Rendhagyó módon indult a szerdai kereskedési nap. Az Equilor Befektetési Zrt. és a Budapesti Értéktőzsde vezetői a befektetési szolgáltató székházában indították el a kereskedést a tőzsde csengőjének jelképes megszólaltatásával abból az alkalomból, hogy az Equilor, mint a legrégebbi magyar befektetési szolgáltató 30 évvel ezelőtt, 1990-ben kezdte meg működését, majd ebben az évben részt vett a BÉT újraalapításában.
Alapvetően az elmúlt években már legalább ötletelés szintjén elhangzott tőzsdefejlesztési javaslatokat gyűjtötte össze az MNB a versenyképességi programjában, vannak azonban új elemei is a jegybank javaslatcsomagjának, ezek közül a hazai tőzsdei befektetésekre fókuszáló alapok felállítása az egyik legizgalmasabb téma, hiszen az ötlet megvalósításának akár komoly piactorzító hatása is lehet, mondták el három nagy hazai befektetési szolgáltató vezetői. Cselovszki Róberttel, az Erste Bank Pénz-, Tőkepiacok és Vagyonkezelés divízió vezetőjével, Régely Károllyal, a Concorde Értékpapír vezérigazgatójával és Szécsényi Bálinttal, az Equilor vezérigazgatójával beszélgettünk az MNB versenyképességi programjának tőkepiaci fejlesztésről szóló javaslatairól.
Egy magántőkealap vásárolta ki többek között az Equilor külföldi nagytulajdonosát is, írja a Világgazdaság.
Jövőre már nem kell különadót fizetniük a hazai befektetési szolgáltatóknak, az erre vonatkozó törvény 2019. január 1-jétől hatályos változatából kikerültek a befektetési vállalkozások. A különadó évről évre egyre nagyob terhet rótt a szolgátatókra, ráadásul igazságtalan is volt, hiszen a határokon átnyúló szolgáltatást kínáló cégekre nem vonatkozott a jogszabály.
2009-ben bevezették, majd úgy hagyták a magas különadókat, amelyek a hazai befektetési szolgáltatókat sújtják, a külföldieket viszont nem, ezzel viszont torzítják a piacot, amelynek csak arra lenne szüksége, hogy hagyják dolgozni. A magyar tőzsdén már zajlanak pozitív folyamatok, a következő években pedig stabilabb, nyugodtabb évek jöhetnek, több blue chippel és nagyobb forgalommal. Szécsényi Bálinttal, az Equilor vezérigazgatójával, a Budapesti Értéktőzsde korábbi alelnökével beszélgettünk.
Gerhardt Ferenc után Windisch László MNB-alelnök is megerősítette ma az MKT Közgazdász-vándorgyűlésén, hogy folyik gondolkodás a jegybank tőzsdei befolyásának növeléséről. Wolf László OTP-vezérhelyettes pedig érdekes adatot közölt: az új lakossági megtakarítások 60%-a az OTP-nél kötött ki 2015 első felében, a források nagy része pedig állampapírba áramlott.
Fél-háromnegyed éven belül eldőlhet, miként konszolidálódik a befektetési szolgáltatók piaca Magyarországon - mondta a BÉT alelnöke, Szécsényi Bálint az MKT Közgazdász-vándorgyűlésén tartott előadásában. A BÉT esetleges tulajdonosváltásáról nem beszélt Szécsényi.
Túlzó lenne a befektetési szolgáltatókra hárítani a botrányokban érintett cégek által okozott károkat, hiszen nem a szolgáltatók felelősek ezekért a károkért, reagált Rogán Antal korábbi felvetésére a Portfolio-nak Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. vezérigazgatója, aki egyben a Budapesti Értéktőzsde alelnöki pozícióját is betölti. Szécsényi szerint inkább össze kellene fogni, mert erre jobb pillanat nincs, mint a mostani, hiszen a lakosság széles körének figyelme irányul most a befektetési piacra.
Elsősorban a stabilizációs intézkedések miatt maradt le az elmúlt időszakban a hazai tőzsde, a kormányzati lépésekre pont abban az időszakban került sor, amikor a világ részvénypiacai alapvetően jól teljesítenek és ezen intézkedések tőkepiacot is érintő negatív hatásai nélkül ebből mi is jobban kivehettük volna a részünket, mondta el lapunknak a Budapesti Értéktőzsde alelnöke, Szécsényi Bálint. Az elmúlt időszak magyar gazdaságpolitikai lépései, és természetesen Magyarország leminősítése miatt is sok befektető óvatossá vált a hazai tőzsdei cégekkel kapcsolatban, de a forgalom nem csak nálunk, a régió más országaiban is csökkent. Ebből a szempontból az új kereskedési rendszer, a Xetra bevezetése sem varázsszer, a kiszámítható gazdasági környezet és az ország nemzetközi megítélésének javulása azonban fordulatot hozhat a hazai tőzsdén is.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Hatalmas fegyverkezési program indult.
Az államadósság rakétán ül, közben meg a politikai helyzet nagyon feszült.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.