A Visa globális technológiai és termékfejlesztési központot nyit Lengyelországban, a következő években mintegy 1500 szakembert foglalkoztató intézmény az első ilyen projekt lesz Közép- és Kelet-Európában - közölték kedden Varsóban, a Mateusz Morawiecki kormányfő részvételével tartott sajtóértekezleten.
Várhatóan romlanak jövőre a közép- és kelet-európai államadósok hitelkondíciói, elsősorban az ukrajnai háború átgyűrűző gazdasági, főleg energiapiaci hatásai és a valószínűleg meredeken lassuló növekedés miatt, ezért a régió egészének általános besorolási kilátása negatív - áll a Fitch Ratings csütörtökön Londonban bemutatott térségi szektorelemzésében. A nemzetközi hitelminősítő ugyanakkor Magyarországra változatlanul stabil államadós-osztályzati kilátást tart érvényben.
A Városi logisztikai és Last Mile típusú logisztikai területek - a Last Mile típusú logisztikai területek a városi logisztikán belül, a raktárból a végfelhasználóhoz történő utolsó lépéses kiszállítási pontokat jelentik - teljes állománya a KKE-15 országokban több mint 3 millió négyzetmétert tesz ki, de ezen piac fejlődése nem egyenletesen oszlik meg a régióban. A legtöbb terület Lengyelországban található (kb. 2 millió négyzetméter) - derül ki a Colliers új jelentéséből.
Majdnem kétszer olyan gyorsan nőtt Kelet-Közép-Európában a digitális gazdaság a pandémia első öt hónapjában, mint az elmúlt két évben – olvasható a McKinsey legfrissebb elemzésében. 2020 januárja és májusa között a térségben több mint 14 százalékos növekedési ütemet mutatott fel a digitális gazdaság, megközelítve a 2019-es egész éves bővülés mértékét.
Magyarországon az alacsony minőségi kínálat tartja vissza az intézményi befektetők éhségét, ami pedig további áremelkedést (hozamcsökkenést) okozhat a következő időszakban. A régióban azonban rekord szinten vagyunk köszönhetően elsősorban az erős lengyel aktivitásnak. Szlovákiában a befektetések méretében növekedés volt látható, ezzel szemben Magyarországon és Csehországban a volumen tekintetében sokkal lassabb lendület volt tapasztalható a tavalyi évhez képest, derül ki a Colliers International nemzetközi ingatlan-tanácsadó cég legfrissebb regionális, 2018 mid-year CEE Investment Scene című befektetési elemzéséből.
A robusztus gazdasági növekedés és a nem teljesítő kinnlevőség-állomány folyamatos csökkenésének hatására ismét élénkül a hitelkihelyezés a közép- és kelet-európai feltörekvő gazdaságokban - közölte pénteken Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Úgy tűnik, hogy a politikai kockázat nem befolyásolja a kelet-közép-európai piacok teljesítményét - hangzott el a Portfolio és az RICS közös szervezésében megrendezett Valuation and Investment 2018 konferencia délutáni panelbeszélgetésén. A szakértők optimisták a piac jövőjével kapcsolatban, a legjobb eszközosztálynak pedig az ipari/logisztikai, valamint a kiskereskedelmi szegmenst tartják.
A Kína-KKE Befektetési Együttműködési Alap II (China-CEE Investment Cooperation Fund II) saját tőkéje elérte a 800 millió dollárt, a megcélzott 1 milliárd dolláros saját tőkeérték elérése és a jegyzések lezárása az év végére várható - közölte az Exim pénteken az MTI-vel.
Bár az infláció emelkedésének jelei már láthatóak, a globális szinten továbbra is alacsony infláció és a nulla közeli kamatok mellett nehéz olyan befektetést találni, amely legalább a befektetett vagyon megőrzését garantálni tudja. Az Amundi mai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a jelenlegi befektetési környezetben a magas osztalékot fizető részvények, illetve a vegyes stratégiák jelenthetnek jó választást, de szó volt arról is, milyen befektetési lehetőségeket rejt a közép-kelet-európai régió és benne Magyarország.
Tavaly a felvásárlási tranzakciók száma és értéke is csökkent Magyarországon 2015-höz képest, a szektorokon belül a legtöbb tranzakciót az ingatlan és építőipar területén mérték. Egy frissen kiadott tanulmány szerint 2016-ban az Erste Bankért fizettek a legtöbbet itthon, a top10 legnagyobb értékű felvásárlás között csak banki vagy ingatlanpiaci célvállalatot találunk.
Miközben a KKE-régió egyes országaiban tavaly is száguldott a hitelezés, és nem lesz ez másképpen náluk idén sem, addig Magyarországon egyelőre nem várható jelentős fordulat. Nálunk már annak is örülni lehet, hogy a hitelezés elmúlt években látott csökkenése megállt, és akár még némi növekedés is benne van a pakliban. Az EU-n belül a szlovákoknál pörgött legmagasabb fokozaton a hitelpiac, a KKE-régióban viszont Törökország vitte a prímet - derül ki az Erste régiós hitelpiaci elemzéséből.
Éves alapon a legmagasabb, negyedéves alapon a második legnagyobb gazdasági növekedést produkálta a magyar gazdaság az Európai Unióban - legalábbis az eddig megjelent adatok alapján. Utóbbi viszonylatban magasabb növekedést csak Észtország produkált.
A svájci frank alapú jelzáloghitelek forintosítása miatt Magyarországon nincs érdemi hatása a svájci frank/euró árfolyamküszöb eltörlésének, ugyanakkor nem szeretnénk, ha más országok is a magyarhoz hasonló intézkedéseket tennének - jelentette ki Gianni Franco Papa az UniCredit CEE Division leköszönő vezetője az Eromoney konferencián tartott sajtótájékoztatón. Az Unicredit szerint várhatóan kissé gyorsul a hitelezés növekedése a közép-európai és a délkelet-európai régióban (CESEE), főként a vállalati hitelezésnek köszönhetően. A régión belül 2014-ben Magyarországon volt a legalacsonyabb a bankok eszközarányos megtérülése, jövőre már javul a helyzet, de így is mélyen a régiós átlag alatt leszünk.
Hárommilliárd dolláros beruházási alapot hoz létre Kína Kelet-Közép-Európa országai számára amellett a 10 milliárd dolláros kedvezményes hitelkeret mellett, amelyről a tavalyi bukaresti Kelet-Közép-Európa (KKE)-Kína csúcstalálkozón egyeztek meg az érintett ország - jelentette be Li Ko-csiang kínai miniszterelnök kedden Belgrádban.
Gazprom megkezdte a Szlovákián keresztül továbbított földgáz mennyiségének csökkentését - jelentette az Interfax orosz hírügynökség hétfőn az eustream nevű szlovák gázcég adataira hivatkozva. Romániába a héten szintén kevesebb földgázt szállít a orosz gázóriás, miközben az EU szerint minden a legnagyobb rendben van.
A közép- és kelet-európai térség 25 évvel a rendszerváltozás után sem tudott teljes mértékben elszakadni keleti nagytestvérétől, Oroszországtól. A régió országainak kitettsége az energiahordozók terén a legjelentősebb, de az agrárszektorban is fennmaradtak a korábbi összefonódások az egykori KGST-országok között. Az orosz-ukrán válság negatív hatásai ennek következtében súlyosabban érintik a térség országait, közülük is Lengyelország veszíthet a legtöbbet.
Egy felmérés eredményeit tette közzé az EY.
Több részlet is napvilágot látott.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Harcos politikát folytatott a SEC élén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?