Vlagyimir Putyin nukleáris konfliktusról és

Vlagyimir Putyin nukleáris konfliktusról és "kölcsönös elpusztításról" beszélt

A Nyugat arra vonatkozó felhívásai, hogy az atomhatalom Oroszországot stratégiailag le kell győzni, határtalan kalandorságról tanúskodnak, és senki sem garantálja, hogy a kockázat növekedése esetén a Nyugat nem fog atomfegyvereket bevetni - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Valdaj nemzetközi vitaklub ülésén.

Tízezrek tüntettek Grúziában

Tízezrek tüntettek vasárnap Georgia fővárosában, Tbilisziben az ország európai uniós integrációjáért alig egy héttel az október 26-ra kitűzött parlamenti választás előtt.

Economist: Ukrajna el fogja veszíteni a háborút, és a Nyugattal is szembefordulhat, ha így mennek tovább a dolgok

Economist: Ukrajna el fogja veszíteni a háborút, és a Nyugattal is szembefordulhat, ha így mennek tovább a dolgok

Ukrajna vesztésre áll az Oroszországgal vívott, fenntarthatatlan anyagháborúban, Kijevnek és szövetségeseinek azonnali szemléletváltásra van szüksége, ha azt akarják, hogy Moszkva ne győzzön – írja az Economist. Arra is kitérnek, hogy Ukrajna akár szembe is fordulhat a Nyugattal, ha úgy érzi az ország lakossága, hogy elárulták őket.

Magyarország helye a világrendben

Magyarország helye a világrendben

Orbán Viktor szeptember 25-én bemutatta tervét, amelyben a korábban már ismertetett világrendszerváltásról beszélt, és Magyarország gazdasági semlegességét hirdette meg. A miniszterelnök szerint a jelenlegi nemzetközi rend összeomlóban van, és egy többpólusú világ felé haladunk, ahol a globális Dél és Kelet felemelkedik. Azonban az adatok azt mutatják, hogy a nyugati hatalmak hegemóniáját kevés veszély fenyegeti a következő időszakban. Az Egyesült Államok gazdasági és katonai fölénye továbbra is jelentős, miközben egyetlen kihívója, Kína nem tudja fenntartani korábbi lendületét.

Oroszország ott tart, hogy nyugati túszokat ejt

Oroszország ott tart, hogy nyugati túszokat ejt

Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsorban a múlt heti, Oroszország és a Nyugat közötti fogolycsere hátteréről beszélgettünk Takácsy Dorka Oroszország-szakértővel, a Centre for Euro-Atlantic Integration and Democracy kutatójával. Takácsy rámutatott, hogy nem egy klasszikus, a hidegháborúból ismert kémcseréről van szó: orosz részről inkább kirakatperekben elítélt foglyokat engedtek szabadon, míg hírszerzők csak nyugati börtönökből szabadultak. A politikai logika szerint, mivel ez a stratégia bevált, Oroszország a jövőben is ejthet civil túszokat, hogy kiszabadítsa nyugati börtönökben raboskodó kémeit. Takácsy emiatt óvatosságra int az oroszországi utazásokkal kapcsolatban.

Ukrajnában egyre többen ülnének tárgyalóasztalhoz Putyinékkal, de ennek kemény feltételeket szabnának

Ukrajnában egyre többen ülnének tárgyalóasztalhoz Putyinékkal, de ennek kemény feltételeket szabnának

Az ukrán lakosság jelentős része, csaknem 44 százaléka úgy véli, hogy itt az ideje a hivatalos béketárgyalások megkezdésének Oroszországgal – derül ki a ZN.ua média július 15-én közzétett felméréséből. Az eredmények azt mutatják, hogy egyre többen támogatják a diplomáciai megoldást, bár a feltételek körüli viták továbbra is élesek – tudósított a Kyiv Independent.

Kiszivárgott a svájci békekonferencia nyilatkozattervezete

Kiszivárgott a svájci békekonferencia nyilatkozattervezete

A világ vezetői vasárnap egy nagyszabású svájci csúcstalálkozó második napján gyűltek össze, hogy közös álláspontot alakítsanak ki Oroszország ukrajnai inváziójának elítélésében és a háború emberi áldozatai miatti aggodalmak hangsúlyozásában.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Csatába indult az elit Viharhadtest – Most aztán komoly ellenfélre talált Ukrajna?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.