Távozik 14 év után a MetLife Biztosítótól Zolnay Judit, aki 2015 óta vezérigazgatóként felelt a magyar, majd 2018-tól a bolgár üzletágért. A pozícióját a lengyel MetLife vezérigazgatója, Monika Spadło-Kolano tölti majd be - írja a Forbes.
Az amerikai részvénypiac egyik legerősebb területe most a pénzügyi szektor, amely a koronavírus miatti lezárások során a korábban vártnál jóval kisebb vesztségeket volt kénytelen elszenvedni, miközben a kilábalás során a gazdaságba öntött pénzek hatása igencsak pozitív volt az ide tartozó vállalatokra. A rotáció beindultával ezért a korábban alulteljesítő ágazatokra is megnőtt a kereslet az intézményi befektetők részéről. Ide tartoznak a biztosítók is, amelyek stabil és növekvő díjbevételeik révén viszonylag alacsony kockázatú pozíciónak számítottak a részvénypiaci szereplők számára, miközben egy erős trend is kialakult az árfolyamukban. A technikai elemzés segítségével megnéztük, hogy mennyi az esélye a folytatódásnak.
Bár sokan az életbiztosítási piac visszaesésétől tartottak a koronavírus-krízis miatt, ez úgy tűnik, nemhogy elmaradt, de 2020 második negyedévében rekordmagasra ugrott az életbiztosítások új értékesítése Magyarországon. Az online eladás is felzárkózott az offline mellé, és úgy tudjuk, sok kockázati terméket kereső ügyfelet pedig sikerült átforgatni nagyobb jutalékterhelésű megtakarítási életbiztosításokba. A megugrott értékesítéssel együtt számos érdekes anomália is felütötte a fejét: jelentős összegek vándoroltak például ázsiai részvényalapokba, ami - ahogy az előző válságból is megtanultuk - nem feltétlenül a legprudensebb választás egy lakossági öngondoskodó ügyfél számára.
A legtöbb biztosító koronavírus után is térít a meglévő szerződések esetén. Új életbiztosításnál két helyen tekintenek el a 2-6 hónap várakozási időtől: a CIG Pannónia és a MetLife biztosítóknál a szerződéskötés másnapjától, az első havi díj befizetésétől kezdve él a védelem. A Generali ettől csak orvosi kivizsgálás fejében tekint el. A kórházi napi térítésre minden esetben várni kell - tudta meg a Grantis Hungary Zrt. a nagyobb magyar biztosítókat kikérdezve.
Tárgyal az olasz Generali a Metlife közép-európai eszközeinek megvásárlásáról - állítják a Bloomberg ügyhöz közelálló forrásai.
Idén év elején megszűnt Magyarországon a munkáltató által fizetett egészségbiztosításoknak és más kockázati biztosításoknak a minimálbér 30%-áig járó adókedvezménye. A tavaly megkötött szerződésekre még jár a kedvezmény, és egy pénzügyminisztériumi állásfoglalás tovább mérsékelte a lépés idei következményeit. Ugyanakkor a döntés a magánegészségügy dinamikus bővülése mellett is érezhetően negatívan hathat a magyar biztosítók egészségbiztosítási bevételeire. Megkérdeztük a biztosítókat, mire számítanak a piacon, március 5-ei Biztosítás 2019 konferenciánkon pedig részletesebben is foglalkozunk a témával, érdemes lesz eljönni.
13 500 ügyfél több száz millió dollárnyi nyugdíjcélú járandóságának kifizetését mulasztotta el 25 éven át az USA második legnagyobb biztosítója, a MetLife - ismerte be tegnap maga a biztosító, "nem elégséges adminisztrációs gyakorlatnak" nevezve a hibát.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) etikus életbiztosítási koncepciója, valamint az alacsony hozamkörnyezet hatására a biztosítási piacon az eddig húzóágazatnak számító megtakarítási termékek mellett fokozatos növekedés várható a kockázati termékek értékesítése területén. A piaci szereplőknek tovább kell optimalizálniuk a belső folyamataikat és ezzel összefüggésben csökkenteni a működési költségeiket, a tanácsadóknak pedig még több energiát kell fordítaniuk a képzésekre, a tárgyalásokra való felkészülésre. Zolnay Judittal, a MetLife Magyarországi Fióktelepének vezérigazgatójával beszéltünk.
A tavalyi évben az előző évekhez hasonlóan a nem életbiztosítások díjbevételének növekedése húzta a magyar biztosítási piacot, és 2017-ben is hasonló tendenciára lehet számítani. A hazai lakosság körében egyre inkább felértékelődik az egészség biztonságba helyezése: főleg a tematizált - a kritikus betegségekre, például a daganatokra és a cukorbetegségre szóló - biztosítások iránt növekszik a kereslet. A biztosítók a piaci körülmények (etikus életbiztosítási koncepció bevezetése, alacsony hozamkörnyezet) miatt is igyekeznek a kockázatok lefedésére koncentrálni, de vajon ezek a biztosítások az egészségügyi ellátás hiányosságaira is megoldást jelenthetnek?
A bankok mellett a biztosítók is bíznak abban, hogy Donald Trump lazít a pénzügyi szabályozáson, ennek köszönhetően nagyot emelkedett az elmúlt napokban három nagy amerikai biztosító árfolyama is.
Nagyjából ki is fulladt az amerikai részvénypiacok tegnap megkezdett emelkedése: szerdai záróértékük környékén állapodtak meg a vezető indexek a csütörtöki kereskedésben.
Nemcsak a kisbefektetők kezdik elveszteni hitüket a hedge fundokban, hanem a nagy intézményi befektetők is. A nyugdíjpénzeket kezelő nyugdíjalapok és egyes biztosítók is jelentős veszteségeket szenvedtek a hedge fundok rossz teljesítménye miatt, sokan drasztikus lépésre szánták el magukat - írja a The New York Times.
A világ egyik legnagyobb életbiztosítója, a MetLife keddi bejelentése után felerősödött a találgatás a piacon, vajon mely pénzintézetek darabolhatják még fel magukat annak érdekében, hogy megússzák a rendszer szinten jelentős pénzügyi intézményekre vonatkozó szigorú tőkekövetelményeket.
Amerika legnagyobb életbiztosítója, a Magyarországon is jelenlévő MetLife bejelentette, hogy elkülöníti amerikai életbiztosítási egysége, az USA legnagyobb életbiztosítójának jelentős részét - számolt be a CNBC. A háttérben a biztosítóval szemben megnövekedett tőkekövetelmények állnak.
Zolnay Judit eddigi vezérigazgató-helyettes került Bartók János helyére a MetLife élén.
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a brit választások (nehezen megjósolható) kimenetele miatt aggódnak, de a görög adósságrendezéssel kapcsolatban is sok a bizonytalanság, ráadásul még az amerikai jegybankelnök is a részvénypiacok magas árazottsága miatt aggódik.
Martí Zoltán kérdezte a kormányfőt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?