A Tesla kínai szállítási adatai jelentős visszaesést mutatnak: februárban 49%-kal csökkentek az eladások az előző év azonos időszakához képest, miközben a kínai elektromos járműpiac továbbra is dinamikusan növekszik - számolt be a Yahoo Finance. A hír hatására alaposan megütötték a befektetők a részvényt.
Nyomás alá kerültek az amerikai napenergia-részvények a nyitás előtti kereskedésben Donald Trump győzelmének hírére, a zöld energia ágazatnak ugyanis inkább Camala Harris programja kedvezett volna.
Jól indult a kereskedés az amerikai részvénypiacokon, a nap közepén azonban érkezett a fordulat. Mindezt az váltotta ki, hogy az Nvidia esése begyorsult a kellemetlen gyorsjelentése után. Mindezek ellenére a Dow Jones mutató a pozitív tartományban zárt, és új rekordon fejezte be a napot.
Gyengül csütörtökön a forint, 396 környékén mozog a forint az euróval szemben. A dollár erősödik a tegnapi amerikai kamatdöntés után, ez nem tesz jót a forintnak. Tegnap a Fed nem változtatta meg az irányadó kamatot, de a kommunikációban megkezdődött a szeptemberi vágás óvatos előkészítése.
A forint szerdán is tovább esett az euróval szemben, a jegyzések 396 felett is jártak, azaz újabb háromhetes mélyponton járt a magyar fizetőeszköz, aztán késő délután volt egy hirtelen erősödés 394-ig. Ez az esti Fed-döntés előtti, illetve hónap végi pozíciózárásokkal is összefügghetett. Aztán este a Fed kamatdöntése a vártnak megfelelően alakult, Jerome Powell jegybankelnök sajtótájékoztatójának üzenetei pedig nem hoztak érdemi kilengéseket a devizapiacokon, így a forint is lényegében oldalazott az euróval szemben.
Az Elon Musk által alapított, agyi implantátumokkal foglalkozó vállalat, a Neuralink munkatársainak egy része részvényeinek eladására készül, miután az első emberi kísérletet követően megugrott az értékelés – írja a Reuters.
Jól alakult a hét a forint számára, mivel több egységgel erősödni tudott mind az euróval, mind a dollárral szemben, pénteken aztán inkább oldalazást láttunk tőle. Ez abból a szempontból érthető, hogy tegnap a dollárral szemben 356-nál egy kulcsfontosságú szintbe ütközött, és onnan láthatóan lepattant, azaz megakadt a menetelés.
Folytatódik a forint erősödése, ma reggel is 392 alatt kezdi a napot az euróval szemben. Ma nem jönnek kiemelten fontos adatok, a holnapi EKB-ra melegíthet ma a piac.
A múlt hét második felében erősödést láttunk a forintban, a hetet 392 környékén kezdte a magyar deviza az euróval szemben. Reggel gyengülés volt, ám napközben erősödésbe kapcsolt a magyar deviza, és már a 390-et közelítette az euróval szemben, végül azonban 391 felett zárt az EUR/HUF hétfőn.
A csütörtökön megjelent amerikai inflációs adat rövid távon segítette a forint erősödését, de péntek reggelre visszatért oda, ahol az adatközlés előtt volt, 394 alatt kezdte a napot a forint. Majd ezt követően fokozatos erősödésbe váltott, hogy ostromolja a kulcsfontosságú 392-es szintet.
Több, mint három évnyi esés után első ránézésre jó befektetésnek tűnik a kínai részvénypiac. De önmagában az alacsony értékeltség még nem ok a beszállásra: vajon ezután olyan rallyt látunk, mint a Nasdaq-nál, vagy évtizedekig tartó szenvedést, mint a japán tőzsdén? Mutatunk egy gondolkodási keretrendszert, amiben eldönthetővé válik a kérdés.
Több mint egymillárd forint értékben vásárolt saját részvényeket az OTP július 8-án, hétfőn.
A forint múlt héten végig 396 környékén mozgott az euróval szemben, hétfő reggel komoly erősödést láttunk. Az euró is jelentős erősödést mutatott a dollárral szemben, ami kedvező a forint számára. Délután azonban elillant a forint ereje.
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a Hold Alapkezelő írását olvashatják:
A forint árfolyam az euróval szemben napok óta 396-397 körül hullámzott, majd csütörtökön kora délután 398-ig esett a forint. Ez egyhetes forintmélypontot jelent, és a rövid távú trendvonal sérülését.
Az utóbbi napokban a 396-os szint fontosnak bizonyult a forint számára, akár felfelé, akár lefelé távolodott el tőle a jegyzés az euróval szemben, általában visszatért ide. Szerda reggel is ezen a szinten kezdett, majd a gyengülés irányába vette az irányt.
Csendes, de mínuszos kereskedést hozott a csütörtök.
Május 23-ig várnak választ.
A lépés hátterében a létszámcsökkentések állnak.
Begyorsultak a célárvágások..
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.