Új vezető érkezett az MBH Bank középvállalati üzletágának élére

Új vezető érkezett az MBH Bank középvállalati üzletágának élére

Nyisztor Péter személyében új ügyvezető igazgató irányítja az MBH Bank középvállalati üzletágát 2024 januárjától. A szakember az OTP Banktól érkezett a társasághoz, új megbízatása keretében pedig azért felel, hogy az MBH Bank még hatékonyabban segíthesse a középvállalatokat, és tovább erősíthesse piaci pozícióját ebben a szegmensben - közölte a társaság.

Rekordévet zárt a Garantiqa, már több mint 3000 milliárd forintnyi hitel mögött állnak

Rekordévet zárt a Garantiqa, már több mint 3000 milliárd forintnyi hitel mögött állnak

Harminc éves történetének legsikeresebb évét zárta a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. A garanciaintézmény 2022-ben 1388 milliárd forint értékben vállalt új garanciát döntő részben mikro-, kis-, és középvállalati hitelek mögé, így összességében 28 százalékkal 2473 milliárd forintra emelkedett a kezességvállalási portfolió. Ezzel a társaság már 3065 milliárd forint hitel felvételéhez segítette hozzá a hazai kkv szektort.

Lesz-e egy magyar középvállalatból olyan cég, mint egy német Mittelstand?

Lesz-e egy magyar középvállalatból olyan cég, mint egy német Mittelstand?

A hazai feldolgozóipari középvállalatok nehéz pályán és bizonytalan körülmények között elért stabilitása értékes, mivel a magyar feldolgozóipar egyik még kiaknázatlan növekedési tartalékát, egyben a külföldi működőtőke-függőség enyhítésének potenciális forrását jelentik. Ez a vállalati réteg a német Mittelstandra jellemző kedvező fejlődési jegyek egy részével is rendelkezik, amelyek közül többek között kiemelhető a családi tulajdon jelentősége, a lokális, illetve regionális beágyazódás, valamint a lépésről lépésre megvalósuló inkrementális innovációs tevékenység. Ezek a cégek a versenyképesség magas útját követik, még ha annak korai stádiumában is helyezkednek el. Ez arra utal, hogy a középvállalatok egy része még nem kiforrott Mittelstand-cég, de az kijelenthető, hogy egy részük ebbe az irányba tart.

Havi 100 ezres fizetést kér 3,5 millió magyarnak 100 középvállalat, ha dolgoznak, ha nem

Havi 100 ezres fizetést kér 3,5 millió magyarnak 100 középvállalat, ha dolgoznak, ha nem

Kilencpontos javaslatcsomagot juttatott el szerkesztőségünknek a hazai vállalkozói középréteg megerősítését célul tűző, mintegy 100 vállalkozást tömörítő Magyarok a Piacon Klub (MAPI Klub), amelynek egyik pontja az, hogy aki 2020. január előtt alkalmazott volt és a 2019-es átlagbér alatt keresett, annak járjon 100 ezer forint havi juttatás, akár munkaállományban van jelenleg, akár nem.

Igaz lenne? Egy csapásra eltűnt a magyar gazdaságot sújtó évtizedes átok

Igaz lenne? Egy csapásra eltűnt a magyar gazdaságot sújtó évtizedes átok

Múlt év végén nagy szakmai figyelmet kapott az a felfedezés, miszerint Magyarország vállalkozásainak fejlődési üteme az elmúlt három évben ötször gyorsabb volt, mint az uniós átlag. Az elmúlt évek gyors fejlődésének köszönhetően cégeink ledolgozták lemaradásukat a visegrádi országokhoz képest. A fejlődés azért óriási meglepetés, mert abban korábban erős konszenzus volt a közgazdászok között, hogy a hazai fejlődés egyik legfontosabb gátja a magyar cégek (különösen a kkv-k) makacs és óriási termelékenységi lemaradása. Szepesi Balázs és Pogácsás Péter a meglepő adatok ismertetése után annak járt utána, hogy mi lehet az oka a hirtelen javulásnak.

Haldokolnak a magyar cégek - Akik túlélnek, csak vegetálnak

Haldokolnak a magyar cégek - Akik túlélnek, csak vegetálnak

A startupok, mikro- és kisvállalatok közül rengetegen nagyon hamar csődbe jutnak, ami nem meglepő. Azt gondolhatnánk, hogy a közepes méretű cégekre sokkal stabilabb működés jellemző, hiszen ezek a vállalatok fontos tartóoszlopait jelenthetik egy ország gazdaságának. Egy friss tanulmány szerint azonban Magyarországon ebben a vállalati szegmensben rengeteg cég megy csődbe, óriási a lemorzsolódás, és a túlélő cégek nagyobbik része is inkább vegetál.

Örülhetnek a magyar kkv-k, százmilliárdos programmal készül az Exim

Az Exim Bank és Biztosító 2021-ig az exportra termelő mikro-, kis- és közepes vállalkozások több mint 50 százalékát szeretné pénzügyi termékeivel elérni, ennek érdekében például a 2017 második felében induló Jövő exportőrei programmal 100 milliárd forint új hitellehetőséget nyit meg a magyar vállalkozások számára - mondta Urbán Zoltán, az Exim vezérigazgatója az MTI-nek adott interjúban.

Hozzávágnak 100 milliárdot az élelmiszeriparhoz

Jövő februártól lesz elérhető a középvállalkozások számára az egyetlen uniós kombinált hiteltermék - derült ki a minap közzétett pályázati dokumentumból. A cégek rendelkezésére 100 milliárd forintos keretösszeg áll, melyet élelmiszeripari komplex beruházásokra igényelhetnek hitel és vissza nem térítendő támogatás formájában. A pályázóknak tehát mintegy másfél hónapjuk van arra, hogy felkészüljenek a pályázat beadására és beszerezzék a szükséges dokumentumokat.

Csepreghy: mindenképpen támogatjuk az élelmiszeripari középvállalatokat

"A kormány minden lehetőséget vizsgál, a hazai támogatásét is, de mivel még nem hozott végleges döntést", ezért a Vidékfejlesztési Operatív Program módosítása egyelőre csak az egyik lehetősége a probléma megoldásának - hangsúlyozta az élelmiszeripari középvállalatokkal kapcsolatos probléma kapcsán Csepreghy Nándor a Portfolio-nak.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Siess, nehogy lemaradj a 21%-os állampapírról!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.