Az ESG keretrendszer, a vállalatokra vonatkozó nem pénzügyi adatok és eredmények kötelező riportolása volt a középpontban a LEO szakmai reggelijén. A Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatok Országos Szövetségének eseményén a szakértők egyértelműsítették, hogy komoly adatgyűjtésre és -feldolgozásra kell számítani a fenntarthatósági szabályok fokozatos bevezetésével. Nem érdemes azonban csak kötelező rosszként gondolni például az ESG szempontjaira, hiszen rengeteg lehetőséget tartogatnak az ezekkel járó fejlesztések, változások, és a transzparensebb működés egy vállalat életében.
A megújuló energia és robotika témakörében szervezte idei első szakmai reggelijét a LEO. A Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatok Országos Szövetségének eseményén Ifj. Chikán Attila, az ALTEO Nyrt. vezérigazgatója az energetikai trendekről és a fenntartható energiagazdálkodásról tartott előadást, majd Bökönyi Zsolt, a PreXrobot CEE Kft. társalapítója a robotika legújabb eredményeit ismertette, bemutatva három, különböző funkciókra kialakított robot működését.
Közzétette a 2023 első negyedévére vonatkozó vezetői hangulatindexét a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége (LEO). A negyedévente készülő felmérés szerint az épületüzemeltetéssel foglalkozó cégek vezetőinek egy része bevételkieséssel, egy másik része viszont éppen növekedéssel számol a jövőben.
A LEO szervézésében adott elő az épületüzemeltetéssel foglalkozó izraeli Novigo Consulting nevű vállalat, melynek egyik alapítója, Miki Barel korábban az izraeli katonai rendőrség feje volt. A szakemberek bemutatták a saját területükön definiált nehézségeket, és megoldási tanácsokat adtak a vendégeknek. A prezentáció során szó esett a kiberbűnözésről és a beépített tűzoltó berendezésekről.
Gyökeres átalakulás küszöbén áll az épületüzemeltetési szakma, amit a technológiai innovációk mellett egy strukturális átalakulás is kísér. A LEO FM "Szeretem a szakmám szakiskolai pályázat" 2022. évi díjátadó ünnepségén az ágazat szakértői beszéltek az FM-ben megjelenő jövőbemutató technológiákról, és azok épületüzemeltetésre gyakorolt hatásairól.
Megjelent a LEO FM Benchmarking IV., "Létesítménygazdálkodási mérőszámok" kiadvány, ami a legátfogóbb szinten tartalmazza az épületüzemeltetési szakma mérőszámait, hasznos információkat adva az ingatlanfejlesztőktől kezdve, az épületek tulajdonosain át az üzemeltetők és a bérlők számára. Ennek alapján az alábbiakban az irodaházak és az egyéb kereskedelmi épületek üzemeltetési költségeinek alakulását hasonlítottuk össze.
Közzétette a 2022 második negyedévére vonatkozó vezetői hangulatindexét a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége (LEO). A negyedévente készülő felmérés szerint az épületüzemeltetéssel foglalkozó cégek vezetői óvatos optimizmussal tekintenek a jövőbe.
A home office térhódítása alapvető változásokat hozott az irodaépületek életében. A dolgozók visszacsábítása a legtöbb cég számára kihívást jelent. Ma már alapelvárás a magas szintű IT lefedettség és megjelent a kényelem és a relaxációt szolgáló megoldások iránti igény is. Szolgáltatói oldalon előtérbe kerül a robotika és az automatizálás, aminek megjelenése sokkal inkább a munkaerő-hiánynak és nem a pandémiának köszönhető. Az idei utolsó negyedévi létesítménygazdálkodási hangulatindex kifejezetten jó értéken zárt (53,06), a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége a következő évet – a kihívások ellenére is – pozitívan látja és a piac további növekedését várja.
Az év végéig kitart az erős optimizmus a létesítménygazdálkodási vezetők körében - derül ki a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetségének (LEO) legfrissebb vezetői hangulatindexéből (LVHI).
Magyarországon általános probléma a karbantartás és a tisztítás hiánya az ingatlanokhoz tartozó csővezetékeknél, így a tisztítás során előtérbe kerül a bontás nélküli technológia. A LEO FM szakmai programján többek között erről, valamint a Benchmarking IV. könyv és a Jogszabálygyűjtemény digitalizációjáról beszéltek a szakértők, emellett egy új, magyar fejlesztésű UVC robotot is bemutattak.
Közzétette negyedéves vezetői hangulat indexét (LVHI) a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége (LEO). A jelentésből kiderül, hogy a piaci szereplők évek óta nem látott optimizmussal néznek az előttük álló negyedévre.
Vajon csökkent vagy emelkedett az üzemeltetés költsége a COVID évében? Mit mutatnak az adatok? Hogy mit várhatunk az egészség és a higiéniai megoldásoktól az ingatlanpiacon, mit jelent ez a gyakorlatban, arról az FM & Hybrid Office negyedik szekciójában beszélgettek a szakértők.
Egy épület sem működhetne, fogadhatna dolgozókat, vagy vendégeket az FM piac szereplői nélkül, akik most óvatosan optimisták és a II. negyedévben már új megrendelésekre, a bezárt, vagy csökkentett szolgáltatási színvonalon működtetett épületek újranyitására számítanak. Ezek mind jótékonyan hathatnak az FM szektor gazdasági adataira, egyedül az elegendő munkaerő kérdése okoz továbbra is bizonytalanságot. A LEO (Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatok Országos Szövetsége) legújabb, 2021 második negyedévére vonatkozó hangulatjelentését foglaljuk össze.
A Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége (LEO) új kutatást indított a koronavírus hatásainak mérésére (LVKVI) és utólagos elemzésére. A LEO által 2014-ben elindított hangulatindex (LVHI) kérdései alapján a létesítménygazdálkodási szolgáltató szervezetek vezetőitől kértek adatokat az adott hónap tényadatairól.
Az ingatlanpiacon az iparági szereplők legtöbbször egyéni tevékenységeik alapján kerülnek be a hírekbe, legyen az egy fejlesztés megvalósítása, egy nagyobb tranzakció levezénylése, vagy bármi más, a piacot gazdasági szempontból érintő bejelentés. A szakma fejlődése azonban egyre több olyan szervezetet hív életre, melyek feladata az adott ágazat piaci szereplőinek összefogása, érdekképviselete, a minőség és az átláthatóság érdekében különböző sztenderdek felállítása, valamint az iparág hiteles szakmai információkkal való ellátása. Az idén, a TOP 50 ingatlanpiaci szereplőt bemutató listánkon túl, több rövidebb listát is készítettünk, melyek között fontos szerepet kapott a TOP 5 Ingatlanpiaci szakmai szervezet bemutatása. Az alábbiakban az ő tevékenyégükről és szervezeti felépítésükrőlolvashatunk.
Erős lehet az év vége az üzemeltetési piacon, leginkább az opcionális, beruházás jellegű külön megrendeléseknek köszönhetően. De még a pesszimistább verzió esetében is stagnálásra számítanak a facility management piac szereplői. Közreadta a LEO, a legújabb 2020 negyedik negyedévére vonatkozó hangulatjelentését.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?