A Citigroup, a DBS Group és más bankok is fokozzák a gazdag ügyfeleik és potenciális ügyfeleik ellenőrzését Szingapúrban, hogy elkerüljék a tiltott pénzmozgásoknak való kitettséget, miután egy jókora pénzmosási botrányba keveredtek – írja az ügyet ismerő személyekre hivatkozva a Bloomberg.
Nagyban érinti és foglalkoztatja az öröklés és a generációváltás a hazai privátbanki ügyfeleket, de ez már nem az a folyamat, amit eddig ismertünk – mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Bálint Attila, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágvezetője. A szakember beszélt arról is, hogy miközben megemelték a privátbank belépési limitjét, újfajta kiszolgálási modellt is bevezettek.
Vádat emeltek egy svájci privátbankár ellen, amiért pénzt lopott saját ügyfelétől – írja a Financial Times. Amellett, hogy a pénzből családjának és ismerőseinek adott kölcsön, még azt is megpróbálta, hogy megmentse a pénzügyi nehézségekkel küzdő szolgáltatót, amelynek dolgozott.
A Citigroup elkezdte nyomon követni, hogy a privátbankárai hány hívást intéznek az ügyfelekhez – írja a Financial Times.
Tavaly ismét lendületet vett a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon bővülése, december végével meghaladta a 9500 milliárd forintot. Kevésbé derűlátóak azonban a privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók, a Portfolio friss, Privátbanki Felmérésében a szabályozói és piaci környezet miatt aggódnak leginkább, de a hazai gazdaságpolitika és a magyar gazdaság helyzete is fejtörést okoz. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de a többiek sem maradtak tétlenek: az OTP és az MBH mellett már a K&H és az Erste privátbankja is több mint 1000 milliárdos ügyfélállományt kezel.
3-4 éve vesz részt a menedzsment megbeszélésein, egy éve vezérigazgató-helyettes, és már akkor tudni lehetett, hogy ő lesz a vezérigazgató – mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Szabó Balázs, a Hold Alapkezelő frissen kinevezett vezérigazgatója. Mindig is igyekezett kilépni a portfóliókezelésből és a cég más területeibe is belelátni, ugyanakkor vezérigazgatóként is folytatni szeretné az alapkezelést. A célokkal kapcsolatban kifejtette: nem fog hirtelen valami nagyon újba fogni, a Hold sajátságos karakterisztikája megmarad, viszont lesznek és vannak is fejlesztések, elősorban a vagyonkezelés területén. Beszéltünk az állami szabályozásról, a magyar megtakarítási piac sajátosságairól és arról, miért nem jó érzés látni, ahogy elszomorító trükkökhöz kell magyar befektetőként folyamodni.
A tavalyi megtorpanás után idén ismét lendületet vett a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon bővülése, június végével meghaladta a 8600 milliárd forintot. Nem mutat ilyen kedvező képet azonban az ügyfélszámlák bővülése. A privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók továbbra is borúlátóak, a Portfolio friss Privátbanki Felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a vállalatok és lakosság jövedelmi helyzete miatt is aggódnak. A legnagyobb vagyont még mindig az OTP Private Banking kezeli, de az MBH az összeolvadások után már stabilan ott van a második helyen, és a K&H is okozott meglepetést.
Márciusban gyakorlatilag véget vetett a kormány az MNB diszkontkötvényén keresztüli, 18% körüli hozamszerzési lehetőségnek, de amíg tartott, sokan igyekeztek kihasználni a lehetőséget, köztük a magyar privátbanki ügyfelek is. Erre lehet következtetni az MNB számaiból, ami azt mutatja, hogy februárban több mint 15 milliárdnyi diszkontkötvény került a magyar háztartásokhoz. Sőt, vannak olyan hazai szereplők, akik valamilyen szinten továbbra is hozzáférnek az értékpapírhoz.
Több mint egy évtizedes csúcsra emelkedett a betétek bankok közötti mozgása a Silicon Valley Bank bedőlése után – írja a Financial Times.
Ma már egy olyan világban élünk, ahol minden csak megszokás kérdése: ez van a forinttal és ez van az orosz-ukrán háborúval is. Tavaly éppen a forint erős volatilitásán kerestek sokat a privátbanki ügyfelek, a szakma kissé átcsapott deviza tradingbe – mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Katona Ildikó, az iPrivate Banking Zrt. vezérigazgatója. Bár most erősebb forintot látunk, a szakember szerint könnyen elképzelhető egy jelentősebb lefordulás még a hazai fizetőeszközben. Elmondása szerint nehezen, ugyanakkor példaértékű nyugodtsággal vészelték át a tavalyi piaci lefordulást a vagyonosabb magyarok, idén pedig a kötvénypiacok adják az egyik legizgalmasabb befektetési lehetőséget. Az interjúból kiderül az is, miben hibáztak nagyot a hazai bankok.
Szintet ugrott tavaly a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon azzal, hogy meghaladta a 8000 milliárd forintot. Mindezt annak ellenére sikerült elérni, hogy továbbra is borúlátóak a privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók. A Portfolio friss Privátbanki Felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a vállalatok és lakosság jövedelmi helyzete miatt is aggódnak. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, de az MKB és a Budapest Bank összeolvadása változott hozott a legnagyobbak sorrendjében.
Átalakítja privátbanki kiszolgálási struktúráját az OTP Private Banking, januártól a kiemelt privátbanki szegmens belépési limitje 100 millió forintról 300 millióra nő, miközben jelentősen bővül a leggazdagabb ügyfeleknek és azok családja számára elérhető szolgáltatások köre – az újdonságokról Bánfi Attila, az OTP Global Markets ügyvezető igazgatója mesélt a Portfolio-nak adott interjúban. Elmondása szerint a mostani kiszámíthatatlan gazdasági és piaci környezetben a vagyonmegtartás a vagyonosabb magyarok fő célja, de keresik az ígéretes befektetési lehetőségeket is. Az állampapírok, a Diszkont Kincstárjegyek és a pénzpiaci alapok is népszerűek, emellett sok privátbanki ügyfél épít jelentősebb dolláros és eurós befektetési portfóliót is.
Ma már 30 millió forintos vagyontól privátbanki ügyféllé lehet válni Magyarországon, a privátbanki szolgáltatók köre igen széles, hát még az általuk kínált szolgáltatások sora. A Portfolio Privátbanki Felmérése szerint a hazai szolgáltatók több mint 56 ezer ügyfélszámlát és mintegy 8000 milliárd forintnyi vagyont kezelnek, de sokan nem tudják, pontosan milyen plusz szolgáltatás jár azzal, ha valaki ebbe az elit klubba tartozik. Mostani cikkünkben összegyűjtöttük, hogy mit kínálnak a privátbanki szolgáltatók a vagyonos magyaroknak.
Borúlátó várakozásokkal teli válaszok jöttek a Portfolio friss privátbanki felméréséhez. A szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a forint árfolyama miatt is aggódnak, nem csoda, hogy a vagyonnövekedési várakozásaikat is visszavették. Mindettől függetlenül az elmúlt fél évben szerényen, de nőni tudott a privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon és az ügyfélszámlák is bővültek. A legnagyobb vagyont az OTP Private Banking kezeli, de nagyot ment idén alacsonyabb bázisról az Equilor is.
Több mint 610 ezer ember nettó vagyona haladta meg a 30 millió dollárt tavaly a Knight Frank friss elemzése szerint. Különösen Észak-Amerikában ugrott meg a gazdagok száma, Európában országok szintjén az Egyesült Királyság és Franciaország emelkedik ki. A tanulmányból kiderül azonban az is, hogy Magyarországon közel 31 ezer embernek volt tavaly legalább egymillió dollárja.
Több mint 7800 milliárd forintra bővült a magyar privátbanki szolgáltatók által kezelt vagyon tavaly, ebben nagyrészt a K&H privátbankjának tavalyi limitmódosítása játszik szerepet, de a friss pénzek, a jól teljesítő tőkepiacok és még a forint gyengülése is segítette a gazdagabb magyarok vagyongyarapítását. A legnagyobb privátbanki szolgáltató továbbra is az OTP Private Banking, de a K&H ment tavaly a legnagyobbat a szolgáltatók között és ezzel felkerült az öt legnagyobb hazai privátbank közé.
A neheze még csak most jöhet.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
António Costa szerint meghatározó pillanatot élünk.
A Vatikán szerint a szentatya még mindig kritikus állapotban van.
Erre lehet számítani.
Itt van az ukrán vezető álláspontja.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.