobb multiktól is el tudják hozni a magasan képzett munkaerőt a magyar cégek

Magyarországon is elindította Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok programját a Deloitte Private. A cél, hogy támogassák és elismerjék a hazai tulajdonú és irányítású magánvállalatokat: a tanácsadó cég szakértői szerint a program tapasztalatai alapján a hazai vállalatok jól felkészültek, hatékonyak, készen állnak a nemzetközi terjeszkedésre, és akár külföldről is tudnak szakembereket hazacsábítani. Ugyanakkor jól láthatóak azok a területeket is, ahol fejlődési potenciállal rendelkeznek.

Megfelelő biztosítás nélkül hazárdjáték lehet a vállalkozás

Megfelelő biztosítás nélkül hazárdjáték lehet a vállalkozás

Egyre nagyobb szeletet hasít ki az Aegon a vállalati biztosítások piacából. Dénes Attila, az Aegon Biztosító Corporate Üzletágának igazgatója a Portfolio-nak elmondta, a biztosítási piac gyakorlatilag tükörképe a gazdaságnak. Ha fejlődik a gazdaság, vannak építkezések, infrastrukturális beruházások, akkor jól megy ez a piac is, ha pedig kevésbé prosperál, akkor itt is visszaesés tapasztalható. A szakemberrel többek között arról beszélgettünk, hogyan alakult a 2020-as év a vállalati biztosítások piacán, milyen jelentős változások zajlottak az Aegon háza táján és kitértünk arra is, hogy az elmúlt hónapokban soha nem látott mértékű építőipari alapanyagokat érintő áremelkedésnek milyen hatása van a vállalati biztosításokra.

Akár cégfelvásárlással is támogatná a külföldi terjeszkedést a Béres

Akár cégfelvásárlással is támogatná a külföldi terjeszkedést a Béres

A 80-as évek végén a Béres Csepp „piacosítására” létrehozott cégnek ma már közel 150 terméke van, és a legnagyobb, hazai tulajdonban lévő gyógyszergyártó Magyarországon. Az alapítóról, id. Béres Józsefről nemrégiben mozifilm is készült, az ő örökségének és szellemiségének megőrzését ma is nagyon fontosnak tartják a családi tulajdonban lévő cégnél.

Hiába várjuk, nem lesznek új slágertermékek a befektetésekben

Hiába várjuk, nem lesznek új slágertermékek a befektetésekben

A pénzügyi és megtakarítási piacon legtöbbször a nagy változások kényszerítik ki az innovációkat, ilyen volt idén a koronavírus berobbanása és a digitalizációra való átállás. Ettől függetlenül hosszabb távon az emberek szeretik a megszokott és bevált befektetési lehetőségeket, a piaci szereplők pedig úgy látják, nagy horderejú változás ebben nem is várható a jövőben sem. A Portfolio Öngondoskodás konferenciájának záró panelbeszélgetésén a szakemberek elmondták, senki ne várjon új slágerterméket a következő 10 évben.

Gyémántbevonatú termékcsaládot fejlesztettek EU-s százmilliókból Sárospatakon

Több mint négyszázmillió forintos fejlesztést hajtott végre tavaly a sárospataki székhelyű FRAISA Hungária Kft., az európai uniós forrásból támogatott projekt keretében a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei vállalat egy új gyémántbevonattal ellátott, úgynevezett mikromaró termékcsaládot hozott létre - közölte az MTI-vel a társaság.

70 milliós befektetést is kaphatnak magyar startupok

70 milliós befektetést is kaphatnak magyar startupok

Hardver startupok számára indít közös akcelerációs programot a Tungsram és a Startup Campus. A kiválasztott csapatok kezdő 20 millió forintos tőkebefektetést, gyártási kapacitást és üzleti képzést kapnak ahhoz, hogy a féléves program végére sorozatgyártásra alkalmas prototípust és piacképes üzleti modellt készítsenek. Az akceleráció fő befektetési partnere a Hiventures, emellett szakmai partnerként csatlakozott a Deloitte Private és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az EDC Debrecen pedig a program hivatalos Smart City partnere.

Minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői

Minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői

Örülhetnek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői, hiszen a technológiai robbanás miatt minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek – derül ki az idei KPMG Harvey Nash CIO kutatásából. Ezzel párhuzamosan CIO-k mind több beleszólást engednek másoknak az informatikai döntéshozatalba, és menedzsment jogokat adnak a részlegen kívüli területeknek, ami a fejlesztések szempontjából szükségszerű, de kockázatos jelenség.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ügyfélkapu-mizéria: egy újabb szolgáltatás kiesése fenyeget ügyintézési káosszal
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.