Börtönbe vonul a világ egyik legnagyobb csalását elkövető nő

Börtönbe vonul a világ egyik legnagyobb csalását elkövető nő

Börtönbe kényszerül vonulni Elizabeth Holmes, a Theranos nevű startup csalás miatt elítélt alapítója. Erről döntött szerdán az illetékes kaliforniai bíró.  A 39 éves Holmes május 30-án kezdi meg a 11 év és három hónapban meghatározott börtönbüntetése letöltését. Egy fellebbviteli bíróság elutasította azon kérelmét, hogy fellebbezése elbírálásáig ne kelljen rácsok mögé vonulnia. A törvényszék ugyanis úgy találta, kicsi a valószínűsége annak, hogy a panasz új eljáráshoz vezessen.

Több mint százéves legendás fegyvert vetnek be Ukrajnában, amely százezrek haláláért felelős - De miért használják még mindig?

Több mint százéves legendás fegyvert vetnek be Ukrajnában, amely százezrek haláláért felelős - De miért használják még mindig?

A sorozatlövésre alkalmas gyorstüzelő fegyverek ötlete először a 19. század közepén merült fel, többek között az 1848/49-es forradalom és szabadságharcban. A fegyvertípus aranykorszaka az első világháborúra tehető, de modernizált fajtái ma is minden modern haderő alapfelszereltségének részét képezik. A mostani orosz-ukrán háborúban pedig nem csak szupermodern harctéri fejlesztésekkel találkozhatunk, hanem mindkét fél előszeretettel nyúl vissza a több mint száz éves történelmi múlttal rendelkező fegyverarzenálhoz is.

Tényleg ez a találmány forradalmasította az életünket?

Tényleg ez a találmány forradalmasította az életünket?

Mi az az egy találmány, ami a legtöbbet lendített az életünkön az ipari forradalom óta? A kérdés nem egyszerű, de a világhírű adatmágus, Hans Rosling úgy gondolja, hogy megtalálta rá a választ. Egy hétköznapi, unalmasnak számító tárgyról van szó, amiről ma már senki nem gondolná, hogy egykor milyen nagy segítséget jelentett a társadalom bő felének. Az alábbi cikkben eláruljuk, pontosan melyik tárgyról is van szó, és miért volt annyira fontos a feltalálása.

10 elképesztő tudományos áttörés, ami megváltoztathatja a világot

10 elképesztő tudományos áttörés, ami megváltoztathatja a világot

Több komoly tudományos áttörést is hozott 2019: számos korábban csak scifikből és teóriákból ismert ötlet valósult meg és számos korábban feltalált eszköz ért el fontos fejlesztési mérföldkövet ebben az évben. Megnéztünk tíz olyan találmányt, ami forradalmasíthatja az emberiség hétköznapjait.

Megállapodást kötött a Valor Hungariae és az SZTNH

Megállapodást kötött a Valor Hungariae Zrt. és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) a magyar szellemi alkotások piaci sikerének és a hazai innovációk eredményességének támogatása céljával. Az együttműködés iparjogvédelmi kutatási szolgáltatás területén nyújt a feltalálóknak segítséget a gyorsabb ügyintézés érdekében.

Már milliárdosra hízott ez a 10 gépi szuperelmékkel foglalkozó cég

Már milliárdosra hízott ez a 10 gépi szuperelmékkel foglalkozó cég

Önvezető autók, adatelemzés, biztosítások és hadászat – ezek a témák foglalkoztatják leginkább a befektetőket, ha a mesterséges intelligencia gyakorlati felhasználásáról van szó. Ez abból látszik, hogy a legnagyobb AI-cégek mind ilyen területen dolgoznak, néhányan közülük már igazi áttörést értek el, így technológiáikat több ezren használják, a cégek pedig már milliárdos értékűre híztak. A Forbes 50 legérdekesebb mesterséges intelligenciával foglalkozó startup-listájáról megnéztük a 10 legnagyobb értékű céget.

10 elképesztő szuperkütyü a jövőből, ami már most is létezik

Hologramok, virtuális valóság, repülő autók - a tudományos-fantasztikus regények, filmek és játékok gyakori kellékei. Bár sokan képzelték el 20-30 éve, hogy ezek a szerkentyűk 2017-re már az emberiség életének mindennapi részei lesznek, a "mainstreamet" még nem hódították meg, de rengeteg már létezik és működőképes ezek közül a találmányok közül.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jöhet a 450-es euró 2025-ben?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.