A Microsoft saját fejlesztésű mesterséges intelligencia modelleken dolgozik, versenyt generálva az OpenAI-jal szemben, csökkentve egyúttal függőségét a cégtől. A vállalat tervei szerint a fejlesztőknek is elérhetővé teheti majd az új technológiát - írja a Reuters.
2022. november 30-dika óta új időszámítás kezdődött el, ekkor tudatosult mindenkiben, hogy a generatív AI mire képes – hangzott el a Portfolio AI in Business 2025 mai rendezvényén. Jakab Roland, az MI Koalíció/HUN-REN elnök/vezérigazgatója előadásában kiemelte, hogy a mesterséges intelligencia kapcsán az elsődleges megatrend szerint a fejlődés sebessége és üteme, amit mindenki alábecsült. Szerinte nagyon közel vagyunk ahhoz, amikor jönnek az egy emberes, egymilliárd dolláros árbevételű cégek.
Az OpenAI ma bejelentette legújabb modelljét, a GPT-4.5-öt. Bár a vállalat eddigi legnagyobb és legtudásosabb modelljeként hivatkozik rá, figyelmeztet, hogy teljesítménye elmaradhat az o1 vagy o3-mini modellekétől - számolt be a The Verge.
Egy új kutatás szerint egyes mesterségesintelligencia-modellek akár csaláshoz is folyamodhatnak, ha úgy érzékelik, vesztésre állnak különböző játékokban, például sakkban. A Palisade Research által készített, Time magazin birtokába került kutatás eredményei szerint az OpenAI o1-preview modellje és a kínai DeepSeek R1 modell is a velük szembeállított, kifejezetten sakkjátékra kiképzett sakkmotor meghekkelésével próbáltak győzni a játszmákban, anélkül, hogy arra bármiféle emberi utasítás kaptak volna. A felfedezés komoly etikai kérdéseket vet fel a MI-rendszerek jövőbeli alkalmazásával kapcsolatban - írta meg a Techspot.
Az OpenAI új, Operator nevű AI asszisztense megérkezett az Egyesült Királyságba, amely forradalmasíthatja az online vásárlás folyamatát. A ChatGPT Pro előfizetők számára elérhető eszköz képes önállóan végrehajtani a teljes vásárlási folyamatot a felhasználó kérése alapján - írta a Retail Gazette.
Elon Musk bejelentette, mikor jön a ChatGPT kihívójaként várt Grok 3 mesterségesintelligencia-modell bemutatója.
Az OpenAI mesterséges intelligencia fejlesztője hivatalosan is visszautasította az Elon Musk vezette vállalatcsoport 97,4 milliárd dolláros (mintegy 37,4 ezermilliárd forint) vételi ajánlatát.
Az Európai Unió csökkenti a technológiai szabályozást, hogy ösztönözze a mesterséges intelligencia terén történő befektetéseket.
Donald Trump amerikai elnök kormányzati reformtörekvései teljes ügynökségek megszüntetését is magában foglalhatják Elon Musk szerint. A világ leggazdagabb embere, aki nemrég állt a kormányzati hatékonysági hivatal élére (DOGE), a Világkormányzati Csúcstalálkozón beszélt a terveiről és más aktuális kérdésekről - írta meg az AP News.
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman X-bejegyzésben osztotta meg a vállalat fejlesztési stratégiáját a közeljövőben érkező új mesterséges intelligencia-modelljeivel kapcsolatban. Altman elmondta, hogy a jövőben szeretnék egyszerűsíteni a túl összetetté vált termékpalettájukat és arról is beszámolt, mikorra várhatóak az új GPT-4.5 és GPT-5 modelljeik - írta a The Verge.
Az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman határozottan elutasította Elon Musk felvásárlási ajánlatát. A párizsi mesterséges intelligencia csúcstalálkozón Altman kijelentette, hogy a vállalat és küldetése nem eladó, miközben hangsúlyozta az OpenAI elkötelezettségét a biztonság és az innováció iránt - számolt be a Sky News.
Az OpenAI nonprofit szervezet megvásárlására tett ajánlatot egy Elon Musk által vezetett konzorcium. A Wall Street Journal hétfői beszámolója szerint 97,4 milliárd dolláros ajánlatot nyújtottak be, ami újabb fordulatot jelenthet a mesterséges intelligencia startup körüli vitákban. Az ajánlat különösen érdekes annak fényében, hogy Musk korábban beperelte az OpenAI-t, hogy megakadályozza annak profitorientált céggé válását. Sam Altman, az OpenAI vezére máris reagált a kiszivárgott hírekre.
Az OpenAI új, kutatáshoz és elemzésekhez használható mesterséges intelligencia eszközt mutatott be a hétvégén. A "deep researchnek" nevezett funkció a vállalat közlése szerint képes önállóan, többlépcsős kutatásokat végrehajtani, amelyek során a véglegesen generált szöveg mellett egy linkekkel ellátott forrásjegyzéket és az eredményhez vezető folyamatokat is megmutatja a felhasználóknak - írta meg a közleménye alapján a The Verge.
A Microsoft és az OpenAI vizsgálatot indított a DeepSeek nevű kínai mesterséges intelligencia startup miatt, miután felmerült a gyanú, hogy egy, a céghez kapcsolódó csoport jogosulatlanul szerzett meg adatokat az OpenAI technológiájáról. A Bloomberg jelentése szerint a Microsoft biztonsági szakemberei észlelték a gyanús tevékenységet, amely során nagy mennyiségű adat szivárgott ki az OpenAI alkalmazásprogramozási interfészén (API) keresztül.
Az elmúlt napok legforróbb témája egy új kínai mesterséges intelligencia modell, ami állítólag egyszerű és régebbi hardvereken fut, fejlesztési költsége töredéke a vezető AI-okénak, és úgy nyújt hasonló, vagy jobb teljesítményt a versenytársakhoz képest, hogy jóval olcsóbb. De mi olyan meglepő a DeepSeek R1-ben? Elhihetjük azt, amit a kínaiak erről a szuper AI-ról állítanak? Komolyan kell egyáltalán venni? És miért pont az Nvidia esett nagyot a kínai AI megjelenése után? Tíz kérdés, tíz válasz a DeepSeekről.
A kínai DeepSeek startup a múlt héten kiadott AI-modelljével alaposan megbolygatta az eddig alapvetően amerikai fókuszú mesterségesintelligencia-iparágat. Azt már az elmúlt években megszokhattuk, hogy a nagyobb technológiai vállalatok, mint például a Google, a Microsoft, vagy az OpenAI sorra dobják ki az új, ígéreteik szerint egyre erősebb modelljeiket, azonban eddig ezekkel kínai vetélytárs nem tudta igazán felvenni a versenyt. A helyzetet különösen érdekessé teszi, hogy a DeepSeek R1 jóval költséghatékonyabb, és kevésbé hardverigényes, mint a nyugati versenytársak hasonló teljesítményű modelljei. De vajon mennyire ugrott meg az érdeklődés az új chatbottal kapcsolatban az interneten? A Google Trends adatai alapján megvizsgáltuk, más AI-modellekhez képest hogy változott a keresési volumen a DeepSeek megoldására.
2025. május 6-án újra körüljárjuk, hogyan hat a LegalTech és a DigitalCompliance a versenyképességre.
JAECOO 7 PHEV és JAECOO 7 4x4: marsbéli tájakon teszteltünk.
Brüsszel egy több mint 10 éves tervezet alapján lazíthat a légitársaságok kompenzációs kötelezettségein.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?
Nagy baj lehet, ha nem sikerül lokalizálni a száj- és körömfájás betegséget.
Sok ínyenc a bárány fejét akarja, sőt igazi különlegességnek számít az állat szeme is.