A vasárnap délelőtti kereskedésben új kéthavi csúcsra emelkedett 25 ezer dollár felett a bitcoin árfolyama, míg a második legnagyobb kapitalizációjú kriptoeszköz, az ethereum, árfolyama elérte a kerek 2 ezer dolláros szintet, aztán újra süllyedtek. Míg az ethereum a lokális mélyponthoz képest duplázni tudott az elmúlt hetekben, azaz bámulatos feltámadáson van túl, addig a bitcoinnál nem volt ilyen látványos a hegymenet és a technikai kép sem annyira biztató még.
Több kriptopiaci vállalat vezetője is egyetért abban, hogy a közel 20 ezer digitális token közül rengeteg fog valószínűleg összeomlani a jövőben, miközben a létező blokkláncok száma is csökkenni fog az elkövetkező években.
Csak úgy kapkodja a fejét a világ közvéleménye, és a tőzsdei szereplők többsége is mostanában a friss, számos árat és árfolyamot is befolyásoló hírek hallatán. Az orosz-ukrán háború felborította a tőzsdéket és a devizaárfolyamokat is, amelyek volatilitása megnőtt, és komplett cégek tűntek a komoly intézményi befektetők térképéről. Az árupiacokon az energiahordozók és az agrártermékek is kilőttek - hiszen sajnos esély van a hiányra ezekből a termékekből - majd durva korrekciót is bemutattak. A kriptodevizák, amelyek hónapok óta masszív relatív gyengeségtől szenvedtek, és rengeteget veszítettek az értékükből, viszont nem igazán akartak esni, sőt: a piaci reakciókat vizsgáló technikai elemzés szerint egyre inkább magukra találtak. Vajon tartós mozgásról van szó?
Az elavult nemzetközi utalási rendszerek ma már igen nehezen tartanak lépést az egyre bővülő nemzetköz kereskedelmi volumennel, a transzparencia hiánya és a tranzakció során felhalmozódó rejtett költségek pedig komoly anyagi károkat okoznak a kereskedő vállalatoknak. Az alacsony hatékonyság és a túlbürokratizáltság enyhítésére már számos megoldás született, amelyek még nem terjedtek el széles körben. Tekintve, hogy a jelentős pénzmozgásokban rejlő üzleti lehetőségeket számos feltörekvő vállalat felfedezte, erre talán már nem is kell olyan sokat várni. Mutatjuk, mi a gond a határon átlépő fizetésekkel, és milyen megoldások léteznek a hatékonyabbá tételükre.
Új kezdeményezés indult az Egyesült Királyságban a jegybanki digitális pénz, a CBDC létrehozására, aminek kapcsán már egy zöld könyvet is kiadtak, valamint előkészítettek egy sor kísérleti projektet is.
A Ripple blokklánc technológiai óriás összefogott a brit Modulr céggel, az Egyesült Királyság és Európa, valamint a világ többi része között megvalósuló határokon átlépő fizetések akadálymentesítésének megvalósítása érdekében.
Nagy emelkedések és zuhanások is jellemezték a főbb kriptoeszközöket az elmúlt időszakban a bitcoin vezérletével. de legnagyobbaknak sikerült mindenkori csúcsra törnie. Bármilyen pozícióban is vagyunk, nem könnyű hideg fejjel kezelni az ilyen napokat és heteket. Akik közép- és hosszútávon gondolkoznak bitcoinban, ethereumban, rippleben, vagy bármilyen egyéb hasonló eszközben azoknak fontos lehet egy kicsit hátrébb lépni, és megnézni mik a fontos szintek, formációk, indikátorok, események, amelyek valóban befolyásolhatják a pozíciójukat. Az előadás során elsősorban erre koncentrálunk.
Rövid oldalazás után ismét kitört a bitcoin árfolyama és mostanra megint a mindenkori maximumának közvetlen közelében mozog. Eközben a második legnagyobb kriptovaluta, az ethereum már át is törte az ellenállást, és soha nem látott szinteken van. Mostanra ismét egyre több kriptoeszköz csatlakozik a két hónapja indult újabb középtávú trendhez. Az emelkedést számos sztorit erősítő pozitív hír támogatja, miközben a negatív fejleményekre a piac aligha figyel, ami a technikai elemzés álmoskönyve szerint kifejezetten jó jelnek számít.
A péntek délutáni kereskedésben könnyedén áttörte a bitcoin a 48 ezer dolláros szintet felfelé, ahonnan az elmúlt egy héten kétszer is csúnyán lefordult, így most a vevők diktálnak és az árfolyam közel került az 50 ezer dolláros szinthez. A bitcoin ugrása természetesen az altcoinok piacán is jelentős emelkedést váltott ki, illetve néhány nagyobb altcoinnál az elmúlt hetek nagy ralija utáni jelentős korrekció esélyét csökkentette.
Bár tegnap történt visszapattanás a kriptoeszközök piacán, a technikai kép összességében tovább romlott az utóbbi hetek során. Továbbra is a bitcoin-ban lévő befektetők, vagy még inkább spekulánsok irányítják nemcsak a zászlóshajó, de szinte az összes altcoin árfolyamát. A relatív erő és az egyedi kockázatok miatt ugyan van értelme külön-külön vizsgálni ezeket, de a főbb középtávú folyamatok miatt a bitcoin első és nagyon jelentőségteljes támasza kulcsfontosságú szint lehet, amit minden kriptoeszközben érdekelt piaci szereplőnek érdemes figyelnie.
Alaposan elromlott a hangulat ma a világ tőzsdéin, amelyet a delta vírusvariáns terjedése okoz, így csúnyán lefordult a német, a brit és a francia börze is a vezető részvényindexek közül. Az általánosan kedvezőtlen piaci hangulattal együtt esnek a kriptovaluták is, többek között a bitcoin, az ethereum, illetve az XRP és a dogecoin is.
Az elmúlt hetekben többnyire oldalazást lehetett látni a kriptovaluták kapcsán, de ma ismét gyengébben teljesítenek, lejjebb került többek között a bitcoin, az ethereum és a dogecoin is. A kriptovaluta-ellenes narratíva kialakításában Kínának van a legnagyobb szerepe, amely tovább folytatja az ellenséges intézkedéseket.
Bár elsőre úgy tűnik, hogy a kriptoeszközök piacán továbbra is a nagy csapkodás a jellemző, de összevetve a tavaszi nagy mozgásokkal, mostanában relatíve csendes a bitcoin és társainak kereskedése. Az árfolyamok a nagy felívelés, majd zuhanás után egy viszonylag szűk sávba rendeződtek be, és a korábban megszokottnál sokkal kisebb volatilitást mutatnak. A legtöbb kriptovaluta azonban még mindig tele van nagy várakozásokkal ellátott spekulatív pozíciókkal, és továbbra is rengeteg az eszközosztállyal kapcsolatos hír. Ez utóbbi a partvonal mellett várakozó pénzekre is hatással van, hiszen a rendszeres impulzusok elől nehéz elugrani, ami még mindig okozhat FOMO-hatást (Fear-Of-Missing-Out, a kimaradástól való félelem). A technikai elemzés is azt sejteti, hogy komoly elmozdulások előtt van a piac.
A múlt heti mélyrepülést egy természetesnek tekinthető visszapattanás történt a kriptoeszközök árfolyamában. A zuhanást számos esemény előzte meg. A bitcoin árfolyamában, amely piaci kapitalizációját tekintve továbbra is toronymagasan a lista élén van, egy nagy tető alakult ki, és fontos támasz szintek környékén imbolygott, amikor a Tesla bejelentette, hogy mégsem fogadja el a megrendeléseknél fizetőeszközként. Ez megadta a kegyelemdöfést a digitális eszköznek, amelyik a támaszokról letörve mélyrepülésbe kezdett. A rengeteg stop szint és az egyébként is vastag közép- és hosszútávú profitok miatt mindenki egyszerre akart kiözönleni az ajtón, ami elképesztő, régen nem látott zuhanást okozott. Fontos kérdés volt, hogy a többi coin képes lesz-e szembenni az áradattal és a gyorsan megváltozott piaci hangulattal. Ennek volt valamennyi esélye, tekintve, hogy a legfontosabb trónkövetelők hetek óta komoly relatív erőt tudtak felmutatni, ám ők sem bírták a nyomást és végül a múlt héten ők is zuhanásba kezdtek. Ennek ellenére bennük továbbra is nagyobb lehetőségek vannak a technikai elemzés szerint.
Hatalmas zuhanással a legfontosabb támaszról is letört a bitcoin árfolyama. Ezzel végveszélybe került a tavaly elindult hosszútávú trend is a legnagyobb kriptoeszköz piacán, és a kilátások mostanra egyértelműen negatívnak tekinthetőek. Technikai elemzésünk azonban rámutat, hogy még nincs minden veszve a bitcoin esetén, és a kriptovilág néhány oldalról továbbra is attraktívnak tekinthető, főleg ha a kisebb kapitalizációjú coin-okat nézzük.
A Ripple legnagyobb külső részvényese szerint az XRP nevű kritptodevizát a neve alatt tudható cég nem sokkal az után tőzsdére mehet, hogy rendezte a SEC-vel folytatott perét.
Gyanús tárgyat találtak a londoni Gatwick reptéren.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A Roszgvargyija több tízezer fegyveressel van jelen Ukrajnában.
Szerinte ezek az országok már Ukrajna oldalán harcolnak.
A MÁV szervezetátalakítása miatt is szükséges a módosítás.
Egy fontos diplomáciai ügyben viszont tisztázta magát a kabinet.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.