Az Európai Unió polgárai kártérítést követelhetnek a kormányoktól, ha egészségükre káros hatással volt a túlzott légszennyezés - ismertette álláspontját az Európai Unió luxemburgi székhelyű Bíróságának főtanácsnoka csütörtökön.
Új tanulmányok szerint a jogalkotók nem szentelnek kellő figyelmet a légszennyezés legapróbb összetevőire, pedig emiatt nemcsak megnő az asztmás gyermekek száma, hanem emberek milliói halnak meg világszerte – számol be a hírről a MarketWatch.
Az Európai Űrügynökség közlése szerint egyes országokban visszaugrott a légszennyezés a koronavírus-járvány előtti szintre a járványügyi korlátozások enyhítése nyomán, a mindennapos tevékenységek visszatérésének köszönhetően.
Ahogy fokozatosan nyitnak az európai országok, úgy tér vissza a légszennyezés is a nagyobb városokba, Párizsban, Brüsszelben és Milánóban jelentősen megugrott a nitrogén-dioxid mértéke a levegőben, mindemellett Németországba, Franciaországba és Olaszországba ismét visszatértek a forgalmi dugók – írja a Financial Times az Európai Környezetvédelmi Ügynökség adataira hivatkozva. A magyaroknak sincs okuk az ünneplésre, az adatok szerint Budapest az egyetlen nagyváros, ahol a légszennyezés már meg is haladta a lezárások előtti szintet.
Online rendszert indít el Kína az új koronavírus globális terjedésének előrejelzésére - adta hírül a Hszinhua kínai állami hírügynökség a projektet vezető kutatók közlésére hivatkozva.
A koronavírus-járvány feltartóztatására Kínában elrendelt karantén nem csupán a betegség terjedését gátolta meg, hanem jelentősen javította a levegő minőségét, elejét véve ezáltal több ezer elhalálozásnak a világ egyik leginkább légszennyezett országában - mutatták ki az amerikai Yale Egyetem kutatói.
„Drámai javulást” hozott London levegőminőségében a koronavírus miatti leállás – derül ki a város polgármesteri hivatala által közölt adatokból, melyeket a CNBC szemlézett.
Több légszennyező anyag koncentrációja az egészségügyi határérték felett alakul Budapesten, az ország számos más településén is kifogásolt a levegőminőség.
Ahogyan a tél megérkezik február végén Magyarországon, úgy futnak fel a fűtési igények is. Ez egyben azt is jelenti, hogy várhatóan érdemben romlik majd a levegő minősége azokon a területeken, ahol a lakosság leginkább szilárd tüzelőanyagokkal fűt. Az Európai Környezetvédelmi Iroda szerint az EU-országok egy csoportja mérgező, toxikus blokkot alkot, és ebbe Magyarország is beletartozik. Az Európai Bíróság a héten Lengyelországot már elmarasztalta hasonló ügyben, és nem lenne meglepő, ha hamarosan más kormányokat is bíróság elé idéznének.
Este összeülnek a Fed döntéshozói.
Interjú Jan Mischkével, a McKinsey Global Institute partnerével.
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?
Az IO Partners szakértőivel beszélgettünk.