A Deutsche Telekom leállította az IT-leányvállalatának, a T-Systems-nek az eladási folyamatát, tudta meg a Handelsblatt. A tranzakciót jól ismerő bennfentesek szerint a T-Systems megvásárlása iránt érdeklődő potenciális vevőkkel folytatott tárgyalások kudarcba fulladtak.
Rendkívül fontos, hogy a beteg érdekét és kényelmét szolgálják az egészséginformatikai rendszerek, továbbá ne terheljék az ellátórendszert olyan felesleges adminisztrációval, amelyek megoldhatók elektronikusan. Mintegy 12 ezer magánszolgáltató csatlakozott már az idén 5 éves EESZT-hez, amelyben a kezelt egészségügyi adatok száma meghaladja az 1 milliárdot - ismertette Szabó Bálint, az Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztési Központ (ESZFK) ügyvezetője, Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) informatikai főigazgató-helyettese Portfolio Private Health Forum 2022 szakmai rendezvényen.
Bár a fesztiválszezon a végéhez közeledik, az idei év sem maradt jelentős technológiai újítás nélkül. A 2022-es Szigeten, Strand Fesztiválon és EFOTT-on debütált a Telekom és a T-Systems ún. Campus Network megoldása, ami a nyilvános hálózatokhoz képest egy zárt és védett privát, dedikált mobilhálózatot jelent, és jelen megoldásban az elektronikus fizetést teszi gördülékennyé a speciális környezetben.
A nyilvános hálózatoknál még zártabb és védettebb privát, dedikált mobilhálózat - a Telekom és a T-Systems ún. Campus Network megoldása - biztosítja a Festipay-es terminálokon történő gördülékenyebb fizetést a nyár három nagy rendezvényén, az EFOTT-on, a Szigeten és a Strand Fesztiválon. Résztvevőként azt tapasztalhatjuk, hogy a fizetésnél nem kell hosszasan várni arra, hogy a terminál csatlakozzon a szerverhez. Ez annak köszönhető, hogy a háttérben a szervezők az általuk prioritásnak tekintett célra – a fesztiválozók minél gyorsabb kiszolgálására – dedikálhatják a Telekom által a helyszínen kialakított privát mobilhálózatot, függetlenítve azt az esetleges nyilvános hálózati terheltségtő
Az elmúlt évek digitalizációs hullámával párhuzamosan felpörgött a kiberbűnözés is, amely egyre inkább a nem megfelelően felkészült kis- és középvállalkozásokat támadja. A célpontok jól-rosszul kialakított biztonsági rendszere általában hamis illúziókat kelt a cégvezetőkben: a legtöbb esetben az alapvető intézkedések nem állítják meg a bűnözőket, de a profi támadó még a jól felépített rendszeren is talál rést – ha mást nem, az emberi gyengeségeket. Ilyenkor felértékelődik a valóban elérhető, a támadók által nem hozzáférhető mentés, amelynek segítségével egy hozzáértő válságmenedzser csapat visszaadhatja az üzletmenet folytatásának lehetőségét az áldozatnak.
Hihetetlen ütemben gyorsul a felhőszolgáltatások piaca. A Gartner kutatócég előrejelzése szerint a felhőszolgáltatásokra fordított globális kiadások 2022-ben várhatóan meghaladják a 482 milliárd dollárt. Összehasonlításként: 2020-ban ez a piac „mindössze” 313 milliárd dolláros volt. Akik belefogtak már jól látják, egyáltalán nem mindegy, pontosan milyen felhőszolgáltatást választunk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk napi podcastjének csütörtöki adása. A mai részben először Zsiday Viktorral, A Citadella Alap portfóliómenedzserével beszéltünk, aki az elmúlt időszak reálbérnövekedése alapján tippelte meg, hogy hány szavazatot kaphat belföldön a Fidesz-KDNP pártszövetség a vasárnapi országgyűlési választásokon. Adásunk második részében az infokommunikációs szektor legnagyobb kihívásairól beszéltünk Turzó Ádámmal, a Portfolio pénzügy rovatának elemzőjével, akinek ma, azaz csütörtökön jelent meg interjúja Gonda Gáborral, a T-Systems vezérével. Végül pedig folytatódik a háborús bűnökről szóló négyrészes sorozatunk Varga Réka nemzetközi jogász-egyetemi docenssel, a Nemzetközi Vöröskereszt volt munkatársával, mely interjú bővített kiadása szombattól egyben is elérhető lesz a Portfolio Checklist podcast csatornáján.
Délután ötkor érkezik a Portfolio Checklist, lapunk napi podcastjének új adása. A mai műsorban Zsiday Viktor, a Citadella Alap portfóliómenedzsere beszél majd arról, hogy hány szavazatra számíthat a Fidesz a vasárnapi választásokon. Másik mai témánk az infokommunikációs szektor kihívásai lesznek, s folytatódik a háborús bűnökkel foglalkozó négyrészes sorozatunk is.
Öt különböző telephelyen mintegy 400 targoncát és 600 vezetőjét kezeli az a rendszer, amelyet a T-Systems szállított a Waberer’s részére, és amelytől a beruházó a hatékonyság javulását várja. A rendszerben működő okostargoncák rögzítik és egy szoftvernek továbbítják a futásteljesítményükről, műszaki állapotukról felvett adatokat, amelyek összesítéséből a döntéshozók a flotta kihasználtság-növekedését eredményező következtetéseket vonhatnak le.
Új szolgáltatást indított a T-Systems Magyarország a kibertámadások szakszerű és gyors elhárítására. Az infokommunikációs szolgáltató az egyre komolyabb károkat okozó incidensek tapasztalatai nyomán döntött egy olyan szolgáltatás bevezetése mellett, amely szerződéssel, illetve saját incidenskezelő csapattal nem rendelkező vállalatoknak, szervezeteknek nyújt haladéktalan segítséget a behatolások, támadások bekövetkeztekor.
A következő hetekben a jelenleg üzemelő 359-ről 318-ra csökkentik a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) jegy- és bérletkiadó automatáit, amelynek üzemeltetését a Senso Media Zrt. veszi át a T-Systems Magyarország Zrt.-től - tájékoztatott a BKK vezérigazgatója szerdán online háttérbeszélgetésen. Az automaták számának csökkentését elsősorban a mobiljegy részesedésének dinamikus növekedése indokolja.
A német Manager Magazin arról ír, hogy a német távközlési vállalat, a Deutsche Telekom (DT) eladná informatikai vállalatát, a T-Systemset.
Egy vállalat IT-vezetője számára az egyik legnagyobb kihívást az informatikai kapacitások tervezése jelenti. Sokan túltervezik a kapacitásokat, míg mások alulértékelik az üzleti igényeket. Mindkét eset jelentős pénzügyi hatással van a vállalatokra, csökkenti az IT agilitását és lassítja, nehezíti az üzleti működést is. Ezekre a feladatokra az egyik megoldást a használat alapján fizetett IT infrastruktúra jelentheti. De hogy is működik ez pontosan, és ki jelenti a célcsoportot?
Közzétette most már szokásosnak mondható, negyedévente megjelenő befektetői prezentációját a 4iG, amiben bemutatták az első félév legfontosabb trendjeit, a 2021-re és a következő évekre vonatkozó előrejelzéseket.
Valós gyártási körülmények között tesztelik az autóipari beszállító BorgWarner Oroszlány Kft. telephelyén a Magyar Telekom privát mobil adathálózatát és a T-Systems által fejlesztett ipari megoldásokat.
Egyszeri beruházás, vagy saját rendszer építése helyett havidíjas szolgáltatás igénybevétele, elavuló szerver helyett folyamatos frissítés, átlátható IT-költségszerkezet és mindenekelőtt biztonság jellemzi a felhőszolgáltatásokat. A nyilvánvaló előnyök miatt egyre terjed a technológia, igaz, még így is vannak makacsul ellenálló nagyvállalatok is. Pedig a felhő legkézenfekvőbb haszna is nagyon sokat jelent a hatékonyság terén: segít megvilágítani azt, hogy az üzletet támogató IT-ra fordított, adott esetben jelentős büdzsé hogyan hasznosul a gyakorlatban. Ráadásul a leghatékonyabb védelmet jelenti a nem tervezett leállásokkal és az ennek nyomán keletkező súlyos veszteségekkel szemben is.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Furcsa eszközöket fedeztek fel az orosz katonák.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?