Az elmúlt hetekben számos vezető luxusipari vállalat publikálta 2024 első félévi eredményeit, melyek vegyes képet mutatnak az ágazat teljesítményéről. Az iparág polarizálódik, egyes szereplők jelentős nyereséget könyvelhettek el, míg mások rosszabb félévet zártak – egyebek mellett erről beszélt a Portfolio Checklist keddi adásában Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezetője.
A Giorgio Armani olasz divatház tavaly sikeresen tartotta szinten működési eredményét, miközben változatlan árfolyamon 6%-kal növelte nettó árbevételét. Ez különösen figyelemre méltó annak fényében, hogy a második félévben "egyszámjegyű" bevételcsökkenés következett be, amely idén folytatódott.
Matthew Miller amerikai külügyi szóvivő viccelődött egyet Kim Dzsongun észak-koreai diktátor új kocsijával - számolt be a The Guardian.
Ahsan Iqbal, Pakisztán tervezési és fejlesztési minisztere az importtermékek csökkentésének kényszere miatt kevesebb tea fogyasztására sürgette a lakosságot - jelentette a BBC brit közszolgálati médium.
Van egy luxustermék, amelyből Magyarország globálisan piacvezető, a világ termelésének 80 százalékát adja, ám az elmúlt bő egy évben a kibocsátása harmadával esett vissza. Ez a hízott libamáj. A főként a turizmusban és vendéglátásban értékesített prémium máj piacát tavaly tavasszal napok alatt küldte padlóra a koronavírus, és jól mutatja az ágazat gondjait, hogy a teljes összeomlás csak egy másik járvány, a madárinfluenza miatt maradt el. A novemberi lezárások viszont már az éttermeken ütöttek nagyot – akadt olyan top étteremtulajdonos, amely bevétel nélkül élt egész télen, de a családjával hónapokig libamájat ettek.
Vegyesen alakult a 2020-as év első fele és a legdrágább és különlegesebb luxustermékek piacán. Voltak olyan termékek, amik sokkal kisebb érdeklődést kaptak, máshol az online árveréseknek köszönhetően megmaradtak az eladások, a whiskyk és táskák iránt viszont szinte berobban a kereslet - a Knight Frank elemzése alapján.
A műtárgy.com eheti cikke annak jár utána, hogy mik az okai annak, hogy 2018-ban az olyan luxustermékek, mint a műtárgyak, ritka borok, veterán autók és különleges gyémántok hozama túlszárnyalta a részvényekét és a kötvényekét.
Idehaza a vártnál magasabb infláció csak a forintot mozgatta meg.
Nem ujjongnak az ötletért.
A munkaerő felvételt is korlátozni fogják.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Amerika szeirnt jó irányba haladnak a dolgok.
A tervek szerint 5 milliárd dollárt vonhat be a cég.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?