Közel 46 ezer darab hamis parfüm akadt fenn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának ellenőrzésén Békés vármegyében - közölte a NAV.
A világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH a világjárvány óta először jelentett csökkenést negyedéves eladásaiban. A francia vállalat részvényei szerdán több mint 7 százalékkal estek, magukkal rántva a versenytársak, köztük a Kering és a Burberry papírjait is.
Bernard Arnault mindeddig a legtöbb pénzt vesztő milliárdos volt az évben 24 milliárd dolláros visszaeséssel, de most, hogy Kína zöld utat adott az ösztönző intézkedések fokozására, új életre kelt Európa leggazdagabb emberének vagyona – írja a Bloomberg.
Hétéves mélypontra esett a ma reggeli kereskedésben a Gucci márkát forgalmazó Kering részvényeinek árfolyama, miután a társaság közzétette gyorsjelentését. A luxuscég bevételei nagyot estek az első félévben, részben a kínai eladások csökkenése miatt, és az év második felére is gyenge kilátásokat fogalmazott meg a menedzsment.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arra kerestünk magyarázatot, miért számít főbenjáró bűnnek az, hogy Sylvester Stallone a napokban túladott egy igen ritka Patek Phillippe karórán. Orbók Ilona luxusipari szakértő volt ebben a segítségünkre. Ezt követően a következő évtized talán legizgalmasabb befektetéséről, egy kritikus nyersanyagról kérdeztük Mohos Kristófot, a Portfolio részvényelemzőjét.
Egyre gyakrabban hangzik el a kérdés, hogy hova fektessük be a frissen kiutalt állampapír hozamot? Nos, ha hihetünk a múltnak, akkor tudunk mutatni egy jó lehetőséget.
A Chanel-örökös Gerard Wertheimer lett a leggazdagabb svájci lakos, vagyonát 42 milliárd svájci frankra becsüli a Bilanz magazin – írja a Bloomberg.
11,2 milliárd dollárt vesztett vagyonából egy nap alatt Bernard Arnault francia üzletember, aki nem mellesleg a világ leggazdagabb embere – számol be a hírről a Bloomberg.
Bernard Arnault, a világ leggazdagabb emberének vagyona egy nap alatt 12 milliárd dollárral ugrott meg, a Bloomberg szerint ez a valaha volt második legnagyobb egynapos emelkedés.
Európa leggazdagabb emberének, Bernard Arnault-nak a vagyona először haladta meg a 200 milliárd dollárt, ezzel ő a harmadik személy, aki valaha is ilyen magas személyes vagyont ért el – számol be a hírről a Bloomberg.
Néhány hónapja Bernard Arnault európai üzletember lett a világ leggazdagabb embere a Bloomberg Billionaires Index szerint. De miből lett a 73 éves Bernard Arnault-nak ilyen nagy vagyona, és hogy működik a globális luxusmárkák piaca? Erről kérdeztük a Portfolio Heti Podcastjében Kun-Welsz Editet, a Hold Alapkezelő portfóliókezelőjét.
A világ legnagyobb egy főre jutó luxuscikkvásárlói nem mások, mint a dél-koreaiak. Több ok is szerepet játszik abban, hogy ilyen sok pénzt költenek el luxusra egy olyan országban, ahol egyre nagyobb a lakosság adóssága.
Egy héttel az ukrajnai háború kezdete után kevés francia nagyvállalat jelentette be, hogy kivonulna Oroszországból, a francia kormány pedig óvatosan adagolja az üzleti közösségnek szánt üzeneteit.
A luxuscikkek értékesítését is alaposan megviselte a koronavírus-járvány, ebben a szegmensben visszaesésre már több, mint egy évtizede nem volt példa, legutóbb 2009-ben történt ilyen. Az idei év azonban még annál is súlyosabb, világszerte közel negyedével csökkenhet a luxuscégek bevétele, ez alól Kína jelenti az egyetlen kivételt, amely teljesen szembemegy a trendekkel. Az online eladások aránya gyakorlatilag megduplázódott a tavalyi évhez képest, így a koronavírus-járvány vesztesei a fizikai üzletek.
Vegyesen alakult a 2020-as év első fele és a legdrágább és különlegesebb luxustermékek piacán. Voltak olyan termékek, amik sokkal kisebb érdeklődést kaptak, máshol az online árveréseknek köszönhetően megmaradtak az eladások, a whiskyk és táskák iránt viszont szinte berobban a kereslet - a Knight Frank elemzése alapján.
Ahogy Európa lassan magához tér a járvány miatti korlátozások után, az első adatok azt mutatják, hogy a kiskereskedelem, amely az egyik legnagyobb veszteségeket elszenvedett ágazat, újra élénkülő keresletnek örvendhet. A folyamat hasonló ahhoz, amelyet Kína esetében is megfigyelhettünk, amikor ott áprilisban elkezdték feloldani a korlátozásokat. Ami azonban a luxuscikkek európai piacát illeti, a korábban az ágazatban tapasztalt kereslet jó 40 százalékát adó tehetős kínai turisták távol maradása a Fidelity International szerint meglehetősen bizonytalanná teszi a luxuscikkek piacának rövid távú kilátásait.
Tíz év alatt az internetes oldalak 40 százaléka tűnt el.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Az élelmiszerárakról is beszélt a miniszter.
Gyakorlati tapasztalatok és példák egy egész napon át.
Még egyes vezetők is kiakadtak a levél tartalmán.
Szaúd-Arábiában tartják meg a következő egyeztetést.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.