Felállt a gigabank Svájcban

Fontos mérföldkőhöz ért a svájci pénzügyi szektor, a UBS befejezte hazai egységének integrációját a Credit Suisse svájci részlegével. A hétfői bejelentés szerint Andre Helfenstein, a Credit Suisse svájci vezérigazgatója távozik a bankból az egyesülést követően.

Romlott a gazdasági hangulat Svájcban

Svájcban kissé romlott a gazdasági hangulat júniusban a májusban elért több mint két és féléves csúcshoz képest a UBS és a CFA Society Switzerland szerdán kiadott közös jelentése szerint.

Megvan a Svájci Nemzeti Bank elnöke

Megvan a Svájci Nemzeti Bank elnöke

A svájci kormány szerdán bejelentette, hogy Martin Schlegel lesz a Svájci Nemzeti Bank (SNB) következő elnöke. Schlegel a régóta hivatalban lévő Thomas Jordant váltja, aki szeptember végén távozik posztjáról.

Megvan az Európa Tanács új főtitkára

Megvan az Európa Tanács új főtitkára

Alain Berset-t, a svájci államszövetség korábbi elnökét, volt belügyminisztert választotta a strasbourgi székhelyű, 46 tagországot számláló Európa Tanács következő főtitkárának nyári ülésszakán az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése (PACE) kedden.

A fél világot megpróbálta maga mellé állítani Zelenszkij – Csúnyán felsült a svájci békekonferencia?

A fél világot megpróbálta maga mellé állítani Zelenszkij – Csúnyán felsült a svájci békekonferencia?

Az orosz-ukrán háború kirobbanása óta minden bizonnyal a legnagyobb léptékű békekonferencia futott le június 15-16-án Svájcban. Az ukránok által összehívott csúcstalálkozóra eredetileg 160 ország delegáltjait invitálták meg, végül azonban mindössze száz vendég képviseltette magát. De mi is lehetett Volodimir Zelenszkij ukrán államfő célja a konferenciával, és sikerült-e ezeket a célokat elérni?

Magyarország is aláírta a svájci záródokumentumot

Magyarország is aláírta a svájci záródokumentumot

Ukrajna területi épségének kell alapját képeznie bármilyen békemegállapodásnak - áll a svájci Bürgenstockban az ukrajnai béke előmozdítása érdekében rendezett kétnapos konferencia zárónapján, vasárnap kiadott záróközleményben. A nyilatkozatot a részt vevő 93 országból 81 írta alá, valamint az Európai Unió, a legfontosabb kimaradók között szerepel India, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek, Indonézia, Mexikó, Örményország, Vatikán, Kolumbia és a Dél-afrikai Köztársaság; ezek az országok eleve külügyminiszteri vagy alsóbb szinten képviseltették magukat a tanácskozáson. A megfigyelőként részt vevő Brazília szintén nem írta alá a dokumentumot, de a konfliktusban közvetíteni próbáló Törökország igen.

Ezek az országok nem írták alá a svájci záródokumentumot

Ezek az országok nem írták alá a svájci záródokumentumot

Szaúd-Arábia, India, Dél-Afrika, Thaiföld, Indonézia, Mexikó és az Egyesült Arab Emírségek nem írták alá az Ukrajna békéjéről szóló csúcstalálkozó záróközleményét, amelyen több mint 90 ország vett részt.

Zelenszkij:  a nemzetközi jogállamiság helyreállítható

Zelenszkij: a nemzetközi jogállamiság helyreállítható

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a buergenstocki találkozót követően kijelentette, hogy a nyugati és más vezetők támogatása az Ukrajnának szóló békefolyamatban azt mutatja, hogy a nemzetközi jogállamiság helyreállítható. A kétnapos svájci csúcstalálkozón számos ország képviselője vett részt, akik együttesen keresték a megoldást az ukrajnai konfliktus békés rendezésére.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.