Ahogy korábban már írtunk róla, Szaúd-Arábiában épülhet fel a világ egyik legmonumentálisabb építménye, a "The Mirror Line", mely a jelenlegi tervek szerint két egymással párhuzamos, 487 méter magas épület lenne köztük egy viszonylag szűk térrel. A 170 kilométer hosszú épület ötletét sokan kétkedve fogadták és fogadják a mai napig, most viszont hivatalosan is elindult az építkezés, amit egy videón is bemutatunk.
Neom néven futurisztikus megaprojekt épül Szaúd-Arábiában, a Vörös-tenger északi partján. A 2017-ben bejelentett projekt részeként felépülne többek között egy félig vízen úszó kikötőváros, az Arab-félsziget első kültéri síkomplexuma, valamint a The Line néven elhíresült 170 kilométer hosszúra, és 200 méter szélesre tervezett okosváros is. A projekt kapcsán a modern városok létrejöttéről, tervezettségéről, valamint a bennük élő emberekre gyakorolt különböző hatásokról kérdeztük Balázs Bálint építészt, a Kortárs Építészeti Központ és a BME UFLab munkatársát. Az adásban az is szóba került, hogy egyáltalán miért akar valaki a sivatag közepén egy ilyen adottságokkal rendelkező várost felépíteni.
Dubaj saját szigetet alkotott, Szaúd-Arábia pedig egy megavárost építene fel, készülve arra az időszakra, amikor az olajkitermelés már nem lesz olyan kifizetődő. A tartósan alacsony olajár közepette érthető, hogy az olajnagyhatalmak szeretnék diverzifikálni a gazdaságukat, hogy kevésbé függjenek az olajtól és ehhez leginkább a turizmusban vagy a technológiában látják a lehetőségeket.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az amerikai inflációs adatok után nagyot fordult az árfolyam.
Vannak mozgások a részvénypiacokon.
Gyakorlati, hasznos, érthető
Ha bejön, nagyot fog durranni.
Nem érdemes hosszútávú következtetéseket levonni a friss lakásár-emelkedésből.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.