Ellenszavazat nélkül kinevezte még öt évre Kína elnökévé a kínai Nemzeti Népkongresszus Hszi Csin-pinget, az ország eddigi vezetőjét – írja az AP.
Joseph Wu, tajvani külügyminiszter szerint a Kínai Kommunista Párton belüli egyes frakciókkal való leszámolás után nehezebbé vált a kommunikáció Kínával, és Peking új ürügyeket készít majd elő a jövőbeli támadások gyakorlására - számol be róla a The Guardian.
Szakértők szerint a nemrég vége tért kínai pártkongresszusi ülés és a központi döntéshozatali testületekbe bekerült emberek személyi összetétele megerősítette a zéró-Covid politika fennmaradását, a közös jóléti célokat, a szektorális „leszámolásokat”, illetve azt, hogy a gazdasági pragmatizmus felől a politikai ideológia felé fordul Kína. Ezeknek a körülményeknek és a vegyes növekedési adatoknak köszönhetően nagyot esett a hongkongi részvénypiac, az amerikai tőzsdéken jegyzett kínai nagyvállalatokat sem kímélik a befektetők.
Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap gratulált Hszi Csin-ping kínai elnöknek, aki megszerezte harmadik mandátumát is. Putyin azt mondta, várakozással tekint a két ország közötti "átfogó partnerség" továbbfejlesztése felé - írja a Reuters.
Ismét Hszi Csin-ping kínai elnököt választották a Kínai Kommunista Párt (KKP) főtitkárává vasárnap Pekingben, az államfő így várhatóan harmadik ötéves ciklusát kezdheti meg.
Vasárnap kezdődik a Kínai Kommunista Párt (KKP) kongresszusa, amelyet tízévente kétszer rendeznek meg, és amelyen - politikai kihívó híján - várhatóan újraválasztják Hszi Csin-ping kínai államfőt, aki harmadik ötéves elnöki ciklusát kezdheti meg a világ második legnagyobb gazdaságának élén.
A kínai belpolitikát nyomon követő emberek az elmúlt hetekben érdekes jelenségre lehettek figyelmesek: a Kommunista Párt regnáló vezére, Hszi Csin-Ping az állami médiában megjelentetett egy írást, melyben értékeli hivatali idejét, és felvázolja az állam jövőjére vonatkozó elképzeléseit. Ebben alapvetően természetesen semmi furcsaság nincs, a kínai államvezetők a tisztújítás előtt rendszeresen jelentetnek meg hasonló esszéket, ezek témája azonban kivétel nélkül azt mutatja be, hogy Kína folyamatosan fejlődik, ennek a fejlődésnek semmi nem szabhat gátat, és az egész állam fényes jövő elé néz. Ehelyett Hszi mostani írása olyan kifejezésekre összpontosított, mint a "küzdelem", a "veszély" és a "kihívás", ami aligha felel meg annak a képnek, amelyet a kínai média általában a hibátlan, mindenható vezetésről fest. Tekintsük át röviden azt, hogy milyen repedések is mutatkoznak az érinthetetlennek hitt kínai médiában.
Tiltakozó politikai plakátokat tüntettek el a kínai hatóságok egy pekingi felüljáróról a Twitteren csütörtökön közzétett fotók és videofelvételek szerint - jelentette a Reuters hírügynökség, hozzátéve, hogy a Twitter használatát Kínában a hatóságok gátolják.
Arnold Schwarzenegger háza is a fenyegetett térségben van.
Cikkünket folyamatosan frissítjük a legfontosabb fejleményekkel.
105-110 perces késéssel indulhat tovább a vonat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?