A vártnál magasabb lett az amerikai munkanélküli segélykérelmek száma, megerősítve azt, hogy lassul az amerikai munkaerőpiac. Ez egy újabb olyan adat, ami megerősítheti az amerikai jegybankot a szeptemberi kamatcsökkentésben.
A koronavírus-járvány óta nem volt olyan magas a kereslethiányt tapasztaló cégek aránya a magyar feldolgozóiparban, mint most - derült ki a Kopint-Tárki konjunktúratesztjéből. Mindez pedig kifejezetten kedvezőtlen képet fest az ipari termelés várható alakulásáról.
Júniusban az üzleti szféra derűlátóbbá vált, de a lakossági kilátások nem változtak érdemben májushoz képest. A GKI konjunktúraindexe 2 ponttal emelkedett - derül ki a GKI Gazdaságkutató felmérésében. A cégek foglalkoztatási szándékai nem sokat változtak, áremelési tervei – a májusi jelentős esés után – kissé emelkedtek. A vállalati és lakossági kilátások összefoglaló mutatója, a GKI konjunktúra index júniusban 2 ponttal emelkedett az előző hónaphoz képest.
Javultak a magyarországi turisztikai cégek várakozásai májusban az egy évvel korábbihoz képest, optimizmus jellemzi az ágazatot erősen bővülő foglalkoztatással - közölte a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) a GKI Gazdaságkutató közreműködésével végzett legfrissebb felmérése alapján az MTI-vel pénteken.
Májusban a vállalkozói szféra és a lakosság kilátásai sem változtak érdemben áprilishoz képest - derül ki a GKI konjunktúrafelméréséből. A cégek és a háztartások hangulata is hibahatáron belül romlott, így a teljes konjunktúraindex is minimálisan esett. A cégek foglalkoztatási szándékai nagyon enyhén javultak, áremelési tervei érezhetően csökkentek. A gazdálkodási környezet kiszámíthatósága valamelyest romlott az előző hónaphoz képest.
A várt 90,4 pontra emelkedés helyett 89,3 ponton stagnált májusban Európa legfontosabb gazdasági konjunktúra-indexe, a német Ifo üzleti hangulatindex – közölte hétfőn délelőtt a müncheni intézet.
Jócskán visszaestek a beruházások Magyarországon: az első negyedévben a volumen 3,6%-kal múlja alul a tavalyi utolsó negyedévi teljesítményt, éves alapon pedig 9%-os a zuhanás.
A gazdasági környezet javulásával együtt javulnak a bankrendszer konjunkturális kilátásai is - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb Banki Konjuntúrafelmérése.
Két, mezőgazdasággal foglalkozó orosz intézet is azzal számol, hogy az idei gabonatermés elmaradhat a tavalyitól, elsősorban az ország déli részeit sújtó szárazság miatt.
Az idei első negyedévben tovább gyengélkedett az üzletmenet Magyarországon - ezt mutatják a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége megbízásából készült VOSZ Barométer Index friss számai. Ugyanakkor néhány területen már megjelentek a javulás jelei, ami arra utal, hogy a lakossági kereslet élénkülése a következő negyedévekben lassan elkezdheti pörgetni a gazdaságot.
A német vállalatok 2024-ben sem számítanak a gazdaság fellendülésére az IW (Institut der deutschen Wirtschaft) gazdaságkutató intézet legfrissebb, szombaton publikált felmérése szerint. Az IW gazdasági szakértője egyenesen úgy látja a túl régóta húzódó beruházási válság miatt, hogy "Németország ipari bázisa egyre inkább szétesik".
Márciusban az üzleti világ és a lakosság is kissé kedvezőbb kilátásokról számolt be, mint tette azt februárban. A vállalkozások lassú hangulatjavulása azt jelenti, hogy 10 hónapos csúcson van a szektor optimizmusa. Így a GKI konjunktúraindexe 3 ponttal tudott emelkedni.
Az MNB 2024 januárjában ismét lefolytatta Banki Konjunktúrafelmérését. A válaszok alapján a bankrendszer 2023 második felében összességében a konjunktúra enyhe romlását tapasztalta. A bankok szerint a működési költségek emelkedése, a nemzetközi makrogazdasági környezet, az ügyfélkockázatok, a hitelkereslet, illetve a szabályozói környezet alakulása is negatívan hatott. Ezt részben ellensúlyozta a piaci verseny fokozódása, a hazai makrogazdasági környezet és a forrásokhoz való hozzáférés. A következő félévre a verseny, a hazai és nemzetközi makrogazdasági környezet, a hitelkereslet és a források elérhetősége tekintetében is javuló konjunktúrát várnak a bankok, így 2021 vége óta először ismét pozitívba fordulhat az index értéke - közölte honlapján a jegybank.
Tavaly az utolsó negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye megegyezett az előző negyedévivel, vagyis elakadt a harmadik negyedévben megindult növekedés. A GDP-növekedési adat kellemetlen meglepetés, hiszen a recesszióból már kikapaszkodott gazdaság növekedése szinte azonnal megállt. Ehhez képest sovány vigasz, hogy az év utolsó három hónapjában éves alapon a bruttó hazai termék szerény 0,4%-kal bővülni tudott, ezzel a mutató három negyedév után került vissza ismét a pozitív tartományba.
Tavaly éves összehasonlításban 0,4 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) Csehországban a 2022-es 2,4 százalékos növekedés után - közölte első becslése alapján a Cseh Statisztikai Hivatal kedden Prágában.
Az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változott Franciaország GDP-je a tavalyi negyedik negyedévben az előző három hónaphoz képest az INSEE nemzeti statisztikai intézet kedden ismertetett előzetes adatai szerint.
Elbizonytalanodtak a befektetők a Trump-rali után.
Ezt nem láttuk jönni.
Fontos jogszabály jelent meg, igaz a lakosság egyelőre nem érez változást.
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.
Mire elég a 150 ezer forint.