Döntöttek az olajhatalmak

Döntöttek az olajhatalmak

Az OPEC+ szövetség az elemzői előrejelzésekkel összhangban meghosszabbította a nyersolajtermelésre vonatkozó csökkentését 2025-re, az új kitermelési célszámban benne van az Egyesült Arab Emírségek termelésnövelése és további önkéntes csökkentések is. A döntés a kartell indoklása szerint a kereslet-kínálat egyensúlyának fenntartására irányul a változó globális gazdasági környezetben - tudósított a Cnbc.

Gigantikus olajüzletet kötött Oroszország

Gigantikus olajüzletet kötött Oroszország

Az indiai Reliance Industries, a világ legnagyobb finomítókomplexumának üzemeltetője egyéves megállapodást kötött az orosz Rosznyeftel, hogy havonta legalább 3 millió hordó kőolajat vásárol, a vételárat pedig rubelben fizetik meg - közölte négy, az ügyet ismerő forrás az Indian Expresszel. A rubelfizetés felé való elmozdulás fontos lépés azután, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök a nyugati pénzügyi rendszer alternatíváit szorgalmazza a kereskedelem megkönnyítése érdekében, dacolva az amerikai és európai szankciókkal.

Kilőtt az olaj ára

Kilőtt az olaj ára

Emelkedik a kőolaj ára kedden, miután a piaci szereplők arra számítanak, hogy az OPEC+ továbbra is fenntarthatja a termeléscsökkentést, szakemberek szerint pedig a gyenge dollár is segíti a fekete arany emelkedését.

Régóta nem történt ilyen a benzin árával

Régóta nem történt ilyen a benzin árával

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter tegnapi értékelése szerint az üzemanyagkereskedők eleget tettek a kormány kérésének, a hazai piacon forgalmazott benzin- és dízel ára elérte a szomszédos országok áraiból képzett referenciaértéket. Továbbra is közelről figyeli a kormányzat az üzemanyagpiaci folyamatokat, ezért elemzésünkben megnézzük, hogy az Európai Bizottság legfrissebb adatai alapján jelenleg hol helyezkedik el a régiós mezőnyben a magyar benzin és dízel.

Érik a következő nagy pofon az olajpiacokon

Érik a következő nagy pofon az olajpiacokon

Az OPEC+ nem tárgyalt az olajtermelés növeléséről, amint azt a Telegramon közzétett orosz kormányzati nyilatkozatból idézték – közölte Alekszandr Novak, Oroszország miniszterelnök-helyettese kedden.

Olyat tett Oroszország, ami az egész olajkartellt kiboríthatta

Olyat tett Oroszország, ami az egész olajkartellt kiboríthatta

Az iparági forrásokból származó hajókövető adatok szerint Oroszország már a második egymást követő pénzügyi évben is India első számú olajszállítója maradt. Ezzel kiszorította az olajkartellként emlegetett OPEC-országokat a piacról, amelyek nem örülnek ennek a kedvezőtlen fejleménynek.

Jöhet a 100 dolláros olajár?

Jöhet a 100 dolláros olajár?

Elemzők szerint az iráni légitámadás és a fokozódó regionális feszültségek miatt az olajárak akár a hordónkénti 100 dollárt is meghaladhatják, különösen, ha Irán olajtermelését veszélyeztető eszkaláció történik vagy ha a Hormuzi-szoros átjárhatósága lesz érintett - írta a Cnbc.

Mutatjuk a magyar részvényt, amiben most indulhat a rakéta

Mutatjuk a magyar részvényt, amiben most indulhat a rakéta

Pattanásig feszülnek a geopolitikai konfliktusok, az iráni eszkaláció veszélye fenyeget a közel-keleti fronton, az ukrán dróntámadások pedig ellehetetlenítik az orosz energiarendszert. Ebben a bizonytalan környezetben befektetőként is nagyon nehéz eligazodni, van azonban egy szektor, aminek egyértelműen kedvező a fennálló helyzet - ráadásul a hazai befektetők számára is adódik egy izgalmas lehetőség, ezt mutatjuk most meg közelebbről.

Kemény üzenet jött az olajhatalmaktól - Felrobban a benzinár?

Kemény üzenet jött az olajhatalmaktól - Felrobban a benzinár?

Szerdán összeült az OPEC+ miniszteri bizottsága, hogy felülvizsgálják az olajkartell termelésének alakulását - a kibocsátási szinteket nem változtatták meg, de kemény üzenetet küldtek a kvótájuk felett termelő tagországoknak, amire reagálva a hordónkénti 90 dolláros szint fölé ugrott a Brent olaj árfolyama. Ha ez nem lenne elég, a mögöttünk álló hónapokban a fokozódó geopolitikai feszültségeknek köszönhetően is egyre nagyobb a bizonytalanság az olaj piacán - adódik a kérdés, hogy meddig tarthat az áremelkedés, és mit okoz mindez a magyar benzinkutakon?

Kiderült: drágulás jön a kutakon!

Kiderült: drágulás jön a kutakon!

Tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak- írja a holtankoljak. A forint rossz teljesítménye mellett az elmúlt hetekben meredeken emelkedett az olajár a növekvő geopolitikai feszültségek közepette, ennek is köszönhető, hogy egyre magasabb jegyzésekkel találkozhatunk a magyar benzinkutakon.

Öt hónapos csúcsra ugrott az olajár

Öt hónapos csúcsra ugrott az olajár

A Brent olajfajta ára kedden október óta először emelkedett 89 dollár fölé hordónként, miután az olajellátást újabb tényezők fenyegetik az orosz energetikai létesítmények elleni ukrán támadások és a közel-keleti konfliktus eszkalálódása miatt.

Példátlan helyzet állt elő a globális olajpiacon, és ez még nagy bajokhoz vezethet

Példátlan helyzet állt elő a globális olajpiacon, és ez még nagy bajokhoz vezethet

Az Egyesült Államok Szenátusának Energiaügyi és Természeti Erőforrás Bizottsága és a Ház Energiaügyi és Kereskedelmi Bizottsága képviselői levelet intéztek a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) ügyvezető igazgatójához, amelyben aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy szerintük az IEA eltért alapvető küldetésétől, az energiabiztonság előmozdításától.

Kilőtt az olaj ára!

Kilőtt az olaj ára!

A Brent nyersolaj határidős jegyzése hordónként 89 dollár fölé emelkedett, ezzel tavaly október vége óta nem látott szintre került a jegyzés a növekvő geopolitikai aggodalmak és a korábban vártnál nagyobb kereslettel kapcsolatos várakozások közepette.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.