Új közép-európai tőkeallokációs igazgatót nevezett ki a Prologis. Ondřej Vodička Csehországból érkezett és a régióban a vállalat tőkeallokációs tevékenységét fogja irányítani, így a magyar piacért is felel - közölte a vállalat, amely jelenleg összesen 4,93 millió négyzetméter logisztikai ingatlan tulajdonosa és üzemeltetője Közép-Európában.
Új ingatlankezelési- és ügyfélélményért felelős vezető csatlakozott a Prologis magyarországi csapatához. Gárdonyi Lóránd dr. Andrelli Szilviát váltja a pozícióban.
Átfogó képet tett közzé a Prologis az ipari/logisztikai ingatlanok hazai piacának aktuális helyzetéről. A cég a 3,14 millió négyzetméteres budapesti állományból mintegy 20 százalékkal részesedik és a jövőben is további fejlesztéseket tervez. A vállalat jövőbeli terveiről és a piac alakulásáról Hunyadi Zsuzsanna, a cég bérbeadásért és ügyfélelégedettségért felelős igazgatója és Szoboszlay Máté, a Prologis tőkeallokációs igazgatója beszélt.
Kiadta a a Prologis Europe a 2022-es éves összefoglalóját és a negyedik negyedéves eredményeit. A vállalat magyarországon jelenleg 638 ezer négyzetméteres ingatlanportfólióval rendelkezik, az épületek kihasználtsága 98%-os volt 2022 utolsó negyedévében.
Novemberben is számos személyi változás történt a hazai ingatlanpiacon. Az érintettek között a JLL, a BudaPart, a Colliers, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ), a GTC Hungary, az Újház, a Duna-Dráva Cement Kft., a Prologis és az Indotek Group is szerepel. Nézzük a pontos személyeket.
Martin Baláž, a Prologis Csehország és Szlovákia igazgatójának feladatköre újabb pozícióval bővül, és 2022. december 1-jétől a magyarországi leányvállalat vezetői feladatait is ellátja, emellett a Prologis senior alelnökévé lép elő.
Furcsának tűnhet az állítás, miszerint a raktárak a jelen és a közeljövő legizgalmasabb ingatlanfejlesztései lehetnek, mégis ez az igazság. A Business Insider cikkéből kiderült, hogyan erősödtek meg 2008 után a logisztikai fejlesztők, és miért a raktárak a legvonzóbb ingatlanok sok befektető számára az egyesült államokban.
Újabb 14 000 négyzetméternyi raktár- és irodaépülettel bővítette legújabb logisztikai parkját a Prologis. A Prologis Park Budapest – Sziget II így már közel 30 000 négyzetméternyi beépített területtel bír, emellett további 110 000 négyzetméternyi beépíthetőségi kapacitás áll rendelkezésre, amin már el is kezdődtek az újabb beruházás munkálatai.
A raktárfejlesztéssel foglalkozó Prologis elkészítette a 2021/2022-es ESG riportját, és egyúttal beszámolt a cég szén-dioxid-kibocsátására vonatkozó rövid- és középtávú terveiről is.
Több mint 21 milliárd eurós ajánlatot tett a Prologis a Blackstone európai logisztikai állományára - írja a Bloomberg. A két cég képviselői egyelőre nem kívánták kommentálni a hírt.
Jelentős bérleti tranzakció történt a hazai raktárpiacon miután a Prologis több, mint 10 000 négyzetméternyi területet adott bérbe a Prologis Park Budapest-Gyál DC4 elnevezésű logisztikai központjában. A hírt a cég saját Linkedin oldalán jelentette be.
Korábban a Portfolio elsőként írt róla, mostanra pedig a hivatalos bejelentés is megjött, hogy újabb 19 hektárral bővült a Prologis Park Budapest – Sziget II, amivel a logisztikai park már 140 000 négyzetméternyi beépíthetőségi kapacitással bír.
Általános vélekedés, hogy a járvány legnagyobb ingatlanpiaci nyertese a logisztikai szektor volt. Jelentősen nőtt a tervezett fejlesztési volumen a szektorban, új szereplők jelentek meg, de a hagyományosan logisztikában érdekelt fejlesztők is magasabb sebességbe kapcsoltak. Hogy mit jelentett ez a magyar piacon és milyen folyamatokra kell odafigyelniük a fejlesztőknek, arról Szabó Zsolttal, a Prologis fejlesztési és kivitelezési menedzserével beszélgettünk.
A logisztika slágerré válásától volt hangos az elmúlt időszakban a sajtó, Magyarországon is rekordhozamú tranzakciókat kötöttek és sok helyen kétszámjegyű százalékkal nőttek a bérleti díjak. A pozitív keresleti oldal és a fogyasztási növekmény 2022-ben is kitart, a prémium területek iránt további növekedés várható. A jelenlegi folyamatokról a Portfolio-nak Szoboszlay Máté, a Prologis tőkeallokációs igazgatója beszélt, aki egy fontos fejlesztési tervről is bejelentést tett.
Megkezdte egy újabb, 14 000 négyzetméteres épület fejlesztését a Sziget II területén a Prologis. A cég az első szakasz során épült 13 700 négyzetméteres épületre előzetesen bérleti szerződést kötött egy magyar tulajdonban lévő, szállítmányozással és raktározással foglalkozó vállalattal.
Az itthon is aktív, egyik vezető logisztikai ingatlanfejlesztő, a Prologis, kiegészítő raktárszolgáltatások nyújtásával különböztetné meg magát a versenytársaktól. Jelenleg a vállalat bevételeinek 84%-a a bérleti díjakból származik, de azt tervezik, hogy egyes telephelyeken még jobban felpörgetik az olyan extrákat, mint például napenergia vagy a targoncák biztosítása a bérlőknek, illetve különböző logisztikai tech és automatizálást segítő megoldások - írja a Wall Street Journal. A raktáróriás tehát nemcsak a fejlesztői és bérbeadói bevételeit, hanem egyre inkább a szolgáltatásai után befolyó összeget is növelné. Tényleg ez lehet a jövő az ingatlanok bérbeadásánál?!
Hosszú posztban fejtette ki gondolatait a megválasztott amerikai elnök.
Egyhangú döntésre lesz szükség az elnök menesztéséhez.
Egyelőre vizsgálják a súlyos balesetet.
"A tűzszünet a semmibe vezető út".
Neves hazai szakembereket kérdeztünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?