A magyar munkaerőpiac évek óta jelentős munkaerőhiánnyal küzd, gyakorlatilag nem maradt mára olyan terület, ahol ne lennének betöltetlen állások százai szabadon. Az elmúlt években több jogszabály is segítette az Európai Unión kívülről érkezők munkáltatását, amely hamar meg is mutatkozott a számokon: soha annyi külföldi - több mint 70 ezer - nem dolgozott Magyarországon, mint 2022-ben. A munkaerőközvetítők szerepe megkerülhetetlen, hiszen csak rajtuk keresztül lehet koordináltan, biztos garanciák mellett akár többszáz fősre is duzzadó munkaerőt toborozni külföldön.
Az energiaárak elszállása minden haza céget érint, csak különböző mértékben. A leginkább az energiaintenzív szektorokat, valamint a turizmust és vendéglátást sújtja a mostani krízishelyzet - jelentette ki a Portfolio-nak adott interjújában Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója, aki arról is beszélt, hogy a lakossági rezsiárak emelkedését a munkáltatók hogyan kompenzálják a dolgozóik esetében. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az előző válság bebizonyította: azok a cégek jártak jobban, amelyek megtartották a munkavállalóikat.
Hétfőn stratégiai együttműködést kötött a kormány a Prohuman HR-szolgáltatóval. A cég a szakképzési rendszer korszerűsítése mellett a szabályozási kérdések előkészítésben is segítséget nyújt.
A lengyel Work Service és a Prohuman magyar alapítói – akik eddig is vezették a céget – megállapodást kötöttek a Prohuman lengyel kézben lévő tulajdonrészének visszavásárlásáról. Ez a folyamat az előzetes tervek szerint zajlik, és a végéhez közeledik, miközben a magyar vállalat már Délkelet-Európában is terjeszkedik - tájékoztatta a cég a Portfolio-t.
Kecskeméten tett bejelentést Lázár János.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Furcsa eszközöket fedeztek fel az orosz katonák.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?