2017 óta először használta gyakorlatozás közben a német tervezésű Taurus „cirkálórakétákat” Dél-Korea légiereje – számolt be róla több portál is.
Az amerikai Lockheed Martin vállalat bemutatta legújabb fejlesztését, az AGM-158 JASSM XR robotrepülőgépet, amely jelentős előrelépést jelent a JASSM-családon belül. - írta meg a Warzone. Az új "cirkálórakétáról" még az orosz lapok is elismerően írtak.
Sejtelmes nyilatkozatot adott az orosz Ria Novosztyi portálnak Szergej Lavrov külügyminiszter, aki arról kérdeztek, mit fog lépni a Kreml akkor, ha a Nyugat tényleg nagy hatótávolságú rakétákat ad Ukrajnának.
Újabb tűz keletkezett az oroszországi Rosztov régióban található olajraktárak területén. Az orosz Telegram-csatornák jelentése szerint támadó ukrán drónok okozták a tüzet.
Habár az ukrán haderő fokozza támadásait az orosz légibázisok ellen, szövetségesei mindezidáig vonakodtak engedélyezni a nagy hatótávolságú fegyverek bevetését Oroszország területén. Az esélyt pedig, hogy a kifutókon tarolják le Moszkva légierejét, elszalasztották – írta David Axe, háborús elemző a Forbes hasábjain.
Franciaország, Németország, Olaszország és Lengyelország csütörtökön szándéknyilatkozatot írtak alá földi, illetve tengeri indítású, 500 kilométernél nagyobb hatótávolságú manőverező robotrepülőgépek közös fejlesztéséről a jelenlegi európai arzenálok hiányosságainak orvoslására.
Hétfőn reggel Oroszország nagyméretű rakétacsapást hajtott végre Ukrajna ellen, ennek során az egyik H-101-es „cirkálórakéta” a kijevi gyermekkórházba csapódott.
Tovább tanulmányozzák azokat a nyugati fegyvereket az orosz fegyvermérnökök, amelyek az általuk megszállt területeken zuhantak le, és egyes darabjaik váratlan módon épségben maradtak.
Hatalmas szerencséje volt egy orosz T-72-es harckocsi legénységének a frontvonalon: több ukrán FPV-drón is célba vette őket és tűzharcba is keveredtek az ellenséggel, de valószínűleg élve kikeveredtek a harctérről. Az esetről videó is készült.
A közösségi médiába került fel egy újabb felvétel, amely a lehető legkiválóbban megmutatja, hogy mennyire tehetetlenek a légvédelmi rendszerek az orosz-ukrán háborúban bevetett robotrepülőgépekkel szemben, függetlenül attól, hidegháborús, vagy modern fejlesztésűek.
A török fegyvergyártó Baykar a napokban hajtotta végre a második tesztrepülést a vadonatúj Bayraktar Kemankes 2-es robotrepülőgéppel, ami rögtön mutatott is egy olyan trükköt, amit hasonló fegyverektől nem igazán szoktunk látni. Bár az nem biztos, hogy ez hasznos eszközzé teszi.
Lengyelország több száz AGM 158 JASSM-ER típusú, nagy hatótávolságú amerikai levegő-föld robotrepülőgépet vásárol, a 735 millió dollár értékű ügyletről Wladyslaw Kosiniak-Kamysz védelmi miniszter írt alá szerződést kedden Varsóban.
Súlyosan megrongálódott egy orosz katonai bázis a Krím-félszigeten, miután ukrán rakéták – feltehetően Storm Shadow robotrepülőgépek – csapódtak a célpontba. Az ott állomásozó katonai egység parancsnoka is életét vesztette – számolt be az orosz Astra.
Az Egyesült Királyság az Ukrajnának nyújtott legutóbbi katonai segélycsomagjába Paveway IV lézerirányítású bombákat is felvett, ami az első ilyen jellegű támogatás – számolt be róla az ukrán Defence-blog.
Az ukrán erők ismét a Krím félszigetet rakétázták, a helyi ellenállás szerint találat ért egy parancsnoki épületet, amely éppen vezető orosz tisztségviselőket fogadott - írta meg a Kyivindependent.
Amikor Irán az április 1-jei damaszkuszi légicsapás után bejelentette, hogy bosszút fog állni Izraelen, több lehetséges forgatókönyvről is olvasni lehetett a sajtóban, az egyik legnépszerűbb pedig az volt, mely szerint Teherán drónok, rakéták és robotrepülőgépek (cirkálórakéták) tömeges bevetésével fogja megpróbálni túlterhelni a zsidó állam légvédelmét. A végeredmény Irán számára inkább kiábrándító lehetett, ebben azonban számos tényező közrejátszott. Nézzük, melyek azok.
Percről percre tudósításunk a háborúról.
Érdekes módja a felkészülésnek.
Sikerült elkerülni a kormányválságot.
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.
Mire elég a 150 ezer forint.