A szerdán közzétett kormányzati adatok szerint kilenc év után először emelkedett tavaly a születések száma Dél-Koreában, miután a koronavírus-járvány miatt elhalasztott esküvők megtartásával jelentősen nőtt a házasságkötések száma.
A Kínai Kommunista Párt központi bizottsága és az Államtanács által hétfőn kiadott első idei akcióterv értelmében 2035-ig szeretne "erős oktatási nagyhatalommá" válni - jelentette a kínai állami média.
Új helyre költözött és egy fedél alá vonta össze szolgáltatásait a Czeizel Intézet, amely az új telephelyén fekvőbeteg egységet is épít, szülészeti és nőgyógyászati profillal. Egy olyan intézménnyé válik a Czeizel, ahol a gyermekvállalással kapcsolatos összes egészségügyi ellátás elérhető lesz. Az intézet aktuális piaci helyzetéről, a magánegészségügy jelenéről és jövőjéről, a saját terveikről Merhala Zoltán intézetvezetővel beszélgettünk. A szakember az interjúban merész vállalkozásnak nevezte az újabb fejlesztést, de egyúttal számukra ez a nyilvánvaló fejlődési irány, szakmai tevékenységük és páciensforgalmuk is ezt indokolja. A beszélgetésből az is kiderül, hogy az intézet a gyakorlatban hogyan rendelkezik országos lefedettséggel, miben van versenytársai előtt, és hogyan tud stabilan nyereségesen működni. Merhala Zoltán azt is vallja: az intézet jövője abban van, hogy marad a kaptafánál. A hazai IVF szabályozással kapcsolatban annak a reményének adott hangot, hogy az állam felülvizsgálja azt az álláspontot, hogy ez kizárólag állami kompetencia legyen. Exkluzív interjú.
Októberben is csökkent a születések száma Magyarországon a KSH friss adatai alapján. A házasodási kedv is nagymértékben esett.
Magyarországon soha nem született még olyan kevés gyerek, mint 2024 júniusában. A KSH adatai alapján a 6 077 fős születésszám egy eddig még nem látott demográfiai mélypontot jelent. De vajon mi a népességfogyás oka és mennyire számít új jelenségnek Magyarországon? Mit tehetünk ennek megállítására, illetve visszafordítására?
Továbbra is nagyon kevés gyerek születik Magyarországon. Bár az utóbbi két hónap egy hajszálnyi javulást mutat a gyerekvállalási kedvben, összességben a csökkenő trend továbbra sem tört meg.
Jelentősen csökkent a születések száma az elmúlt két évben Németországban - állapította meg a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézete a témáról frissen kiadott jelentésében.
Az ENSZ kedden közzétett jelentése szerint Ukrajna lakossága drámai mértékben, mintegy 10 millió fővel csökkent az orosz invázió kezdete óta. A népességfogyás hátterében a menekültek távozása, a termékenységi ráta zuhanása és a háborús veszteségek állnak – írja a Reuters.
A kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság (NHC) nagyszabású felmérést indított 30 000 ember bevonásával, hogy feltérképezze a gyermekvállalással kapcsolatos attitűdöket és a „gyermekvállalást övező félelmeket” befolyásoló tényezőket, írja a Reuters. A lépés mögött a hatóságok erőfeszítései állnak, hogy megfordítsák a kedvezőtlen demográfiai tendenciát és ösztönözzék a születésszám növekedését, miután az ország 2023-ban már második egymást követő évben regisztrált népességcsökkenést.
Dél-Korea nemzeti nyugdíjalapja, a világ egyik legnagyobbja a kormány szerint 2056-ra kifogy a pénzből, ha nem vezetnek be sürgős reformokat, többek között a járulékok növelését – írja a Bloomberg.
Törvényjavaslatot nyújtottak be az orosz törvényhozásban, amely büntetést ír elő azok számára, akik a gyerektelen életmódot népszerűsítik – írta meg a TASZSZ.
Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) legújabb jelentése szerint Ukrajnában a világon a legnagyobb a halálozási és a legkisebb a születési ráta – írja a Kyiv Post.
Kína vezető törvényhozói felülvizsgálják a nyugdíjkorhatár emeléséről szóló törvénytervezetet, amely már pénteken jóváhagyásra kerülhet – írja a Bloomberg.
Július második felében is kifejezetten kedvezőtlen születési adatok érkeztek Magyarországról - derült ki a KSH friss, heti bontású adataiból.
2024 júliusában 6793 gyermek született Magyarországon, 13%-kal, 1007 újszülöttel kevesebb, mint 2023 júliusában. Ezzel folytatódott az utóbbi időszak látványosan romló demográfiai trendje.
Kína sokáig a világ legnépesebb országa volt, ám a születésszámok visszaesése és a halálozás emelkedése miatt ez a címet 2023 tavaszán elvesztette. Az egyre kevesebb gyermek miatt az óvodák száma is látványosan csökken.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Sármay Bencével, a Visa hazai vezetőjével beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?
Az korábbi jegybankelnökkel a vámok hatásait elemeztük.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.