Három, korábban a Biscayne Capitalnél dolgozó menedzsert tartóztattak le, a vád szerint egy piramisjátékot működtetve több mint 155 millió dolláros veszteséget okoztak ügyfeleiknek – számol be a hírről a Bloomberg. Az ügybe a Deutsche Bank is belekeveredett.
1 milliárd dolláros büntetést szabott ki egy amerikai szövetségi bíró egy luxusingatlan-fejlesztőre, amiért egy főleg időseket célzó piramisjátékot üzemeltetett - számol be a CNN.
Nemrég bejelentette a piramisjátékos OneCoin, hogy egy legitim kriptodevizát dobnak a piacra, aztán rövidesen kiderült, hogy egy tőzsde sem hajlandó velük szóba állni. Ha valami csoda folytán mégis sikerrel jár a bevezetés, azok, akik eddig pénzt tettek a OneCoin rendszerébe, valószínűleg továbbra sem férhetnek hozzá befektetéseikhez, hiszen egy teljesen új, állítólagos kriptopénzről van szó.
Az elmúlt években úgy tűnt, a piramisjátékozás új reneszánszát éli Magyarországon, egy tucat gyanús befektetésről írtunk, melyek ezreket, ha nem tízezreket vonzhattak be hazánkban. Kétség kívül a kriptopénzek térnyerése is jót tett az ilyen sémáknak, sok közülük a virtuális devizákkal kapcsolatos joghézagokra épített. Szerencsére mára rengeteg olyan piramisjáték eltűnt, ami tavaly még erős volt, a rossz hír viszont az, hogy többnyire azért történt ez, mert nem tudták kifizetni befektetőiket és bedőltek, dollár milliárdokkal megrövidítve közben őket. Sok esetben a hatósági fellépés hiányában a sémákat üzemeltető bűnözők még mindig szabadlábon vannak, sőt, bizonyos esetekben már újabb piramisjátékokat terítenek. Megnéztük, hogy áll 9+1 olyan hangzatosnak tűnő befektetés, melyről megírtuk, hogy piramisjáték lehet.
Az Alpha Prime Fund bermudai székhelyű, de Ausztriában kezelt fedezeti alap 76,5 millió dollárt fizet Bernie Madoff áldozatainak azért, mert anno az alap is segített pénzt gyűjteni a történelem legnagyobb összegű csalásának bizonyuló Ponzi-sémához - írja a Bloomberg.
Jim Yong Kim, a Világbank első számú vezetője a Ponzi-sémákhoz (piramisjátékokhoz) hasonlította a bitcoint és társait - írja a Bloomberg.
Feladta magát a rendőrségen Zsang Hsziaolei, egy szinte szektaként működő kínai befektetési cég, a Qbao.com vezetője. A hatóságok azzal vádolják, hogy a mintegy 200 millió befektetőt számláló online platform piramisjátékozott és Zsang mintegy 70 milliárd jüannyi (kb. 2760 milliárd forint) ügyfélpénzt nyúlt le. Ha bizonyítást találnak a vádak, ezzel Kína történelmének legnagyobb piramisjátéka bukott be - írja a Caixin Global.
Beismerő vallomást tett egy massechusettsi hedge fund menedzser, aki több millió dollárnyi ügyfélpénzt vert el sportkocsikra, miközben Ponzi-rendszert üzemeltetett.
Az egyik legnagyobb ázsiai bank szerint a bitcoin egy pénzügyi csalás: Ponzi-szerű elemekkel és rejtett költségekkel van tele, árfolyama pedig hamarosan össze fog omlani.
A 4,05 milliárd dolláros alapból 772,5 millió dollárt kezdenek el szétosztani a történelem legnagyobb pénzügyi csalójának számító Bernie Madoff áldozatai számára - számol be a hírről a Reuters.
Bűnösnek vallotta magát egy connecticuti férfi, akiről kiderült, hogy egy befektetési alapnak álcázott Ponzi-sémát működtetett egy munkatársával, akit már korábban elítéltek jegyrendszerrel való csalás miatt.
Négy dél-koreai bank beperelte a Newegget és az ASI Corporationt, két népszerű számítógép-alkatrészboltot, azzal vádolják őket, hogy egy alkatrészgyártóval, a Moneualallal szövetkezve több százmillió dollárt csaltak el egy "klasszikus Ponzi-séma" működtetésével.
Még idén elkezdhetik Bernie Madoff, a történelem legnagyobb pénzügyi csalója áldozatainak kártalanítását az erre a célra felállított alapból. A rendelkezésre álló összeg 4 milliárd dollár, ami jóval elmarad attól, amennyit az éppen 150 éves börtönbüntetését töltő Madoff piramisjátékával kicsalt az ügyfeleitől - számol be a hírről a Reuters.
Az amerikai törvényhozók sürgetik az egyik felügyeleti szervezetet, hogy számoljon el azokkal a bankokkal, amelyek az Egyesült Államok történelmének második legnagyobb piramisjátékában segédkeznek, mivel szerintük nem tettek eleget az áldozatok kárainak megtérítéséért.
Indiában vádat emeltek Ruja Ignatova, a sokak szerint piramisjátékként működő OneCoin "feltalálója" és az értékesítésért felelős cég vezetője ellen, miután a bolgár üzletasszony 23 ügynökét őrizetbe vették. Közben a cég Vietnamban hamisított felügyeleti engedéllyel próbál ügyfeleket toborozni, Európában pedig egyre több felügyeleti szervezet figyelmezteti a befektetőket a gyanús társaság tevékenységét illetően.
Kudarcba fulladtak a tárgyalások.
Itt az új igazságügyi miniszterjelölt.
Izgalmakban most sincs hiány.
A szankciók és a kereskedelmi megállapodások kapcsán támadt Dombrovskis a külügyminiszterre.
Nem tetszik neki, ami a gazdaságban folyik.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?