Nemcsak a fiatalok, de az idősebbek körében is egyre gyakoribbá válik a közösségi együttélés Nagy-Britanniában - írja a G7.hu. Bár Magyarországon ez még nem gyakori életforma, a gazdasági és közösségi szempontok miatt a jövőben nálunk is felerősödhet ez a fajta gyakorlat, különösen az elszálló energiaárak okozta rezsiköltségek növekedése miatt.
Az ingatlanpiacon a magas infláció mellett az élet zavartalanul folytatódik, az új lakások árai a Budapesti Lakáspiaci Riport szerint újfent nagyot emelkedtek és új rekordokat is állítottak be mind átlagáron, mind átlagos négyzetméteráron. A Portfolio által megkérdezett lakáspiaci szakértők véleménye szerint a budapesti használt lakásoknál az országos átlagnál kisebb ütemben emelkedhetnek az árak, azonban az új lakásokat tekintve Budapesten nem is várható árcsökkenés, sőt, 10 százaléknál nagyobb ütemű lehet a drágulás. Magyarországon kevés a jó minőségű újépítésű vagy újszerű, esetleg felújított lakás, nagyobb a kereslet, mint a kínálat, mindez szintén hatással van az árakra. Az újlakás piacon megjelenő keresletet a Duna Terasz ingatlanokat fejlesztő D&B Ingatlanfejlesztő Csoport ügyvezetőjével elemezzük.
Gyakran a rendkívül gazdag és kiváltságos közösségek csak néhány méterre vannak a nyomorúságos körülményektől, a kunyhóktól és bádogházaktól. Mégis van, hogy nehéz a földről látni, hogy valójában mekkora szakadék van az egyes csoportok életkörülményei között. Több száz méter magasból viszont már megjelennek azok a hihetetlen társadalmi egyenlőtlenségek, amit Johnny Miller fotós az "Egyenlőtlen helyek" című képsorozatában meg akart mutatni a világ számára.
A rovatvezető már fel is mondott.
Leszállították átvizsgálásra.
Egyszer már sikerült nekik.
Berobban az életünkbe a mesterséges intelligencia.
Eredményt ugyanakkor nem tudtak felmutatni.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?