Az OpenAI mesterséges intelligencia fejlesztője hivatalosan is visszautasította az Elon Musk vezette vállalatcsoport 97,4 milliárd dolláros (mintegy 37,4 ezermilliárd forint) vételi ajánlatát.
Az Európai Unió csökkenti a technológiai szabályozást, hogy ösztönözze a mesterséges intelligencia terén történő befektetéseket.
Donald Trump amerikai elnök kormányzati reformtörekvései teljes ügynökségek megszüntetését is magában foglalhatják Elon Musk szerint. A világ leggazdagabb embere, aki nemrég állt a kormányzati hatékonysági hivatal élére (DOGE), a Világkormányzati Csúcstalálkozón beszélt a terveiről és más aktuális kérdésekről - írta meg az AP News.
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman X-bejegyzésben osztotta meg a vállalat fejlesztési stratégiáját a közeljövőben érkező új mesterséges intelligencia-modelljeivel kapcsolatban. Altman elmondta, hogy a jövőben szeretnék egyszerűsíteni a túl összetetté vált termékpalettájukat és arról is beszámolt, mikorra várhatóak az új GPT-4.5 és GPT-5 modelljeik - írta a The Verge.
Az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman határozottan elutasította Elon Musk felvásárlási ajánlatát. A párizsi mesterséges intelligencia csúcstalálkozón Altman kijelentette, hogy a vállalat és küldetése nem eladó, miközben hangsúlyozta az OpenAI elkötelezettségét a biztonság és az innováció iránt - számolt be a Sky News.
Az OpenAI nonprofit szervezet megvásárlására tett ajánlatot egy Elon Musk által vezetett konzorcium. A Wall Street Journal hétfői beszámolója szerint 97,4 milliárd dolláros ajánlatot nyújtottak be, ami újabb fordulatot jelenthet a mesterséges intelligencia startup körüli vitákban. Az ajánlat különösen érdekes annak fényében, hogy Musk korábban beperelte az OpenAI-t, hogy megakadályozza annak profitorientált céggé válását. Sam Altman, az OpenAI vezére máris reagált a kiszivárgott hírekre.
Az OpenAI új, kutatáshoz és elemzésekhez használható mesterséges intelligencia eszközt mutatott be a hétvégén. A "deep researchnek" nevezett funkció a vállalat közlése szerint képes önállóan, többlépcsős kutatásokat végrehajtani, amelyek során a véglegesen generált szöveg mellett egy linkekkel ellátott forrásjegyzéket és az eredményhez vezető folyamatokat is megmutatja a felhasználóknak - írta meg a közleménye alapján a The Verge.
A Microsoft és az OpenAI vizsgálatot indított a DeepSeek nevű kínai mesterséges intelligencia startup miatt, miután felmerült a gyanú, hogy egy, a céghez kapcsolódó csoport jogosulatlanul szerzett meg adatokat az OpenAI technológiájáról. A Bloomberg jelentése szerint a Microsoft biztonsági szakemberei észlelték a gyanús tevékenységet, amely során nagy mennyiségű adat szivárgott ki az OpenAI alkalmazásprogramozási interfészén (API) keresztül.
Az elmúlt napok legforróbb témája egy új kínai mesterséges intelligencia modell, ami állítólag egyszerű és régebbi hardvereken fut, fejlesztési költsége töredéke a vezető AI-okénak, és úgy nyújt hasonló, vagy jobb teljesítményt a versenytársakhoz képest, hogy jóval olcsóbb. De mi olyan meglepő a DeepSeek R1-ben? Elhihetjük azt, amit a kínaiak erről a szuper AI-ról állítanak? Komolyan kell egyáltalán venni? És miért pont az Nvidia esett nagyot a kínai AI megjelenése után? Tíz kérdés, tíz válasz a DeepSeekről.
A kínai DeepSeek startup a múlt héten kiadott AI-modelljével alaposan megbolygatta az eddig alapvetően amerikai fókuszú mesterségesintelligencia-iparágat. Azt már az elmúlt években megszokhattuk, hogy a nagyobb technológiai vállalatok, mint például a Google, a Microsoft, vagy az OpenAI sorra dobják ki az új, ígéreteik szerint egyre erősebb modelljeiket, azonban eddig ezekkel kínai vetélytárs nem tudta igazán felvenni a versenyt. A helyzetet különösen érdekessé teszi, hogy a DeepSeek R1 jóval költséghatékonyabb, és kevésbé hardverigényes, mint a nyugati versenytársak hasonló teljesítményű modelljei. De vajon mennyire ugrott meg az érdeklődés az új chatbottal kapcsolatban az interneten? A Google Trends adatai alapján megvizsgáltuk, más AI-modellekhez képest hogy változott a keresési volumen a DeepSeek megoldására.
A kínai DeepSeek mesterséges intelligencia startup bejelentése megrázta a technológiai piacot. Új nyelvi modelljük teljesítménye összemérhető az amerikai tech óriások termékeivel, miközben a fejlesztési és üzemeltetési költségei csak töredékét teszik ki azokénak. Sebők Miklós, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont poltextLAB AI laborjának vezetője a Portfolio Checklist keddi műsorában elmondta, hogy azok, akik már a kínai szoftver korábbi verzióival is találkoztak, egyáltalán nem lepődtek meg azon, hogy milyen eredményre képes.
Az Alibaba új mesterséges intelligencia modellje állítólag felülmúlja a versenytársakat - írta meg a Reuters.
A DeepSeek mesterséges intelligencia modelljének megjelenése komoly hullámokat kavart a tőkepiacokon, különösen az Nvidia részvényeinek árfolyamában, amely drámai esést szenvedett el. A kínai startup által kifejlesztett AI modell sokkal hatékonyabb, mint a nyugati versenytársak, és komoly kérdéseket vetett fel a mesterséges intelligencia-fejlesztések költségeiről. Egyes elemzők azonban túlzott pánikot látnak a DeepSeek modelljei körüli felhajtásban. A Bernstein elemzője, Stacy Rasgon, alátámasztja, hogy bár a DeepSeek modelljei figyelemre méltóak, nem forradalmiak, és a 5 millió dolláros költség nem tükrözi a teljes fejlesztési kiadásokat. A DeepSeek modellek költséghatékonysága és az alacsony árazásuk jelentős változásokat hozhat a mesterséges intelligencia piacán, de a Bernstein szerint a beruházások és a fejlesztések továbbra is folytatódnak.
Donald Trump szerint az elmúlt napokban jelentős visszhangot kapott, kínai fejlesztésű DeepSeek R1 AI-modellnek "ébresztőt" jelent az amerikai technológiai vállalatok számára. Az amerikai elnök kiemelte, hogy az Egyesült Államoknak meg kell őriznie a dominanciáját a mesterséges intelligencia globális piacán - írta meg a The Guardian.
Sam Altman, a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI vezérizgazgatója is megszólalt az elmúlt napokban nagy figyelmet kapó kínai AI-modell, a DeepSeek R1 kapcsán. Altman "lenyűgözőnek" nevezte a R1-et, majd hozzátette, hogy a jövőben az OpenAI képes lesz sokkal erősebb modelleket is létrehozni, a fejlesztéseikre pedig élénkítően hathat az új versenytárs megjelenése.
Donald Trump minden idők messze legnagyobb AI-projektjét jelentette be, aminek a megvalósításával, és főként a beruházás nagyságrendjével kapcsolatban sokan szkeptikusak, az viszont látszik, hogy az amerikai elnök eltökélt abban, hogy az Egyesült Államok megőrizze előnyét Kínával szemben a mesterséges intelligencia fejlesztésében, az AI-projekteket országonként futtató Európa pedig csak irigykedhet az amerikai példára. Mutatjuk, hogy mit tudunk eddig a Stargate Projectről.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Egyre keményebb helyzetben az Európai Unió.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.
Nem kellően hatékony az üzemanyag-ellátás
Egyelőre több problémás pontot is tartalmaz a tervezet.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.