A Visa ismét elindítja nemzetközi "She's Next" programját Magyarországon. Ennek célja, hogy támogassa a nők által vezetett kis- és középvállalkozások fejlődését. Az előző évben a pályázat sikerrel zárult és most újra 5 női vezető versenyezhet az egyenként 2 millió forintos támogatásért, ráadásul a nyertesek egy éven át vállalkozásfejlesztési mentorálást is kapnak. Erről és a Visa friss, női vállalkozókat vizsgáló kutatásáról beszélgettünk Juhász Katalinnal, a Visa regionális termékfejlesztésért felelős igazgatójával és Németh Nórával, a PregHello alapítójával, vezetőjével, a 2023-as Visa She’s Next program egyik győztesével.
A Visa 2019-ben indította útjára a Visa a She’s Next elnevezésű programját, amelynek célkitűzése a női vállalkozók támogatása, ösztönzése. Magyarországon először tavaly hirdették meg a programot, amely során öt női vállalkozó számára biztosítanak 2 millió forint értékű támogatást és egy éves mentorálást. A szerdai sajtótájékoztatón a tavalyi év eredményeiről és az idei újdonságokról számoltak be.
A nők függetlenség iránti vágya és alkotóereje áll vállalkozásaik alapításának hátterében, a lelkesedésük után azonban gyakran problémákkal találják magukat szembe, ha finanszírozásról van szó, és önbizalmuk is elmarad a férfiakétól – derül ki a Visa több országra kiterjedő felméréséből. A vállalat most Magyarországon is elindította nőknek szóló támogatási és mentorprogramját, amelyre még lehet pályázni.
A korábbinál lényegesen több képzési alkalom, szélesebb kapcsolati háló, ezáltal pedig gyorsabb növekedés várja az innovációs ügynökség programjába jelentkező startupokat. A jelenlegi gazdasági helyzetben még nagyobb szükség van a szakértők útmutatására, a programra minél előbb érdemes jelentkezni.
Négy innovációs ügynökség, a hazai Design Terminal, a német SpinLab - The HHL Accelerator, az észt Tehnopol és a cseh DEX Innovation Centre márciusban közös, összeurópai kezdeményezést indított a női vállalkozók támogatására. A 2025 januárjáig tartó Womenture program két fronton erősítené a női vállalkozói szellemet.
A BÉT hazai középvállatok tőzsdei megjelenését elősegítő programjának, a Mentor Programnak a keretein belül idén 10 vállalat, összesen közel 340 millió forint értékben nyert el támogatást, ezzel jelentős lépést téve a tőzsdei bevezetés felé.
Tavasszal folytatódik a Design Terminal tavaszi Mentorprogramja. A jelentkező vállalkozások többek között termék-, és üzletfejlesztésben, kommunikációban, értékesítésben, pénzügyi tervezésben fejlődhetnek, hazai és nemzetközi mentorok közreműködésével, személyre szabott mentorálás során.
Lezajlott az MVM Edison nevű startup versenyének döntője, amelyen nyolc döntős csapat versenyzett több tízmilliós befektetésért. A versenyre rekord számú, több mint 260 pályamunka érkezett idén. Az „ötlet fázis” kategóriájának győztese egy autózás helyett kerékpározásra ösztönző applikáció, míg az „érettebb fázis” kategóriájának nyertese egy ipari validációs tesztek „Airbnb-jeként” szolgáló platform lett.
Hitelbírálat személyre szabottan, adatvédelmi incidensek egyszerű kezelése, rugalmasabb coworking kultúra: a Design Terminal Mentorprogramjának csapatai most is sokféle problémára keresik a választ.
Idéntől már fél év helyett egy teljes éven át igénybe vehető a Mentor Program, amely a kezdő vállalkozásoknak segít az adózási szabályok megismerésében - közölte az MTI-vel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön.
Kék Bolygó Start-Up Trambulin névvel indított kelet-közép-európai startup akcelerátor és mentorprogramot a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel együttműködve idén októberben. A programhoz kapcsolódóan csütörtökön egy Online Befektetői Napot tartanak - tájékoztatta az alapítványa Portfolio-t.
Alig néhány napja maradt a vállalkozásoknak, hogy jelentkezzenek a Design Terminal Virtuális Mentorprogramjának őszi szemeszterére.
Formabontó Mentorprogram zárásra készül a Design Terminal. Tíz héttel ezelőtt, a karanténidőszak kellős közepén szokatlan, szinte minden eddigi szabályt felülíró koncepcióval indította el zászlóshajó programjának tavaszi szemeszterét az innovációs ügynökség. Teljes egészében online platformokra ültették át az inkubációs programot.
Startup Krízis kérdőívet készített a Design Terminal (DT). Az anonim kérdőívvel azt mérték fel, hogyan, milyen területeken érinti őket a pandémia okozta krízis, milyen támogatásra van szükségük a startupoknak ezekben az időkben. A végső cél, hogy megtudják, mi kerüljön abba a „túlélő csomagba”, amely segítheti a vállalkozásokat a továbbiakban: a kérdőívre 22 országból 240 válasz érkezett.
Lezárult a Design Terminal 2019-es tavaszi mentroprogramja, amelyre 174 startup jelentkezett a világ 30 országából, közülük tíz csapat vehetett részt a mentorprogramban. Augusztus 4-ig várják a leginnovatívabb hazai és nemzetközi startupok jelentkezését a mentorprogram őszi szemeszterére.
Megjelent a beszállítói- és külpiaci mentorok kiválasztására vonatkozó pályázati felhívás az Országos Vállalkozói Mentorprogram keretében - hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és azt is hangsúlyozza, hogy a két pályázatra július 18-ig lehet jelentkezni.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
A Kreml tudott a kísérletekről.
A Fednek biztosan okoz majd nehézségeket.
Túl messzire mentek a radikálisok.
Jöhet a paritás a dollárral szemben.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?