A Berkeley Egyetem Közegészségügyi Iskolájának kutatói legfrissebb kutatásuk eredményeként 14 különböző márka 30 tamponjában összesen 16 féle fémet azonosítottak, köztük olyan mérgező anyagokat, mint az ólom és az arzén – írta meg a Interesting Engineering portál a Science Direct folyóiratban megjelent tanulmány alapján.
Heti legalább két liternyi mesterségesen édesített ital fogyasztása 20%-kal növeli a pitvarfibrillációnak nevezett szabálytalan szívverés kockázatát az ilyet nem fogyasztókhoz képest - állapította meg egy új tanulmány a CNN szerint.
Egy tíz éve indult klinikai vizsgálatsorozat eredményét ismertette sikerrel a Semmelweis Egyetem (SE) egy tudományos kongresszuson - mondta az intézmény rektora az M1 aktuális csatornán szerdán.
Egy kutatócsoport őssejtek felhasználásával szintetikus embriókat hozott léte, anélkül, hogy ehhez petesejteket vagy spermiumokat használtak volna fel. A kutatók szerint a tudományos áttörésnek köszönhetően könnyebben feltárhatók a genetikai rendellenességek és a visszatérő vetélések okai – írja a The Guardian.
Friss tanulmányt tett közzé az IQAir arról, hogy a világ mely részein a legtisztább és a legszennyezettebb a levegő – számol be a hírről a CNBC.
Míg korábbi kutatások azt mutatták ki, hogy minél több zöldséget eszik valaki, annál jobban csökkenti a kockázatát esetleges szívbetegségek kialakulásának, egy újonnan kihozott tanulmány szerint azonban ez nem feltétlenül igaz – számol be a hírről a Bloomberg.
Az újonnan kialakuló szívproblémák kockázata sokkal magasabb a koronavírus okozta betegségből való felgyógyulás után – állítja egy nagyszabású, még lektorálás előtt álló amerikai tanulmány.
Napi 0,5-3,0 csésze kávé elfogyasztása kedvező hatással van a szív- és érrendszerre, sőt, a vizsgálati csoportban csökkentette az összhalálozás és a stroke kialakulásának kockázatát is. A Semmelweis Egyetem (Budapest) és a Queen Mary Egyetem (London) közös vizsgálatának eredménye a közelmúltban látott napvilágot a European Journal of Preventive Cardiology orvosi szaklapban.
Egy amerikai férfi lett az első ember a világon, akibe genetikailag módosított sertésből ültettek át szívet. Az orvosok szerint az 57 éves David Bennett jól van három nappal a Baltimore-ban elvégzett, hétórás kísérleti beavatkozás után – számolt be a BBC.
A legfrissebb statisztikai felmérés szerint a koronavírus-fertőzésből kialakuló Covid-19 betegség már csak a kilencedik helyen áll az Angliában történt halálozások leggyakoribb okainak listáján.
Tüdő, szív, agy, vese, emésztőrendszer – úgy tűnik, semmi sincs biztonságban, ha a koronavírusról van szó. A szakemberek folyamatosan kutatják, milyen hosszabb távú hatásai vannak az új vírusnak, de azt már most látni, hogy jelentős szövődmények maradnak fenn. Baktréiumbuborékoktól a tüdőben a szívrendellenességen át egészen az agykárosodásig mindenről hallani. Rossz hír, hogy az enyhébb lefolyás esetén is fennmaradhatnak szövődmények, és ez alól a fiatalok sem kivételek. Alábbi cikkünkben a koronavírus szövődményeiről szóló nagyobb kutatásokat szedtük össze.
Betör a fitnesz appok világába is az Amazon azzal, hogy elindította Halo nevű alkalmazását és karperecét.
2016-ban 1,5 millió ember halt meg az Európai Unióban, közülük egymillió ember halála elkerülhető lett volna – állítja az Eurostat és az OECD közös listája.
Hosszú tárgyalások után lett alku.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Több jó gyakorlatot is azonosított a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?