A War Mapper közzétette, hogy Oroszország mekkora területet tudott megszerezni Ukrajnából márciusban.
Szombaton is kiadta szokásos napi jelentését a brit védelmi minisztérium, ezúttal Vlagyimir Putyin oroszosítási kísérletével foglalkoztak.
Vlagyimir Putyin orosz elnök rendeletet írt alá, amely szerint az Oroszországban és a megszállt ukrán területeken élő ukrán állampolgároknak szeptember 10-ig el kell hagyniuk az országot, vagy rendezniük kell jogi státuszukat – írja a The Kyiv Independent.
Oroszország szerint az ukrán alkotmány jelenti a legnagyobb akadályt a béketárgyalások előtt, mivel az nem teszi lehetővé az ország területi változtatásait - jelentette ki Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter március 19-én.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök legfrissebb nyilatkozatában kijelentette, hogy Ukrajna semmilyen békemegállapodás keretében nem fogja elismerni az oroszok által megszállt területeket Oroszország részeként. Az elnök kijelentése növeli annak lehetőségét, hogy Kijevben elfogadták: nem tudják területi veszteségek nélkül lezárni a háborút - közölte a Kyiv Independent.
A brit védelmi minisztérium egy friss hírszerzési jelentésében arról számolt be, hogy 3,5 millió orosz útlevelet állítottak ki ukránok számára a megszállt területeken, így őket a sorozás veszélye fenyegeti – írja a Sky News.
Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) egyik tisztje ellen követtek el merényletet az oroszok által megszállt Mariupolban péntekre virradó éjszaka. A tisztet jelenleg is intenzív osztályon ápolják – írja az Ukrajinszka Pravda.
Oroszország olyan ukrán nagyvárosok átadását követeli, amelyeket jelenleg nem is tart megszállva, és nincs is reális esélye elfoglalásukra. A követelés mintegy egymillió ukrán állampolgár orosz fennhatóság alá helyezését jelentené - közölte az amerikai székhelyű Institute for the Study of War (ISW).
Oroszország határozottan elzárkózik Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azon felvetéséről, hogy megszállt ukrajnai területekre cseréljék el Kurszk megye ukrán kézen lévő településeit – írja az MK.ru.
Ha tárgyalásra kerül sor Oroszország és Ukrajna közt, Volodimir Zelenszkij elnök el akarja cserélni Kurszk megye megszállva tartott részét az oroszok által megszállt ukrajnai területek egy részére – erről egy Guardiannak adott interjúban beszélt az ukrán vezető.
Az orosz megszálló hatóságok továbbra is fontolgatják Harkiv megye Oroszországhoz csatolását, annak ellenére, hogy a 2022 szeptemberi ukrán ellentámadás meghiúsította az eredeti terveiket – írja az Institute for the Study of War (ISW) védelmi elemzőintézet keddi jelentése.
Az ukrajnai háború eseményeit követő DeepState szerint Oroszország áttörést ért el Andrijivka településnél – számolt be az Ukrajinszka Pravda.
Friss térképeket közölt a független War Mapper az ukrajnai háború alakulásáról: jól látszik rajtuk, hogy a frontvonal több szakaszán is szorult helyzetben vannak az ukrán erők.
Elfoglalta az orosz hadsereg Zapadnyét: úgy tűnik, 2022 óta ez az első település, melyet meg tudtak szerezni az Oszkil folyó nyugati partján.
Az orosz védelmi minisztérium ma jelentette be, hogy elfoglalták a luhanszki Novojehorivka falut. Bár a település fekvését tekintve jelentéktelennek számít, megszállása azt jelenti, hogy az ukrán csapatok már csak négy faluban vannak jelen a megyében.
Az orosz fegyveres erőknek már csak öt települést kell „felszabadítaniuk”, hogy teljessé váljon a szakadár Luhanszki Népköztársaság területe – számolt be róla a Ria Novosztyi.
Horvátország után hamarosan a németek is toborozni kezdenek.
Több országgal közösen akarnak egy közös álláspontot kialakítani.
Interaktív, díjmentes online előadás
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.